Kolejna promocja w hipotekach – ING wraca do gry

2020-07-16 13:27
publikacja
2020-07-16 13:27
fot. Shutterstock.com /

Po dłuższej przerwie powraca promocja kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim. W ramach akcji „Wakacyjna wyprzedaż” można wybierać spośród dwóch wersji hipoteki ze zmiennym oprocentowaniem i dwóch z czasowo stałą stawką.

Do listy letnich promocji kredytów hipotecznych dopisać można kolejną pozycję. Kilka dni temu,  przedstawiając propozycje banków wskazywaliśmy, że ING Bank Śląski od pewnego czasu nie prezentuje specjalnych wersji swoich hipotek. Bank z lwem postanowił jednak powalczyć o klientów kupujących nieruchomości i od 13 lipca oferuje „Wakacyjną wyprzedaż”.

Promocja będzie trwać do 16 sierpnia 2020 r. W tym czasie należy złożyć kompletny wniosek lub posiadać ważny formularz informacyjny wydany w trakcie trwania akcji.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Klient musi także posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie rachunek osobisty w banku, z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

Klienci banku mają do wyboru kilka wariantów promocji:

  • „Łatwy start” – z marżą 2,1 pp. i zerową prowizją,
  • „Lekka rata” – z marżą 1,89 pp. i prowizją 1,89 proc.
  • Odpowiednie dwie odmiany kredytu ze stałą stopą procentową w okresie pierwszych 5 lat – z prowizją 0 proc. i wyższym oprocentowaniem (16 lipca wynosi ono 3,02 proc.) oraz z prowizją 1,89 proc. i obniżoną stawką oprocentowania (obecnie 2,81 proc.).

O tym, jak zmienił się rynek kredytów hipotecznych świadczyć może porównanie warunków podobnej promocji banku wprowadzonej przed rokiem. Wówczas warunki prezentowały się znacznie korzystniej – 1,85 pp. przy zerowej prowizji i 1,69 pp. przy prowizji wynoszącej 1,69 proc.

Przypomnijmy również, że minimalny wkład własny w ING Banku Śląskim wynosi obecnie 30 proc. wartości nieruchomości. Przed rokiem bank udzielał jeszcze kredytów ze wskaźnikiem LTV na poziomie 80 proc.

MK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki