Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Wybierając lokatę kwartalną, można otrzymać nawet 4,00 proc. w skali roku. Stawka maksymalna na tym poziomie utrzymuje się już od dwóch i pół roku, a znaleźć ją można obecnie w trzech bankach. W każdym z nich klient ulokuje nie więcej niż 10 000 zł, jednak będzie mógł to zrobić dopiero po zrealizowaniu szeregu wymogów.

Tradycyjnie redakcja Bankier.pl sprawdza, w których bankach można otrzymać najwyższą stawkę w zamian za przechowanie środków na lokacie terminowej. Tym razem analizie poddaliśmy depozyty kwartalne. Oferty dla wkładu w wysokości 10 000 zł przedstawiamy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich traktuje o depozytach, których oprocentowanie będzie dostępne dopiero po spełnieniu określonych wymogów. Drugie zestawienie to najlepsze propozycje, z których można skorzystać bez takich ograniczeń. Ostatnia tabela może zainteresować posiadaczy oszczędności w wysokości 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat o podobnych parametrach, to do zestawienia trafiła ta z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – wrzesień 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

4,00 proc. w skali roku to najwyższa stawka, jaką może otrzymać posiadacz 10 000 zł na lokacie kwartalnej. Taką ofertę mają trzy banki, jednak każdy z nich będzie wymagał od klienta spełnienia dodatkowych warunków.

Do wspomnianej trójki należy Bank Millennium z ofertą specjalną „Lubię to Polecam”. Skorzystanie z depozytu o takiej samej nazwie będzie możliwe, jeśli klient weźmie udział w programie polecającym banku jako rekomendujący lub osoba zaproszona. Bank otworzy rachunek lokaty, jeśli polecony otworzy konto osobiste oraz wykona płatności bezgotówkowe na kwotę min. 360 zł we wskazanym terminie. Drugą instytucją, która oferuje 4,00 proc. w skali roku, jest Nest Bank. Tyle można otrzymać, jeśli wybierze się Nest Lokatę Witaj skierowaną do nowych klientów otwierających Nest Konto. Klient ma ograniczoną ilość czasu na zastanowienie się, czy założyć depozyt – oferta jest dostępna przez 30 dni od otwarcia rachunku. Lokatę na Start od PlusBanku na taki sam procent można założyć pod warunkiem posiadania ROR-u, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy. Lokata jest objęta jeszcze jednym ograniczeniem – niekorzystanie do tej pory z oferty depozytowej PlusBanku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

80,78 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

80,78 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

70,68 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

60,57 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

52,50 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Citi Handlowy

Lokata promocyjna

2,50%

50,48 zł

lokata dostępna w ramach promocji “Nagroda na powitanie w Citi Priority”; tylko dla nowych klientów zakładających konto Citi Priority, którzy zasilą rachunek kwotą 30 000 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.09.2017 r.

No kolejnym miejscu plasują się Idea Bank (Lokata Happy) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów), proponujące klientom 3,50 proc. w skali roku. Aby skorzystać z którejś z ofert, trzeba będzie pochwalić się statusem nowego klienta. mBank wymaga ponadto otwarcia konta osobistego.

Pierwszą trójkę zamyka BGŻOptima ze swoją Lokatą Bezkarną na 3,00 proc. w skali roku. Podobnie jak w przypadku propozycji z drugiego miejsca zestawienia oferta jest skierowana tylko do nowych klientów. Wraz z lokatą otwierane jest także konto oszczędnościowe. Ważną cechą depozytu jest możliwość przedterminowego zamknięcia rachunku lokaty bez utraty dotychczas wypracowanych odsetek.

Wszystkie oferty z TOP3 zestawienia posiadają jeszcze jedno ograniczenie – niską kwotę maksymalną. Prawie wszystkie omawiane depozyty pozwolą przechować do 10 000 zł. Wyjątkiem jest Lokata Bezkarna od BGŻOptima, na której można zdeponować dwukrotność tej kwoty.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Klient, który zdecyduje się na lokatę nieopatrzoną dodatkowymi warunkami, nie ma co liczyć na oprocentowanie choćby zbliżone do oferowanego przez liderów pierwszego z zestawień. Dysponującemu oszczędnościami na poziomie 10 000 zł najwięcej są w stanie zaoferować Idea Bank (Lokata Wielki Procent) oraz Lion’s Bank (Lokata Profitable). Stawka na obu produktach wynosi 2,15 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Wielki Procent

2,15%

43,41 zł

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,15%

43,41 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,39 zł

3.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,29 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

31,29 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,29 zł

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,40%

28,26 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.09.2017 r.

Drugie miejsce rankingu to e-Lokata oranżowa od Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie na 2,05 proc. w skali roku. Poniżej granicy 2,00 proc. w skali roku oferują depozyty z ostatniego miejsca na podium, czyli e-Lokata Tradycyjna od Getin Banku oraz Lokata internetowa od PlusBanku oprocentowane na 1,55 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Ulokowanie dziesięciokrotnie wyższej kwoty nie spowoduje wzrostu oferowanego oprocentowania – wręcz przeciwnie. Wybierając lokatę ze standardowej oferty banku, posiadaczowi 100 000 zł zostanie zaproponowana stawka nie większa niż 2,60 proc. w skali roku. Z taką ofertą wychodzi neoBank na swojej energoLOKACIE 3M Gwarantowanej, której adresatami mogą być nowi klienci banku zakładający konto osobiste lub portfel depozytowy. Określony został też kanał, którym można otworzyć lokatę – bankowość elektroniczna, do której dostęp otrzymuje się po otwarciu rachunku.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

525,05 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,55%

514,95 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,55%

514,95 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

504,86 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,25%

454,37 zł

dla posiadaczy konta w banku, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2 500 zł/m-c

5.

Raiffeisen Polbank

Lokata Powitalna

2,10%

424,08 zł

dla klientów posiadających konto, którzy:

a) są nowymi klientami lub

b) nie posiadali lokaty terminowej we wskazanym terminie.

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.09.2017 r.

Na drugim miejscu w tabeli można znaleźć oferty objęte stawką o 0,05 pp. niższą od lidera. Mowa o Lokacie Cloud od Idea Banku oraz Lokacie Fortune od Lion’s Banku. 2,55 proc. w skali roku to procent oferowany w zamian za posiadanie konta, na którym klient będzie utrzymywał przez cały okres trwania lokaty (3 miesiące) równowartość 10 proc. wysokości lokaty, czyli 10 000 zł. Na dodatkowe oszczędności zostanie nałożona blokada, której zdjęcie spowoduje obniżenie oprocentowania do 0,50 proc. w skali roku.

Nowi klienci BGŻOptima mogą skorzystać z Lokaty Bezkompromisowej, jeśli otworzą dodatkowo konto oszczędnościowe. Oprocentowanie na tym depozycie wynosi 2,50 proc. w skali roku. Jest to siostrzana oferta Lokaty Bezkarnej, z niższą stawką, ale i większą kwotą maksymalną. Również i w jej przypadku klient może zamknąć depozyt przed czasem, otrzymując narosłe do tej pory zyski.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Lokaty kwartalne to jedne z najpopularniejszych depozytów na rynku. To właśnie w ich przypadku najłatwiej o nowości lub zmiany w ofercie. Potwierdzeniem tej tezy jest aktualizacja warunków lokat w trzech bankach zajmujących czołowe miejsca w powyższych zestawieniach, a także wprowadzenie całkowicie nowej propozycji przez jedną z instytucji.

Mowa o Raiffeisen Polbanku i Lokacie Powitalnej, która pojawiła się w ofercie 24 sierpnia br. Depozyt jest dostępny dla nowych klientów otwierających konto, ale nie tylko. Skorzystanie z niego będzie możliwe, jeśli posiadacz rachunku nie korzystał od 1 stycznia br. z innych lokat terminowych. Stawka w wysokości 2,10 proc. w skali roku pozwoliła na znalezienie się na ostatnim miejscu w pierwszej piątce najlepszych lokat dostępnych dla wkładu w wysokości 100 000 zł.

Do plusów można zaliczyć również wzrost stawki na Lokacie Profitable z oferty Lion’s Banku. Obecne oprocentowanie wynosi 2,15 proc. w skali roku. Przed miesiącem było to o 0,50 pp. mniej.

Nie wszystkie zmiany są pozytywne. Najmniej ucieszą się klienci, którym zależało na najwyżej oprocentowanej lokacie na 10 000 zł dostępnej bez dodatkowych warunków. W sierpniu Idea Bank proponował na Lokacie Bezkonkurencyjnej 2,25 proc. w skali roku. Obecnie pierwsze miejsce zestawienia zajmuje inna oferta banku – Lokata Wielki Procent ze stawką niższą o 0,10 pp. Na cięcie postawił również Nest Bank, który obniżył stawkę na Nest Lokacie Lojalnej z 2,30 proc. w skali roku do 2,25 proc.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mhm

Jeśli ktoś jest zainteresowany znośnie oprocentowanymi lokatami bez jakichś idiotycznych warunków, to polecam sprawdzanie oferty Idea Banku pod koniec miesiąca (przeważnie wtedy coś się pojawia), np. jeszcze kilka dni temu oferowali 2,6% na 2, 3 lub 4 miesiące, praktycznie bez limitu (i tak nie można przekraczać limitu BFG, szczególnie w tym banku), bez dodatkowych wymogów, nawet bez konieczności posiadania tam ROR.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 41 forfun

proszę jeszcze coś napisać o lokatach na 8% a może 200% na 12h i z ograniczeniem do 2zł.
będzię łał - 200% można zarobić !!!
te reklamy trudno czytać - szkoda czasu

! Odpowiedz
2 4 mhm

„szkoda czasu” — w tabelce wyraźnie masz napisane, że zysk netto z lokaty na 100 tys. zł na 2,6% na 3 miesiące to 525 zł, to dla Ciebie mało? Wolisz nie czytać i 525 zł nie dostać?

Podejrzewam, że chodzi raczej o to, że 100 tys. zł nie masz, nie masz też nawet 10 tys., jesteś zwykłym zadłużonym patolem żyjącym z zasiłków z naszych podatków, który tu sobie pisze, żeby się dowartościować, jaki to mądry jest...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl