REKLAMA
WAŻNE

GetBack ocenia, że może zrealizować układ na istotnie wyższym poziomie

2020-01-15 16:46
publikacja
2020-01-15 16:46

GetBack zaktualizował informację o wykonaniu planu restrukturyzacji i ocenia, że prawdopodobna jest realizacja układu w stopniu istotnie wyższym niż wynikałoby to z postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu - poinformowała spółka w komunikacie.

/ fot. Michał Dyjuk / FORUM

Spółka podała, że złożyła do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej aktualizację informacji o realizacji planu restrukturyzacji w okresie od 2 grudnia 2019 r. do 15 stycznia 2020 r.

"W ocenie zarządu emitenta, informacje przedstawione w informacji aktualizującej - według stanu na dzień jego złożenia - uprawdopodobniają realizację układu przez emitenta w stopniu istotnie wyższym niż istniejący na datę wydania postanowienia o zatwierdzeniu układu" - napisano w komunikacie.

GetBack podał, że nadwyżka środków pieniężnych (ponad kwotę środków niezbędnych do spłaty zobowiązań przewidzianych w planie restrukturyzacyjnym) wygenerowana w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, a następnie w trakcie realizacji układu będzie przeznaczona na rezerwę na pokrycie wydatków nie ujętych w planie restrukturyzacji, a kwota co najmniej 25 mln zł zostanie przeznaczona na przyspieszenie płatności pierwszych dwóch rat układowych.

Wrocławski sąd zatwierdził w czerwcu 2019 roku zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami.

Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
1zed2
czyli zamiast 25% oddadzą 26% ? czy 25,5 % ? Niech sobie w jelito wsadzą, złodzieje. Mam nadzieję że wszyscy odpowiedzialni za ten przekręt (łącznie z kryjącą ich wierchuszką) przez długie lata będa się po mydło schylać na Rakowieckiej.
ewa_co
Czy złodzieje zaczynaja się bać? Nie ma chętnych osób z rządu do krycia oszustów?
tomitomi
czasami marzenia się spełniają ,,,,,

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki