PiS zaskoczone filmem BBC o Polsce i Ukrainie

Nie wszycy Anglicy, piją na umór w Krakowie. To reakcja PiS na reportaż BBC o stadionach w Polsce i na Ukrainie.

Reportaż "Euro 2012:stadiony nienawiści" poświęcono ukazaniu rasizmu i agresji pseudokibiców. Były kapitan angielskiej reprezentacji Sol Campbell radzi widzom, by nie ryzykowali wyprawy na Euro 2012 i obejrzeli mecze w telewizji.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka Campbell chyba w Polsce nie był bo negatywne zjawiska występują u nas z takim samym natężeniem jak w Europie zachodniej. Dodał, że do Krakowa zjeżdżają tysiące Anglików, którzy piją tam "na umór" oraz zkłócają porządek i spokój, co nie znaczy, że wszyscy Anglicy mają takie skłonności.Zdaniem posła PiS nie należy wyciągać zbyt dalekich wniosków ze spraw, które mają charakter incydentalny.

Szef Klubu PiS podkreślił przy tym, że problem jest głębszy i władze powinny stanowczo reagować na powielanie fałszywych stereotypów o Polsce. Powiedział, że przez lata pokazywano fałszywy obraz Polski na arenie międzynarodowej i niestety "pewne środowiska działające w Polsce" przyczyniały się do tego. Z tego powodu zdaniem Mariusza Błaszczaka działania dyplomacji mogą być trudne ale nie wolno z nich rezygnować.

Jako przykład właściwej reakcji podał prostowanie kłamstw dotyczących obozów koncentracyjnych znajdujących się na terenie Polski.

Na pytanie jakie środowiska działające w Polsce przyczyniły się do rozpowszechniania fałszywych stereotypów Mariusz Błaszczak odparł, że wystarczy uważnie popatrzyć, poczytać i wszystko wiadomo.

Reportaż BBC wywołał liczne komentarze i przesłanie sprostowania ze strony polskiego MSW.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil