REKLAMA
TYLKO U NAS!

Kofeina gorsza niż alkohol?

2009-10-05 14:19
publikacja
2009-10-05 14:19

Jak wykazują badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, nadmierne spożywanie płynów energetycznych może być równie niebezpieczne, co spożycie alkoholu.

Napoje takie (w tym także kawa), spożywane w zbyt dużych ilościach powodują zakłócenia pracy serca, drgania mięśni, czasowe i nieoczekiwane spadki koncentracji. Ponadto pobudzenie jest tylko chwilowe a nagły powrót zmęczenia prędzej może doprowadzić do zaśnięcia za kierownica.

Jeżeli podróż jest długa i mecząca, specjaliści zalecają krótkie przerwy w jeździe w trakcie, których warto się przejść (np.: po parkingu) żeby rozruszać mięśnie i nieco się dotlenić, a jeżeli to nie pomoże krótka drzemka pozwoli odzyskać siły bez ryzyka nagłego powrotu tak niebezpiecznego za kierownicą zmęczenia.



(rt)
Źródło:
Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Alkohol

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki