Kolejarze jednak nie będą strajkować

Zarząd firmy oraz kolejowe związki zawodowe zawarły dziś porozumienie o odwołaniu planowanej na poniedziałek akcji strajkowej. Komunikat w tej sprawie przekazali przedstawiciele przewoźnika.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Wszystkie strony zaangażowane w proces uzdrawiania spółki chcą w tej chwili skupić się na opracowywaniu szczegółów planu restrukturyzacji, tak by jak najszybciej mógł on trafić do Komisji Europejskiej.

Z komunikatu spółki wynika, że Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma się stać inwestorem strategicznym w firmie, zobowiązała się do respektowania postanowień obowiązującego w spółce Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Wcześniej związkowcy domagali się podpisania pięcioletniego paktu gwarancji pracowniczych. Jednak po dzisiejszych negocjacjach zawiesili ten postulat.

Ministerstwo infrastruktury zapowiada reformę spółki. Agencja Rozwoju Przemysłu ma przekazać jej 770 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długów i na niezbędne inwestycje, w tym zakup nowego taboru.

Przewozy Regionalne to największa spółka kolejowa w Polsce. Obsługuje przede wszystkim połączenia lokalne. W zeszłym roku z jej usług skorzystało prawie 80 milionów osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak /K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~korpus

Strajkować to może niewolnik, mamy wolność w kwestii zatrudnienia.- nie podobaja sie warunki, to mozna zmienic prace.Przewozy Regionalne działają bardzo dobrze co jako pasażer dostrzegam na co dzien jezdzac do pracy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne