REKLAMA

Kolejny cios w giełdowego Albatrosa

2017-06-20 11:13
publikacja
2017-06-20 11:13

Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o zawieszeniu od 20 czerwca obrotu akcjami spółki  iAlbatros Group – poinformowała KNF w komunikacie. Komisja podejrzewa, że w przypadku tej spółki mogło dojść do naruszenia interesów inwestorów.

fot. Krystian Maj / / FORUM

„Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami, w przypadku gdy obrót określonymi papierami wartościowymi lub innymi instrumentami finansowymi jest dokonywany w okolicznościach wskazujących na możliwość zagrożenia prawidłowego funkcjonowania rynku regulowanego lub bezpieczeństwa obrotu na tym rynku, lub naruszenia interesów inwestorów, Komisja może zażądać od spółki prowadzącej rynek regulowany zawieszenia obrotu tymi papierami lub instrumentami” – czytamy w komunikacie KNF.

To kolejny krok podjęty przez organy nadzorcze względem giełdowego Albatrosa. Już w piątek 16 czerwca, sama giełda podjęła uchwałę o zawieszeniu obrotu akcjami spółki. Teraz tak samą decyzję podejmuje KNF, z której dowiadujemy się, że "zawieszenie jest bezterminowe, do czasu ustąpienia przyczyn zawieszenia i jest kontynuacją zawieszenia przez GPW". To oznacza wzmocnienie decyzji giełdy, która w swojej uchwale uzasadniła zawieszenie obrotu „interesem i bezpieczeństwem uczestników obrotu”.

To także kolejny zdecydowany krok KNF po tym, jak w ostatnim czasie postępowanie nadzorcy wobec Petrolinvestu zakończone zostało wyrzuceniem spółki z rynku.

O zamieszaniu wokół giełdowego Albatrosa pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Spółka zamiast umorzyć akcje własne, oddała je pod kontrolę podmiotowi, który dzięki temu stał się największym akcjonariuszem spółki. I to tuż przez ważnym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. Ostatecznie do WZA nie doszło, a sama spółka stara się teraz „odkręcić” operacje związane z akcjami nabytymi do umorzenia.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lobotomek
Jak do WZA nie doszło? Panie redaktorze, trochę rzetelności. Pełnomocnik i osoby związane z poprzednim zarządem próbowały zrobić walne, ale posługując się głosami z akcji, z którym na mocy decyzji sądu nie mogły wykonywać prawa głosu, spotkały się z odmową zatwierdzenia przez notariuszy protokołu z WZA. W związku z powyższym, akcjonariusze Jak do WZA nie doszło? Panie redaktorze, trochę rzetelności. Pełnomocnik i osoby związane z poprzednim zarządem próbowały zrobić walne, ale posługując się głosami z akcji, z którym na mocy decyzji sądu nie mogły wykonywać prawa głosu, spotkały się z odmową zatwierdzenia przez notariuszy protokołu z WZA. W związku z powyższym, akcjonariusze reprezentujący większość, przeprowadzili NWZA i mają zatwierdzony przez notariusza protokół z NWZA i nowe władze. Kwestią niedługiego czasu jest potwierdzenie tych faktów a przede wszyskim odebranie pełnomocnikowi związanemu ze starym zarządem kodów dostępu do systemu ESPI, który rozporządza mieniem na szkodę spółki i przede wszyskim bezprawnie.
~kkklkk
No i IDMSA tam to same przekręty i rolowanie inwestorów!!
~znjx
Och jaki ten knf dobry..a co z akcjonariuszami cedc czy nova kreditna bank...a może już ustalili kto zakręcić mógł na bumech..z info o chińskim inwestorze..bo notowania odwiesili..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki