Polacy nie chcą rezygnować z gotówki

Większość Polaków jest przeciwna eliminacji gotówki i zamiany jej na cyfrowe formy płatności - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie paysafecard. 54,8% ankietowanych wypowiedziało się przeciw jej likwidacji.

Z wyników uzyskanych w innych krajach europejskich płyną podobne wnioski – 57,5% badanych nie chce wycofania realnych pieniędzy. W Grecji i we Włoszech ponad 45%, a w Anglii 60,6%. Trend jest szczególnie widoczny w Hiszpanii i w Niemczech, gdzie znalazło się najwięcej przeciwników rezygnacji z realnej waluty – odpowiednio 69% oraz 73,6% respondentów było negatywnie nastawionych do pomysłu.

W Polsce wśród obu płci panuje zgodność odnośnie wycofania z obiegu gotówki – 53,9% kobiet oraz  55,7% mężczyzn jest przeciwna. Niechęć do eliminacji realnej waluty jest szczególnie widoczna w przedziale wiekowym 18-25 lat, gdzie blisko 70% respondentów nie chce likwidacji tradycyjnej formy rozliczeń. Brak poparcia dla wycofania gotówki jest związany przede wszystkim z kwestią komfortu oraz bezpieczeństwa przy dokonywaniu transakcji.

Według innych badań przeprowadzonych przez paysafecard, jako bardzo ważny aspekt przy dokonywaniu płatności w sieci, 83,6% ankietowanych wskazało bezpieczeństwo. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6% badanych. Dodatkowo 54% osób wskazało na wygodę, a 52,2% na anonimowość.

Dlaczego gotówka musi zostać?

Dlaczego gotówka musi zostać?

Małymi kroczkami zbliża się społeczeństwo bez gotówki – wizja, której realizacja staje się możliwa dzięki rozwojowi technologii i wsparciu gospodarczych decydentów. Wady papierowego pieniądza są dobrze znane, ale świat bez gotówki przyniósłby ze sobą poważne ryzyka. Tym groźniejsze, że dziś trudno je sobie dokładnie wyobrazić.

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ewed

Gotówka to podstawa rozliczeń i wolności wyboru i brak opłat przy płatności kartami a przez to wyprowadzania naszej kasy za granicę!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~Zarabianie

Handlujesz na rynku walutowym Forex? Może jesteś osobą początkującą? Sprawdź czy stosujesz 10 praktycznych porad skutecznego handlu.

POBIERZ DARMOWY EBOOK :

http://www.consiliuminvest.pl/10porad/index.html

! Odpowiedz
0 6 ~Nieprzystosowany

Tytuł artykułu powyżej "Japończycy kochają gotówkę. Potrzebny większy dodruk banknotów".
Czy uważacie ,że Japończycy są bardziej zacofani niż Polacy i nie radzą sobie z cyfryzacją?
Gotówka jednak daje większe poczucie wolności niż pieniądz plastikowy. Z wszystkich form płatności można korzystać rozsądnie i z umiarem. Nie dajmy się prowadzić jak stado baranów!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 0 ~Nieprzystosowany

To straszne dlaczego Polacy nie chcą zrezygnować z płatności gotówki ! Jacy jesteście zaściankowi.Nie widzicie korzyści prowizyjnych rozliczających transakcje bezgotówkowe? Wiecie ile osób biorących udział w obrocie gotówkowym można zwolnić? Jesteście nieodpowiedzialni!!!! Głupek to głupek, zawsze można go łatwo podejść i zrealizować własne zamierzenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~misiek

te wyniki i tak są zmanipulowane. Mało któremu zwolennikowi kart i przelewów aż tak przeszkadza gotówka, żeby "był zadowolony z likwidacji"

! Odpowiedz
4 0 ~kaja

Ale bez banków i karty już się praktycznie żyć nie da dlatego dajnie jest wypowiedzieć się jakie mamy na temat prosuktów bankowych zdanie.

! Odpowiedz
0 2 ~sss

ciekawe, ja jakoś żyję w dużym mieście i płacę tylko gotówką i jakoś nie mam jakichkolwiek problemów ( natomiast gdy płaciłem kartą, to zdarzały się problemy, bo system nawalał i nie było możliwości zapłacenia w restauracji - fajne uczucie masz kasę ale jej nie masz a nad tobą stoi kelner). Usługi bankowości są mi potrzebne tylko do przelewów,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,41% 3,8323
2019-10-18 22:59:00
EUR/PLN -0,13% 4,2743
2019-10-18 22:59:00
EUR/USD 0,39% 1,1170
2019-10-18 22:59:00
CHF/PLN -0,20% 3,8832
2019-10-18 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil