REKLAMA

Podwyżki cen żywności w Biedronce. "To normalna praktyka"

2022-01-25 10:50, akt.2022-01-25 12:58
publikacja
2022-01-25 10:50
aktualizacja
2022-01-25 12:58
Podwyżki cen żywności w Biedronce. "To normalna praktyka"
Podwyżki cen żywności w Biedronce. "To normalna praktyka"
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Na tydzień przed zapowiedzianą przez rząd obniżką VAT-u na żywność niektóre produkty w sieci Biedronka podrożały – poinformował na swoim koncie na Twitterze ekonomista Rafał Mundry. W odpowiedzi przedstawiciel sklepu zapewnia, że „zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu”.

Podwyżki cen produktów spożywczych nastąpiły z niedzieli na poniedziałek w aplikacji Glovo – partnera sieci Biedronka w sektorze zakupów przez internet. Podrożało m.in.: świeży filet kurczaka, paczkowany ser, chleb tostowy, twaróg czy makaron. Ceny wzrosły o mniej więcej 50 gr, ale są też produkty, które podrożały o złotówkę.

Do sprawy na łamach portalu wiadomościhandlowe.pl odniósł się Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy sieci Biedronka.

– Regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu detalicznym, tym bardziej na początku roku – zaznacza Grzegorz Pytko. - Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, aby zmiany cen wynikające z drastycznych wzrostów kosztów surowców, energii, transportu oraz akcyzy były jak najmniej odczuwalne dla naszych klientów – napisał w oświadczeniu Grzegorz Pytko.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Zdaniem przedstawiciela sklepu realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiana cen niektórych produktów jest konieczna, a „Biedronka zachowuje swoją konkurencyjność cenową w porównaniu z ofertami innych sieci”.

Czy obniżka VAT-u będzie odczuwalna przez Kowalskiego?

Ekonomiści Banku Pekao zastanawiają się - podobnie jak ich koledzy z Credit Agricole - jak obniżka VAT-u na żywność przełoży się na ceny w sklepach. "Obniżki VAT, zwłaszcza jeśli są tymczasowe, często stają się okazją do zwiększania marż" - zauważają. Czy takie efekty mają szansę wystąpić w Polsce? Za "nie" przemawiają rekordowe w ujęciu historycznym marże sprzedawców. 

Ponadto, UOKiK zaapelował o dostosowanie cen i zapowiedział ich stały monitoring oraz piętnowanie "negatywnych praktyk" - wskazują. Bez względu na to, jak do tych oczekiwań dostosują się sprzedawcy, nie będzie to miało "dominującego znaczenia dla ścieżki inflacji" - oceniają.

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, Polki i Polacy nie wierzą w działanie tarcz antyinflacyjnych lub nie są w stanie ocenić realnie ich wpływu na własne budżety. Co świadczy o społecznej podejrzliwości dla całego projektu. 

AB

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (66)

dodaj komentarz
drzaraza
Komuna zatoczyła wielkie koło.
taki-ktos-jak-ja
Dziwny najazd na Biedrę trwa. Tak jakby w Kauflandzie czy Lidlu ceny nie rosły.
interstellar
Trolle dwoją się i udowadniają, że przecież jest dobrze i drożyzna jest fajna :)

Podwyżki biedronkowe najbardziej uderzą w biedotę i emerytów, czyli w wyborców wiadomo kogo. A niech płacą za popieranie byle kogo.

P.S.
Płatne trolle skokowo minusują wartościowe komentarze - wcale tego nie widać ;)
jas2
"przecież jest dobrze i drożyzna jest fajna"

Trochę racji masz. Jeśli się produkuje coś wartościowego to pomimo podwyższenia ceny ludzie nadal to kupują.
interstellar odpowiada jas2
Przypominam, że piszemy o Biedronce :)
A co, mają nie kupować i nie jeść?

Właśnie o takich trollach wspominałem...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
incitatus
Nie martwijta się towarzysze. Bieda uszlachetnia na równi z cierpieniem.
qonradx
Ja nie wiem co za pisowski kartofel wymyslił ten chytry plan, ze jak się zniesie na pół roku podatek VAT od żywności w sklepach, to kasa zostanie w portfelach Wolaków a nie ich pracodawców! XD Przeciez to było oczywiste, ze ta tarcza antyinflacyjna przyczyni sie tylko do.... WZROSTU INFLACJI! XD A Pisuary jak zwykle obrażone na rzeczywisć Ja nie wiem co za pisowski kartofel wymyslił ten chytry plan, ze jak się zniesie na pół roku podatek VAT od żywności w sklepach, to kasa zostanie w portfelach Wolaków a nie ich pracodawców! XD Przeciez to było oczywiste, ze ta tarcza antyinflacyjna przyczyni sie tylko do.... WZROSTU INFLACJI! XD A Pisuary jak zwykle obrażone na rzeczywisć że się nie dopasowała do ich ideowego socjalistycznego myślenia. Ja myśle że już czas najwyższy jak w prawdziwym socjalizmie na... KARY DLA SPEKULANTÓW MIĘSEM! Niech ten kto swoją chciwą kapitalistyczną rękę wyciąfgnie po pieniadze polskiej klasy robotniczej niech wie, że mu ta ręka zostanie złamana! hhehehehe JAKIE JAJA! JA NIE MOGĘ JAKIE JAJA! A ludzi myślą ze w ten sposób odzyskują godność (na pół roku)! XD
demeryt_69
Przestań mieszać głową wapno!

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki