Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Lokaty kwartalne to jedne z najwyżej oprocentowanych depozytów na rynku. Stawką 4,00 proc. w skali roku kuszą trzy banki, jednak będzie można na nich przechować nie więcej niż 10 000 zł i to dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków. Lokując dziesięciokrotnie wyższą kwotę, klient może zapomnieć o takim oprocentowaniu, choć plusem jest, że najlepsza oferta dla wkładu w tej wysokości daje więcej niż lider z zeszłego miesiąca.

Po rankingu najlepszych lokat miesięcznych redakcja Bankier.pl poddała analizie oferty na trzykrotnie dłuższy termin. Najkorzystniejsze lokaty na 10 000 zł prezentujemy w dwóch ujęciach. Pierwsze z nich przedstawia propozycje obwarowane dodatkowymi wymogami. Natomiast drugi wariant obejmuje depozyty, z których skorzystać może każdy bez żadnych ograniczeń. Ostatnia tabela zawiera przydatne informacje dla klientów, którzy na depozyt chcieliby przekazać kwotę rzędu 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką oferuje większą liczbę lokat o podobnych parametrach, to do zestawienia trafił depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące – sierpień 2017 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Pierwsza trójka najlepiej oprocentowanych lokat kwartalnych, czyli ofert na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami, utrzymała swoje stawki i tym samym nie zmieniła swoich pozycji w zestawieniu. Na pierwszym miejscu w rankingu w dalszym ciągu plasują się trzy propozycje, które oferują 4,00 proc. w skali roku.

Pierwszą z nich jest Lokata „Lubię to polecam” dostępna w Banku Millennium. Otworzyć ją mogą wyłącznie klienci, którzy wezmą udział w programie rekomendacyjnym banku. Depozyt jest jedną z czterech nagród, którą można wygrać po zrealizowaniu warunków przez osobę zaproszoną do programu. Poza założeniem rachunku nowy klient będzie musiał dodatkowo dokonać płatności bezgotówkowych kartą na kwotę min. 360 zł w ciągu miesiąca od jego założenia. Do wyboru klienta pozostaje użycie tradycyjnej karty debetowej lub bardziej nowoczesnego rozwiązania, jakim jest system Blik dostępny w smartfonie. Inną ofertą na taki sam procent jest Nest Lokata Witaj, którą można otworzyć w Nest Banku. Aby z niej skorzystać, należy pochwalić się statusem nowego klienta dla banku. Dodatkowym warunkiem jest związanie się z instytucją umową o konto osobiste. Taką samą stawkę jak wspominane już depozyty ma Lokata na Start z oferty PlusBanku. Tutaj także posiadanie rachunku bankowego jest w cenie, jednak nie tylko nowi klienci będą mogli zdecydować się na depozyt. Posiadacze ROR-u mają 12 miesięcy od otwarcia konta osobistego na założenie lokaty. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli korzystało się już z oferty depozytowej banku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Bank Millennium

Lokata "Lubię to Polecam"

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy:

a) skutecznie polecą wskazany ROR znajomemu, który wypełni dodatkowe warunki lub

b) są nowymi klientami, a ROR otworzą z polecenia oraz spełnią dodatkowe warunki.

Warunki o których mowa to zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę 360 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

81,66 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

PlusBank

Lokata na Start

4,00%

81,66 zł

tylko dla posiadaczy konta, którzy do tej pory nie korzystali z oferty depozytowej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów

mBank

Dla nowych klientów

3,50%

71,45 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3,00%

61,25 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

neoBank

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

53,07 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

Citi Handlowy

Lokata promocyjna

2,50%

51,03 zł

lokata dostępna w ramach promocji “Nagroda na powitanie w Citi Priority”; tylko dla nowych klientów zakładających konto Citi Priority, którzy zasilą rachunek kwotą 30 000 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.08.2017 r.

Drugie miejsce w rankingu przypadło ex aequo dwóm bankom. 3,50 proc. w skali roku można zarobić, decydując się na Lokatę Happy od Idea Banku lub Lokatę dla nowych klientów z oferty mBanku. Wspólnym mianownikiem obu produktów jest konieczność posiadania statusu nowego klienta.  Wystarczy to w przypadku wyboru Lokaty Happy, jednak zainteresowani Lokatą dla nowych klientów będą mogli przekazać na nią 10 000 zł po otwarciu konta osobistego z oferty mBanku.

O 0,50 pp. mniej za rozstanie ze swoimi oszczędnościami zapłaci BGŻOptima. Stawka w wysokości 3,00 proc. w skali roku jest do osiągnięcia dla nowych klientów, którzy poza depozytem otworzą konto oszczędnościowe z oferty banku. Oferta wyróżnia się możliwością przedterminowego zamknięcia lokaty bez utraty wypracowanych do tej pory odsetek.

Najlepsze lokaty kwartalne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

W ciągu ostatniego miesiąca banki nie wyszły również z żadną nową propozycją atrakcyjnie oprocentowanej lokaty dostępnej dla 10 000 zł i nie wymagającej spełnienia ukrytych pod tak zwanymi gwiazdkami warunków. Czołowe miejsca zestawienia depozytów tego typu zajmują te same oferty, co w lipcowym rankingu lokat kwartalnych. Na czele tabeli w dalszym ciągu znajduje się Lokata Bezkonkurencyjna od Idea Banku na 2,25 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Bezkonkurencyjna

2,25%

45,93 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

41,85 zł

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,65%

33,68 zł

4.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

31,64 zł

PlusBank

Lokata internetowa

1,55%

31,64 zł

5.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,50%

30,62 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.08.2017 r.

Wiceliderem zestawienia pozostaje e-Lokata Oranżowa, którą można znaleźć wśród produktów oszczędnościowych Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Stawka na tym depozycie wynosi 2,05 proc. w skali roku. Pierwszą trójkę zamyka Lokata Profitable od Lion’s Banku z oprocentowaniem wynoszącym 1,65 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty kwartalne na 100 000 zł

Większość ofert z atrakcyjną stawką poza typowymi wymogami dotyczącymi konta osobistego lub statusu klienta posiada także inne ograniczenie – dość niską kwotę maksymalną. Pozostałe propozycje w przypadku większości okresów lokacyjnych nie pozwolą już tyle zarobić. Taka sytuacja nie jest obca zwolennikom depozytów kwartalnych, którzy na lokacie na 4,00 proc. w skali roku mogą przechować jedynie część swoich oszczędności. Niemniej jednak, wybierając najlepszą lokatę dostępną dla kwoty 100 000 zł, będzie można zyskać więcej niż przed miesiącem.

Zwycięzcą sierpniowego zestawienia zostaje energoLOKATA 3M Gwarantowana z oferty neoBanku ze stawką w wysokości 2,60 proc. w skali roku. Depozyt można otworzyć przez bankowość internetową pod warunkiem, że klient wcześniej założy konto osobiste lub portfel depozytowy. Oferta jest skierowana tylko do nowych klientów.

Najlepsze lokaty 3-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki

Warunki

1.

neoBANK

energoLOKATA 3M GWARANTOWANA

2,60%

530,82 zł

dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana on-line

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,55%

520,61 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,55%

520,61 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

3.

BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa

2,50%

510,41 zł

dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

4.

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,30%

469,58 zł

dla posiadaczy konta w banku, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2 500 zł/m-c

5.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata oranżowa

2,05%

418,53 zł

lokata zakładana on-line

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.08.2017 r.

Depozyty z drugiego miejsca zestawienia oferują niewiele niższe oprocentowanie, które wynosi 2,55 proc. w skali roku. Lokata Cloud (Idea Bank) oraz Lokata Fortune (Lion’s Bank) przyniosą taki zysk, jeśli klient na posiadanym koncie osobistym będzie skłonny utrzymywać dodatkowe oszczędności w wysokości 10 proc. wartości zakładanej lokaty. Środków tych nie można naruszyć przed zakończeniem okresu trwania lokaty, czyli przez kwartał.

2,50 proc. w skali roku można otrzymać, przelewając swoje środki na Lokatę Bezkompromisową w BGŻOptima. Warunki depozytu są takie same jak w przypadku Lokaty Bezkarnej, czyli posiadanie konta oszczędnościowego oraz statusu nowego klienta. Depozyty różnią się kwotą maksymalną. Lokata Bezkompromisowa opiewa na niższą stawkę, ale można na niej ulokować znacznie większy kapitał. Również i w jej przypadku klientowi nie grozi utrata całości odsetek w momencie przedterminowego zerwania depozytu.

Najlepsze lokaty kwartalne – sytuacja na rynku

Większość roszad w publikowanych zestawieniach dotyczy zwykle depozytów na niewielkie kwoty, które wysoką stawką mają zachęcić do skorzystania z jeszcze jednego produktu banku. Nie inaczej bywało w przypadku depozytów kwartalnych, jednak tym razem na poprawę warunków doczekali się ci, którzy chcieliby ulokować 100 000 zł. To właśnie w przypadku depozytów dostępnych dla tej kwoty odnotowano w ciągu ostatniego miesiąca najwięcej zmian, które zmieniły układ sił w czołówce zestawienia.

Najwięcej w tym miesiącu oferuje neoBank na energoLOKACIE 3M Gwarantowanej ze stawką 2,60 proc. w skali roku. W lipcu bank zajmował drugie miejsce zestawienia dla 100 000 zł z energoLOKATĄ 3M PLUS oprocentowaną na 2,40 proc. W ciągu ostatniego miesiąca neoBank podniósł stawkę energoLOKATY 3M Gwarantowanej dwukrotnie, co pozwoliło znaleźć się tej propozycji na pozycji lidera.

Modyfikację oprocentowania na swoich produktach przeprowadził również Idea Bank. 1 sierpnia br. została opublikowana nowa tabela oprocentowania, w której Lokata Cloud otrzymała lepszą w stosunku do poprzedniego miesiąca stawkę o 0,20 pp. Mimo podwyżki i zastąpienia Lokaty Happy w zestawieniu, bank zaliczył spadek z pierwszego miejsca na drugą pozycję. Na podobny ruch zdecydował się Lion’s Bank, który podniósł oprocentowanie na Lokacie Fortune (z 2,35 proc. na 2,55 proc.). Tym samym depozyt wspiął się o oczko wyżej i zajmuje miejsce tuż za liderem razem z Idea Bankiem.

O 0,10 pp. zostało obniżone oprocentowanie na Nest Lokacie na Nowe Środki oraz Nest Lokacie Lojalnej z oferty Nest Banku. Cięcie stawki spowodowało, że bank odnotował spadek o dwie pozycje w zestawieniu na 100 000 zł.

Efektem powyższych zmian jest spadek Lokaty Bezkompromisowej o dwa miejsca we wspominanym zestawieniu mimo zachowania warunków depozytu z poprzedniego miesiąca.

TOP3 najlepszych lokat kwartalnych dla 10 000 zł wygląda tak samo jak przed miesiącem, choć warto wspomnieć, że w przypadku depozytów z dodatkowymi warunkami wzrosły stawki dostępne na produktach z dwóch ostatnich pozycji zestawienia. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 modulometer

Niskiemu oprocentowaniu lokat winni są sami depozytariusze. choćby im ścięli lokatę na 0.5% to nei rusza bo się boją zmienić bank. Jeszcze inni bezrozumnie korzystają z promocji typu 'stan na głowie i zaśpiewaj a damy ci darmową pizze". Niosą kasę na nieoprocentowane rory w zamian za tą pizzę i sa przeszczęśliwi. TYmczasem bank ma darmową kase która pozycza komuś w ramach kredytu na 10% I kto tu zarabia?
Lokaty są marne, ale jak są marne to żaden bankowy kurdupel nie dostanie moich pieniędzy pod warunkiem że bedę wachlował kartami w kilka stron, trzymał 10% sumy na nieoprocentowanym ROR lub wykonywał jakieś przymusowe przelewy. Dalę im kilkaset tys do dyspozycji i oni zarobią na tym jakieś 8tys dając mi z tego 1.5 tys to niska cena i nie uważam abym mieła jeszcze za to płacić nieoprocentowanym depozytem nakoncie IDEA. Pocałujta mnie w de.. Kupię fundusz gotówkowy a darmowym parówkożercom nie dam zarobić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 mhm

Sam mam część oszczędności w funduszach, głównie gotówkowych i pieniężnych, a jednak przenoszenie środków z depozytów bankowych na fundusz uważam za głupotę, a gdy jest to tylko jeden fundusz — to jest to głupota skrajna.

Przypominam, że żaden fundusz nie gwarantuje ani zysków, ani nawet zachowania kapitału, nawet funduszom „bezpiecznym” zdarzały się straty, nawet powyżej 1% w ciągu jednego dnia! Artykuł mówi o lokatach 3M, weźmy więc jako przykład KBC Pieniężny — fundusz bardzo dobry, sam w nim mam część oszczędności, w ciągu ostatniego roku wypracował 2,83% zysku, warto też podkreślić że nie ma w nim prowizji za nabycie — a jednak w przykładowym okresie od 31 maja do 31 sierpnia 2012 r. zarobił tylko 0,14%...

Oczywiście żyjemy w wolnym kraju, każdy może swobodnie swoimi finansami dysponować: brać kredyty frankowe, „inwestować” w Amber Gold, przenosić setki tysięcy złotych z lokat bankowych na TFI — ale żeby potem nie było „bo ja żem nie wiedział”!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 modulometer odpowiada mhm

Każdy fundusz pienieżny moze mieć straty. Wystarczy zakup obligacji np Górnośląskich Surowców Skalnych czy jak to tam się nazywało i mamy to o czym mówisz . 1% na minusie.. przy czym patrząc na dane - bardzo szybko to odrobiły (jak na klase papierów którymi operują) Niemniej jednak gdy spojrzymy na wyniki funduszy pieniężnych trudno znaleźć rok w którym te z najwyższym ratingiem byłyby na minusie. Miesiace się zdarzaja.
A jakby tak zmaterializował się w polskich bankach wariant cypryjski lub transfer środków ze spółek córek banków portugalskich (millenium), hiszpańskich (santander) i innych tworów z południa Europy które siedzą w toksycznych papierach po uszy to co bys powiedział? Gwarancje z BFG to ledwo co starczają na pokrycie długów SKOKÓW. jakby padł bank wielkości Getinu to byłoby pozamiatane a depozyt dostalbyś za nie wiadomo ile do ręki.
I chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie trzyma całości oszczędnosci w funduszach - zwłaszcza w jednym. Ja też trzymam tylko małą cześć - Unikorona Piniężny, Płynna Lokata Investor (jutro to zlikwiduję raczej). Natomiast nie demonizujmy funduszy bo fundusz e facto nie moze zbankrutować . Moze jedynie utopić kasę w felerne papiery jak to już niejednokrotnie bywało, ale nie w funduszach pienieżnych które nieźle zarabiały nawet w czasie krachu 2008rA propos KBC - odszedł stamtąd swietny zarządzajacy i od razu odbija się to na wycenach funduszy pienężnych. Inwestycja w fundusz tow dużej mierze inwestycja w zarządzajacego i warto mieć też tego swiadomość.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mhm odpowiada modulometer

„nikt przy zdrowych zmysłach nie trzyma całości oszczędnosci w funduszach - zwłaszcza w jednym”
— uznaję to za odszczekanie poniższego:
„Dalę im kilkaset tys do dyspozycji i oni zarobią na tym jakieś 8tys dając mi z tego 1.5 tys to niska cena i nie uważam abym mieła jeszcze za to płacić nieoprocentowanym depozytem nakoncie IDEA. Pocałujta mnie w de.. Kupię fundusz gotówkowy a darmowym parówkożercom nie dam zarobić.”
A może kilkaset tysięcy złotych to tylko niewielka część Twoich oszczędności?
Jeśli tak, to pozostaje mi tylko pogratulować...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 modulometer odpowiada mhm

nie - nie odszczekuję. nigdy nie założę lokaty gdzie będę musiał płacić jakieś opłaty lub utrzymywać część na nieoprocentowanym ROR.

! Odpowiedz
0 3 mhm odpowiada modulometer

„nie - nie odszczekuję”
— czyli potwierdzasz, że za kilkaset tysięcy złotych kupisz fundusz, zamiast deponować je w bankach. Twój wybór, ale żeby mi potem nie było żalenia się, bo potraktuję jak psa!

Skądinąd w przywołanym Idea Banku ja mam sporą część oszczędności na 2,5%, niedawno założyłem tam kolejne lokaty 2,5% 1M i 5M — a nie płacę ani grosza opłat, nie utrzymuję też nic na ROR (w ogóle tam nie mam ROR, zaletą tego banku jest możliwość zakładania i zarządzania lokatami poprzez www bez wymogu posiadania ROR). No ale widać niektórzy wybierają spokojne oszczędzanie, podczas gdy inni wolą bez sensu szczekać i bluzgać: „Pocałujta mnie w de”...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada mhm

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 4 open_mind

Poland has a habit of self-destructing when it appears to be succeeding as a country.

! Odpowiedz
2 4 open_mind

Patrząc teraz na te przepychanki polityczne i protesty w Polsce to można powiedzieć że. Polska ma tendencje do samo zniszczenia się, jak jest o krok do dużego sukcesu.

! Odpowiedz
1 38 czytacz

Wszystko to o d...potłuc.Ile razy można być nowym klientem?Lepiej trzymać forsę w skarpecie

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl