O czym nie porozmawiasz na Facebooku

Koniec internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. Facebook zapowiada głęboką kontrolę takich treści, NASK szuka rozwiązań - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak wskazała gazeta, tylko od kwietnia do czerwca tego roku Facebook interweniował 1,5 mln razy w sprawie treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń. W tym czasie na Instagramie było ponad 800 tys. takich sytuacji – wynika z danych opublikowanych przez internetowego giganta.

Firma chce w związku z tym zaostrzyć politykę dotyczącą prezentacji skutków samookaleczeń, wykluczyć tego typu treści z sekcji Explore w Instagramie, zaostrzyć zasady dotyczące treści promujących zaburzenia odżywiania. Zamierza również głębiej przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie rozmawiają w mediach społecznościowych o samobójstwach. Na razie, w ramach prewencji, publikuje na swoich stronach przeznaczonych dla polskich użytkowników numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111.

"18 kontaktów każdego dnia w związku z myślami samobójczymi. Osiem – w związku z działaniami autodestrukcyjnymi, takimi jak cięcie się, przypalanie, wyrywanie włosów, czyli z wyrządzaniem sobie krzywdy po to, by wyciszyć wewnętrzny lęk i napięcie" – mówi w rozmowie z "DGP" Lucyna Kicińska, koordynatorka Telefonu przy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pytana o skalę zjawiska w kraju.

"Jeszcze cztery lata temu takich kontaktów było 2–3 dziennie. Wzrost jest więc olbrzymi. W całym 2018 r. ten telefon odebrano ponad 98 tys. razy. Do tego trzeba dodać prawie 10 tys. wiadomości wysłanych przez stronę WWW" - czytamy.(PAP)

sno/ pat/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 karbinadel

Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że korzystanie z FB jak dotąd wciąż nie jest obowiązkowe

! Odpowiedz
1 1 xiven

nie przypominaj bo mało kto o o tym pamięta a jak władza się zorientuje to zaktualizują przepisy na obowiązek posiadania FB

! Odpowiedz
0 10 glos_rozsadku

gadu gadu było dobre, pocoście te fejsy zakładali... Na gadu gadu mogłeś ustawiać opis i to było fajne. Na fb tego nie ma.

! Odpowiedz
5 27 grzegorzkubik

O częściach rowerowych też się nie da. Słowo pedał po użyciu eliminuje cię z FB na tydzień:))

! Odpowiedz
4 17 django

Permanentna kontrola wszystkiego. Czas się zastrzelić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne