REKLAMA
SPRAWDŹ

Klub milionerów PiS. Małgorzata Sadurska w PZU zarobiła miliony

2023-05-24 14:00
publikacja
2023-05-24 14:00

Do polityki nie idzie się dla pieniędzy - mówił Jarosław Kaczyński. Ale w Spółkach Skarbu Państwa można zarobić całkiem nieźle. Przekonała się o tym m.in. była szefowa Kancelarii Prezydenta - Małgorzata Sadurska, która zasiada w radzie nadzorczej PZU. W ubiegłym roku zarobiła ponad 2 mln złotych.

Klub milionerów PiS. Małgorzata Sadurska w PZU zarobiła miliony
Klub milionerów PiS. Małgorzata Sadurska w PZU zarobiła miliony
fot. Grażyna Myślinska / / FORUM

Były marszałek Senatu popierał "pracę dla idei", prezes PiS przekonywał, że "do polityki nie idzie się dla pieniędzy". Chyba tylko (była już) premier Beata Szydło miała odwagę przyznać prawdę - "te pieniądze nam się należały". Od przejęcia władzy przez PiS czołowe stanowiska w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa otrzymują ludzie powiązani z władzą.

Małgorzata Sadurska w latach 2015-17 była szefową Kancelarii Prezydenta. Przez lata związana była z administracją publiczną, była także posłem na Sejm V, VI i VII kadencji. Po "zakończeniu" kariery politycznej w ciągu miesiąca otrzymała fotel w radzie nadzorczej PZU i PZU Życie. W 2020 roku zasiadała także w RN Banku Pekao.

W 2022 roku posada w PZU przyniosła Małgorzacie Sadurskiej 2,05 mln złotych, co oznacza, że od 2017 roku zarobiła w polskim gigancie ubezpieczeniowym ponad 9 mln złotych.

W ubiegłym roku opisywaliśmy w artykułach "Spółki Skarbu Państwa drogą PiS-u do milionów" oraz "(Nie)wszyscy milionerzy PiS-u. Tak zarabiają w spółkach Skarbu Państwa" jak potężne pieniądze zarobili ludzie blisko związani z obozem władzy. Zresztą wielu z nich odwdzięcza się partii i chętnie wspierają kasę PiS.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

JM

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (67)

dodaj komentarz
podatnik-
Dotarło do młodych, że mają ci co nie robią bo ci co robią nie mają! Mam pytanie do funkcjonariusza Tuska. Kiedy wyrówna szanse "tych drugich" w PRLu bis ,żeby córka lub syn przyzwoitej nauczycielki miał taki sam dobrobyt jak wszystkie: Jaruzelskie Moniki, Kulczyk Dominiki, Kulczyk Sebastiany, Tobiasy Solorze, Michały Niemczyckie(po Dotarło do młodych, że mają ci co nie robią bo ci co robią nie mają! Mam pytanie do funkcjonariusza Tuska. Kiedy wyrówna szanse "tych drugich" w PRLu bis ,żeby córka lub syn przyzwoitej nauczycielki miał taki sam dobrobyt jak wszystkie: Jaruzelskie Moniki, Kulczyk Dominiki, Kulczyk Sebastiany, Tobiasy Solorze, Michały Niemczyckie(po przejściach w więzieniu amerykańskim), Bochniarze, Wejcherty, Waltery, etc? W PRLu bis również "ci drudzy' żyją na koszt Narodu i pokazują na swoich przykładach czy warto było prywatyzować PRL na zasadzie prywatyzujemy zyski uspołeczniamy straty. Sebastian Kulczyk, ten biznesmen niczego nie zarobił, przejął po śp. dr pośredniku majątek i do tego dostał prezent od PiSu - nie zapłacił grosza podatku od spadku. A teraz troszkę historii: Kto słyszał i gdzie o biznesmenie polonijnym Henryku Kulczyku, który ma życiorys składający się z samych dziur?(Podobno był rezydentem ale we Wiedniu tam gdzie gangsterzy Baranina i spółka)?. Kolejnym przykładem jest śp. dr pośrednik, który jak sama nazwa wskazuje niczego sam nie stworzył on po prostu pasożytował na PRLu i PRLu bis(ale to samo robił Steve Jobs )? W praktyce dziedziczka po śp. Janie Kulczyku mogła sobie kupić w prezencie dom w Londynie za 300mln PLN, traktując to jako prezent od PiSu na koszt podatnika PRLu bis? A w tym czasie Mamusia(Grażyna Kulczyk) może spokojnie cywilizować chłopa szwajcarskiego budując mu za pieniądze podatnika PRLu bis galerię w samym centrum SZWAJCARSKIEGO miasteczka! PS. A teraz pytanie do biznesmena Kulczyka Sebastiana? Czy odnalazł się potrącony motocyklista Leszek F. i jak się aktualnie czuje oraz czy już się wyjaśniło? dlaczego sprawca wypadku/kolizji nie został przebadany tak alkomatem jak i nie miał pobranej krwi?
andregru
Może jeszcze prześledź życiorys tw.Balbina i zwróć uwagę że obecnie również PIS za pomocą swych fundacji za PUBLICZNE pieniądze pragnie ucywilizować Szwajcarskiego chłopa " Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego Może jeszcze prześledź życiorys tw.Balbina i zwróć uwagę że obecnie również PIS za pomocą swych fundacji za PUBLICZNE pieniądze pragnie ucywilizować Szwajcarskiego chłopa " Instytut Witolda Pileckiego otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 155 milionów złotych dotacji - ujawnił portal OKO.press - z czego 120 mln instytut na zakup zabytkowego kompleksu hotelowego w Szwajcarii. "
jendreka
Pytanie zasadnicze. Dlaczego tacy ludzie nie podlegają ustawie o nadmiernych zyskach. Dlaczego obecny Rząd nie zwalcza tak haniebnego procederu? Odpowiedź jest prosta. Bo na czele Rządu siedzi bankier, którego domena jest zysk i wyzysk, maksymalny.
aszkenazyjski
Bankier, nie zartuj. Funkcjonariusz po historii i moze jakims zdalnym wakacyjnym MBA.

Czesto naduzywacie slowa bankier, banksterzy.

Glapinski, przed bankowaniem clear no money, Belka , komunista i bankier oxymoron.

W wiekszosci to funkcjonarusze partyjni roznych opcji lub znajomi krolikow.

Bankier to
Bankier, nie zartuj. Funkcjonariusz po historii i moze jakims zdalnym wakacyjnym MBA.

Czesto naduzywacie slowa bankier, banksterzy.

Glapinski, przed bankowaniem clear no money, Belka , komunista i bankier oxymoron.

W wiekszosci to funkcjonarusze partyjni roznych opcji lub znajomi krolikow.

Bankier to osoba ktora wyklada swoj kapital i zaklada bank. Potem zatrudnia
osoby ktore maja doswiadczenie i wiedza co to le sue.
nelaelu
2 miliony/ rok? To w sumie NIE DUŻO - ostatnio był artykuł o rekordzistach na GPW i kwoty sięgały 40 MILIONÓW.

W czołówce była nawet pewna spółka gamingowa, której prezes zarobił jakieś 20 milionów - pomimo tego, że spółka w ostatnich kwartałach pokazała STRATY.
andregru
"pewna spółka gamingowa, której prezes zarobił jakieś 20 milionów " nie rozumiesz co to Państwowa Spółka a prywatna działalność . Tak widzi Polskę większość wyborców PIS .
prawnuk
człowieku - a cóż cię obchodzą zarobki w prywatnej firmie?
Jesli pani Sadurska zaloży sobie firmę, to niech sobie płaci 2 mln za minutę pracy.
JEJ PRAWO
maxykaz
Nachapali sie na 10 pokoleń do przodu.
jkl777
Nie znasz ich potrzeb. Zreszta duza czesc tej kasy idzie na sPiSkowa propagande.

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki