Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Oferta Alior Banku obejmuje niskie oprocentowanie oraz prowizję na poziomie 0 proc. Pożyczka online 0° posiada jednak warunek posiadania statusu nowego klienta oraz konieczność skorzystania z ubezpieczenia na życie.

AKTUALIZACJA 12.06.2019 r.

Pożyczka online 0° została wycofana z oferty banku. 

Pożyczka online 0° w Alior Banku – warunki Pożyczka online 0° w Alior Banku – warunki (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Pożyczka online 0° w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka online 0° jest jedną z kilku ofert w Alior Banku, które pomogą pokryć niezaplanowane wydatki czy podreperować domowy budżet. Pozostałe propozycje banku to:

  • Pożyczka gotówkowa – podstawowy wariant pożyczki z wysoką kwotą maksymalną i długim okresem kredytowania.

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Pożyczka online 0° jest ofertą, która może odpowiadać zarówno poszukującym niewielkiego wsparcia finansowego, jak i klientom z większymi potrzebami. Pozwoli na to kwota maksymalna w wysokości 50 000 zł.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka online 0° w Alior Banku – podstawowe parametry kredytu

Parametr

Wartość parametru

Kwota minimalna kredytu

500 zł

Kwota maksymalna kredytu

50 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy (10 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku

Górny limit pożyczki może nie być jednak wystarczający dla części klientów. Dla tej grupy odbiorców bank przygotował inne oferty z czterokrotnie wyższą kwotą maksymalną.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – jak złożyć wniosek?

Oferta jest dostępna wyłącznie przez internet. Zainteresowani tą propozycją Alior Banku mogą złożyć wniosek o pożyczkę za pomocą następujących kanałów:

  • bankowość internetową,
  • stronę internetową banku,
  • formularz Bankier.pl.

Aby skorzystać z oferty za pośrednictwem Bankier.pl, wystarczy kliknąć w przycisk „Złóż wniosek”, który można odnaleźć na górze strony. Wybór tej formy złożenia wniosku nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dla kogo Pożyczka online 0° w Alior Banku?

Pożyczka online 0° to oferta zarezerwowana dla nowych klientów banku, czyli osób, które przed 1 listopada 2018 r. nie korzystały z jego usług jako klienci indywidualni. Nie jest to jedyny warunek, który instytucja stawia. Alior Bank sprawdzi również, czy klient otrzymuje dochody i na podstawie jakiej umowy. Akceptowane przez bank źródła osiągania dochodów to m.in. umowa o pracę, prowadzona działalność gospodarcza, umowa o dzieło czy umowa zlecenia.

Ile kosztuje Pożyczka online 0°?

Na koszty pożyczki składają się oprocentowanie oraz obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Stawka w wysokości 6,90 proc. w skali roku jest taka sama dla wszystkich klientów. W przypadku pożyczek z dłuższym terminem spłaty bank dzieli go na dwa okresy – przez pierwsze 36 miesięcy stosowana jest stała stawka procentowa, z kolei w następnych miesiącach zmienna. Składka ubezpieczenia naliczana jest za każdy miesiąc przez maksymalnie 3 lata. Pożyczka online 0° to oferta bez prowizji.  

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka online 0° w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

6,90 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

0 proc.  

Ubezpieczenie na życie

0,29 proc.

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

 Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Pożyczka online 0° w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę można spłacać w formule rat równych.
  • Dodatkowe zabezpieczenia nie są wymagane.
  • Brak konieczności założenia konta osobistego w Alior Banku.
  • Możliwość otrzymania środków w jeden dzień od podpisania umowy.
  • Promocyjna Pożyczka online 0° obowiązuje do odwołania.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty Pożyczka online wynosi 12,82%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 19 770 zł, całkowita kwota do zapłaty: 26 594,95 zł, oprocentowanie zmienne: 6,9%, całkowity koszt kredytu: 6824,95 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 4520,36 zł, ubezpieczenie na życie: 2304,59 zł), 66 równych, miesięcznych rat w wysokości 402,96 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.04.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 65,52%. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące. Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki: 50 000 zł.

Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-11-21

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

2019-09-12

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Kredyt obrotowy - co to jest i jak go dostać?

Brak możliwości opłacenia bieżących faktur lub zakupu materiałów, z których tworzone są nasze produkty, jest nie tylko frustrujące, ale także zagraża funkcjonowaniu biznesu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia

Czy nadal jest sens brać coś na raty, żeby budować historię kredytową?

Od wielu lat panuje przeświadczenie o tym, że osoba, która ma czystą kartę w historii kredytowej, nie ma szans na otrzymanie większego kredytu. Zapytałam banki, jak oceniają swoich klientów i czy ci bez rat na mały sprzęt RTV/AGD nadal nie mają co liczyć na większy kredyt.  

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Ikona informacji
poradniki