REKLAMA

Polacy nie chcą rezygnować z gotówki

2016-05-10 10:49
publikacja
2016-05-10 10:49
Polacy nie chcą rezygnować z gotówki
Polacy nie chcą rezygnować z gotówki
fot. Mariusz Szacho / / FORUM

Większość Polaków jest przeciwna eliminacji gotówki i zamiany jej na cyfrowe formy płatności - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie paysafecard. 54,8% ankietowanych wypowiedziało się przeciw jej likwidacji.

Z wyników uzyskanych w innych krajach europejskich płyną podobne wnioski – 57,5% badanych nie chce wycofania realnych pieniędzy. W Grecji i we Włoszech ponad 45%, a w Anglii 60,6%. Trend jest szczególnie widoczny w Hiszpanii i w Niemczech, gdzie znalazło się najwięcej przeciwników rezygnacji z realnej waluty – odpowiednio 69% oraz 73,6% respondentów było negatywnie nastawionych do pomysłu.

W Polsce wśród obu płci panuje zgodność odnośnie wycofania z obiegu gotówki – 53,9% kobiet oraz  55,7% mężczyzn jest przeciwna. Niechęć do eliminacji realnej waluty jest szczególnie widoczna w przedziale wiekowym 18-25 lat, gdzie blisko 70% respondentów nie chce likwidacji tradycyjnej formy rozliczeń. Brak poparcia dla wycofania gotówki jest związany przede wszystkim z kwestią komfortu oraz bezpieczeństwa przy dokonywaniu transakcji.

Według innych badań przeprowadzonych przez paysafecard, jako bardzo ważny aspekt przy dokonywaniu płatności w sieci, 83,6% ankietowanych wskazało bezpieczeństwo. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6% badanych. Dodatkowo 54% osób wskazało na wygodę, a 52,2% na anonimowość.

Dlaczego gotówka musi zostać?

Dlaczego gotówka musi zostać?

Małymi kroczkami zbliża się społeczeństwo bez gotówki – wizja, której realizacja staje się możliwa dzięki rozwojowi technologii i wsparciu gospodarczych decydentów. Wady papierowego pieniądza są dobrze znane, ale świat bez gotówki przyniósłby ze sobą poważne ryzyka. Tym groźniejsze, że dziś trudno je sobie dokładnie wyobrazić.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (42)

dodaj komentarz
~ewed
Gotówka to podstawa rozliczeń i wolności wyboru i brak opłat przy płatności kartami a przez to wyprowadzania naszej kasy za granicę!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Zarabianie
Handlujesz na rynku walutowym Forex? Może jesteś osobą początkującą? Sprawdź czy stosujesz 10 praktycznych porad skutecznego handlu.

POBIERZ DARMOWY EBOOK :

http://www.consiliuminvest.pl/10porad/index.html
~Nieprzystosowany
Tytuł artykułu powyżej "Japończycy kochają gotówkę. Potrzebny większy dodruk banknotów".
Czy uważacie ,że Japończycy są bardziej zacofani niż Polacy i nie radzą sobie z cyfryzacją?
Gotówka jednak daje większe poczucie wolności niż pieniądz plastikowy. Z wszystkich form płatności można korzystać
Tytuł artykułu powyżej "Japończycy kochają gotówkę. Potrzebny większy dodruk banknotów".
Czy uważacie ,że Japończycy są bardziej zacofani niż Polacy i nie radzą sobie z cyfryzacją?
Gotówka jednak daje większe poczucie wolności niż pieniądz plastikowy. Z wszystkich form płatności można korzystać rozsądnie i z umiarem. Nie dajmy się prowadzić jak stado baranów!!!
~Nieprzystosowany
To straszne dlaczego Polacy nie chcą zrezygnować z płatności gotówki ! Jacy jesteście zaściankowi.Nie widzicie korzyści prowizyjnych rozliczających transakcje bezgotówkowe? Wiecie ile osób biorących udział w obrocie gotówkowym można zwolnić? Jesteście nieodpowiedzialni!!!! Głupek to głupek, zawsze można go łatwo To straszne dlaczego Polacy nie chcą zrezygnować z płatności gotówki ! Jacy jesteście zaściankowi.Nie widzicie korzyści prowizyjnych rozliczających transakcje bezgotówkowe? Wiecie ile osób biorących udział w obrocie gotówkowym można zwolnić? Jesteście nieodpowiedzialni!!!! Głupek to głupek, zawsze można go łatwo podejść i zrealizować własne zamierzenia.
~misiek
te wyniki i tak są zmanipulowane. Mało któremu zwolennikowi kart i przelewów aż tak przeszkadza gotówka, żeby "był zadowolony z likwidacji"
~kaja
Ale bez banków i karty już się praktycznie żyć nie da dlatego dajnie jest wypowiedzieć się jakie mamy na temat prosuktów bankowych zdanie.
~sss
ciekawe, ja jakoś żyję w dużym mieście i płacę tylko gotówką i jakoś nie mam jakichkolwiek problemów ( natomiast gdy płaciłem kartą, to zdarzały się problemy, bo system nawalał i nie było możliwości zapłacenia w restauracji - fajne uczucie masz kasę ale jej nie masz a nad tobą stoi kelner). Usługi bankowości ciekawe, ja jakoś żyję w dużym mieście i płacę tylko gotówką i jakoś nie mam jakichkolwiek problemów ( natomiast gdy płaciłem kartą, to zdarzały się problemy, bo system nawalał i nie było możliwości zapłacenia w restauracji - fajne uczucie masz kasę ale jej nie masz a nad tobą stoi kelner). Usługi bankowości są mi potrzebne tylko do przelewów,

Powiązane: Wojna z gotówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki