REKLAMA

Pomysł waloryzacji 500+ dalej odbija się echem. Wiceminister MF komentuje

2022-06-22 09:13
publikacja
2022-06-22 09:13
Pomysł waloryzacji 500+ dalej odbija się echem. Wiceminister MF komentuje
Pomysł waloryzacji 500+ dalej odbija się echem. Wiceminister MF komentuje
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W tej chwili nie pracujemy nad waloryzacją 500+, raczej koncentrujemy się nad osłonami, które są kluczowe dla najsłabszych w okresie wysokiej inflacji - powiedział w środę wiceminister finansów Artur Soboń. Jak oznajmił, rząd zakłada, że w drugiej połowie roku inflacja będzie niższa niż w pierwszej.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Soboń był pytany, czy będzie waloryzacja 500+.

Wiceszef MF podkreślił, że rząd cały czas kieruje nowe rozwiązania wspierające do rodziny, jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który uzupełnia "Program 500+". "W tej chwili nie pracujemy nad waloryzacją tego świadczenia. Raczej koncentrujemy się nad osłonami, które są kluczowe z punktu widzenia osób najsłabszych w okresie wysokiej inflacji. To są różnego rodzaju dopłaty, prąd, węgiel, tarcze antyinflacyjne, nawozy. To są rzeczy, które są dzisiaj kluczowe" - oznajmił Soboń.

Na pytanie, kiedy będzie szczyt inflacji, Soboń wskazał, że trudno dziś to z pełną odpowiedzialnością prognozować w momencie, gdy mamy wysoką inflację bazową, duży wzrost cen żywności i energii, zakręcony kurek z gazem i nadzwyczajne wydarzenia, bo "jesteśmy w szoku popandemicznym, surowcowym i wojennym".

"My sami zakładamy inflację w drugiej połowie roku niższą niż w pierwszej połowie roku i wyraźnie niższą inflację już w roku przyszłym" - poinformował Soboń.

W maju inflacja wyniosła 13,9 proc. rdr. Inflacja bazowa, czyli po wyłączeniu cen żywności i energii, wyniosła 8,5 proc. rdr. 

kmz/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kacz-jong-un
Kurde, a już chciałem szukać roboty, bo wszędzie podwyżki i kasy mi braknie, a tutaj podwyższą mnie zapomogę. Dziękuję Pis
an26


PIS ma świetny pomysł, zniszczyć klasę średnią, która obecnie obrywa najbardziej i zleci niżej. Dzięki takiemu zabiegowi skubani powiększą sobie elektorat. Jeżeli nikogo nie będzie stać na podstawowe środki, to będzie trzeba głosować na PIS, a co! Dostanie 500+, węgiel, chrust, socjalne, odprawę i jeszcze jakiś nowy może


PIS ma świetny pomysł, zniszczyć klasę średnią, która obecnie obrywa najbardziej i zleci niżej. Dzięki takiemu zabiegowi skubani powiększą sobie elektorat. Jeżeli nikogo nie będzie stać na podstawowe środki, to będzie trzeba głosować na PIS, a co! Dostanie 500+, węgiel, chrust, socjalne, odprawę i jeszcze jakiś nowy może socjal, aaa zapomniałem o wyprawkach na wrzesień dla dzieciaków (400 zł). Tylko nie wiem czy zdają sobie sprawę, że klasa średnia daje PKB, daje zatrudnienie, innowację oraz rozwój. Dzięki klasie średniej kapitał zagraniczny wchodzi na rynek. No ale cóż. Teraz każdy będzie orać pole bo na sklep nikogo nie będzie stać. Będzie palić tym co jest i tyle. Wrócimy do jaskiń. Tylko zwierząt mniej do polowania...
pikawka
na tym przeciez polega nowoczesna demokracja aby zwiekszac sobie docelowych klientow urnowych. gdyby mogli ich produkowac z fiolki to juz dawno bys mial zakaz wychodzenia z domu i rozmnazania sie.
niedorzeczny
"rząd zakłada" - czyli już żadne prognozy oparte na danych nie są potrzebne, bo można po prostu założyć, że będzie dobrze.
jjmm2u
Obejrzyj lub przeczytaj jakiekolwiek wypowidzi rzadu na dowolny temat, 99% wypowiedzi to tryb przypuszczajacy.
tomkooo
bedziemy dotowac najslabszych kosztem tych bogatszych... az wszyscy beda sie kwalifikowac do pomocy ;)

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki