Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Oferta Alior Banku obejmuje niskie oprocentowanie oraz prowizję na poziomie 0 proc. Pożyczka online 0° posiada jednak warunek posiadania statusu nowego klienta oraz konieczność skorzystania z ubezpieczenia na życie.

AKTUALIZACJA 12.06.2019 r.

Pożyczka online 0° została wycofana z oferty banku. 

Pożyczka online 0° w Alior Banku – warunki Pożyczka online 0° w Alior Banku – warunki (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Pożyczka online 0° w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka online 0° jest jedną z kilku ofert w Alior Banku, które pomogą pokryć niezaplanowane wydatki czy podreperować domowy budżet. Pozostałe propozycje banku to:

  • Pożyczka gotówkowa – podstawowy wariant pożyczki z wysoką kwotą maksymalną i długim okresem kredytowania.

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Pożyczka online 0° jest ofertą, która może odpowiadać zarówno poszukującym niewielkiego wsparcia finansowego, jak i klientom z większymi potrzebami. Pozwoli na to kwota maksymalna w wysokości 50 000 zł.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka online 0° w Alior Banku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Kwota minimalna kredytu

500 zł

Kwota maksymalna kredytu

50 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy (10 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Górny limit pożyczki może nie być jednak wystarczający dla części klientów. Dla tej grupy odbiorców bank przygotował inne oferty z czterokrotnie wyższą kwotą maksymalną.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – jak złożyć wniosek?

Oferta jest dostępna wyłącznie przez internet. Zainteresowani tą propozycją Alior Banku mogą złożyć wniosek o pożyczkę za pomocą następujących kanałów:

  • bankowość internetową,
  • stronę internetową banku,
  • formularz Bankier.pl.

Aby skorzystać z oferty za pośrednictwem Bankier.pl, wystarczy kliknąć w przycisk „Złóż wniosek”, który można odnaleźć na górze strony. Wybór tej formy złożenia wniosku nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dla kogo Pożyczka online 0° w Alior Banku?

Pożyczka online 0° to oferta zarezerwowana dla nowych klientów banku, czyli osób, które przed 1 listopada 2018 r. nie korzystały z jego usług jako klienci indywidualni. Nie jest to jedyny warunek, który instytucja stawia. Alior Bank sprawdzi również, czy klient otrzymuje dochody i na podstawie jakiej umowy. Akceptowane przez bank źródła osiągania dochodów to m.in. umowa o pracę, prowadzona działalność gospodarcza, umowa o dzieło czy umowa zlecenia.

Ile kosztuje Pożyczka online 0°?

Na koszty pożyczki składają się oprocentowanie oraz obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Stawka w wysokości 6,90 proc. w skali roku jest taka sama dla wszystkich klientów. W przypadku pożyczek z dłuższym terminem spłaty bank dzieli go na dwa okresy – przez pierwsze 36 miesięcy stosowana jest stała stawka procentowa, z kolei w następnych miesiącach zmienna. Składka ubezpieczenia naliczana jest za każdy miesiąc przez maksymalnie 3 lata. Pożyczka online 0° to oferta bez prowizji.  

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka online 0° w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

6,90 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

0 proc.  

Ubezpieczenie na życie

0,29 proc.

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

 Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Pożyczka online 0° w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę można spłacać w formule rat równych.
  • Dodatkowe zabezpieczenia nie są wymagane.
  • Brak konieczności założenia konta osobistego w Alior Banku.
  • Możliwość otrzymania środków w jeden dzień od podpisania umowy.
  • Promocyjna Pożyczka online 0° obowiązuje do odwołania.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty Pożyczka online wynosi 12,82%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 19 770 zł, całkowita kwota do zapłaty: 26 594,95 zł, oprocentowanie zmienne: 6,9%, całkowity koszt kredytu: 6824,95 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 4520,36 zł, ubezpieczenie na życie: 2304,59 zł), 66 równych, miesięcznych rat w wysokości 402,96 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.04.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 65,52%. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące. Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki: 50 000 zł.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-06-24

Czy nadal jest sens brać coś na raty, żeby budować historię kredytową?

Od wielu lat panuje przeświadczenie o tym, że osoba, która ma czystą kartę w historii kredytowej, nie ma szans na otrzymanie większego kredytu. Zapytałam banki, jak oceniają swoich klientów i czy ci bez rat na mały sprzęt RTV/AGD nadal nie mają co liczyć na większy kredyt.  

2019-05-30

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

2019-05-23

Kredyt gotówkowy na oświadczenie - co musisz wiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy na oświadczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim podpiszemy umowę?

Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?

Kupno samochodu, zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla firmy, bywa dość poważną inwestycją. Niewielu kupujących dysponuje gotówką, którą mogliby przeznaczyć na taki cel. Jedynym rozwiązaniem wydaje się zatem być zaciągnięcie kredytu na samochód. Jaki kredyt będzie jednak najlepszym wyborem?

Jak sprawdzić raport BIK za darmo?

BIK to skrót od nazwy instytucji jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie informacje dotyczące między innymi terminowości spłat naszych zadłużeń są rejestrowane właśnie w BIK. To z tego powodu, gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę, informacje na nasz temat są sprawdzane przez bank lub firmę pożyczkową między innymi w BIK. Ale czy my sami również możemy sprawdzić jak wygląda nasza historia zadłużeń i ich spłat? Okazuje się, że tak, choć istnieją pewne obostrzenia.

W jaki sposób wyczyścić złą historię kredytową?

Zła historia kredytowa może przysporzyć nam sporo kłopotów, gdy zechcemy skorzystać z oferty kredytowej większości instytucji finansowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, choć najczęściej chodzi o nieterminową spłatę naszych wcześniejszych zobowiązań. Czasem jest to poprzednia pożyczka, a innym razem zaległości w spłacie czynszu lub niespłacony dług na karcie kredytowej. Niezależnie jednak od tego, co spowodowało, że nasza historia kredytowa jest nienajlepsza, każdy dąży do tego, aby ją poprawić. Czy da się ją jednak wyczyścić?

Jak spłacić chwilówki - sprawdzone sposoby na spłatę długów

Warto dowiedzieć się w jaki sposób można poradzić sobie z problemem, jakim jest spłata takich szybki i łatwych pożyczek.

Ikona informacji
poradniki