Nowy właściciel Star Foods

Koncern PepsiCo Inc. przejął firmę Star Foods SA, producenta słonych i słodkich przekąsek, mającego zakład produkcyjny m.in. w Tomaszowie Mazowieckim. Transakcję, która 19 grudnia 2005 r. zatwierdzona została przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, sfinalizowano wczoraj. Zarówno Star Foods SA, jak i należąca do PepsiCo Inc. firma Frito Lay Poland, także z "branży chipsów", działają w naszym kraju od 1991 r.

- Dzięki połączeniu sił obu firm, będziemy mogli zaoferować więcej produktów i lepszy system dystrybucji - powiedział Michael D. White, prezes i dyrektor naczelny PepsiCo International.

PepsiCo Inc. przejęło wszystkie marki Star Foods SA, w tym najbardziej popularne - Star Chips i chrupki Mr. Snaki. Nowy właściciel nabył też obiekty produkcyjne i dystrybucyjne Star Foods SA, w tym fabrykę słonych przekąsek w Tomaszowie i zakład produkcji wafli w Warszawie.

Przed przejęciem firma Star Foods stanowiła własność rodziny Mitzalis, Advent Partners L. P. i Copernicus Management Inc. Jak poinformowała Małgorzata Skonieczna z firmy Frito Lay Poland, warunki transakcji objęte są tajemnicą.

Dziennik Łódzki
(aw)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Tralalala

Nie wiem kto byl wlascicielem kiedys a teraz , ale chodzi mi o to czemu wycofaliście maczugi o smaku majonezowym. One wymiatały.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.