REKLAMA

Gdynia dopłaci nawet 2,5 tys. zł do zakupu roweru elektrycznego

2022-05-31 10:10
publikacja
2022-05-31 10:10

Urząd Miasta Gdyni dofinansuje zakup rowerów elektrycznych. Mieszkańcy mogę otrzymać nawet 2,5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. ceny jednośladu. Wnioski będzie można składać do jesieni tego roku lub wyczerpania budżetu – podaje portal gdynia.pl.

Gdynia dopłaci nawet 2,5 tys. zł do zakupu roweru elektrycznego
Gdynia dopłaci nawet 2,5 tys. zł do zakupu roweru elektrycznego
fot. Adam Wasilewski / / Shutterstock

Ceny paliw rosną, na stacjach benzynowych można zobaczyć już ponad 7,50 zł/l. Polacy szukają oszczędności i przesiadają się na rowery. Pierwsze miasto w Polsce zdecydowało, że dofinansuje zakup jednośladu.

Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza dotację do zakupu roweru elektrycznego dla mieszkańców miasta. Beneficjentami mogą być osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Gdyni. Maksymalnie otrzymać można dofinansowanie do 50 proc. wartości zakupionego roweru, jednak nie więcej niż 2,5 tys. zł.

Wnioski o udzielenie dotacji będzie można składać do 15 października (lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w budżecie miasta). Aby otrzymać dofinansowanie na zakup roweru elektrycznego, należy:

  • złożyć wniosek o dotację do Urzędu Miasta Gdyni (będzie dostępny na BIP UM Gdynia i w siedzibach urzędu),
  • zawrzeć umowę z Gminą Miasta Gdyni, (po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku)
  • kupić rower elektryczny zgodny z art. 2 pkt 47 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.),
  • złożyć do Urzędu Miasta dokumenty potwierdzające dokonany zakup roweru zgodnie z uchwałą.

W każdym kolejnym roku wniosek ten można złożyć od 1 stycznia do 15 października, podają samorządowcy. Z dofinansowania może skorzystać jednorazowo każdy mieszkaniec Gdyni. Środki pieniężne będą wypłacane tylko na ten zakup roweru, który zostanie dokonany po zawarciu umowy dotacyjnej z Gdynią. Jednoślady zakupione wcześniej nie będą podlegały dotacji.

Wnioski o udzielenie dotacji będzie można składać w formie elektronicznej lub pisemnej w siedzibach UM Gdyni przy Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 oraz ul. 10 Lutego 24.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
boris-vodka
Czego to te głupie urzędasy nie wymyślą....
zoomek
Czyli to taki wynalazek do którgo trzeba dopłacać. Lud sam z siebie nie chce tej dobroci.
pakamera
Urząd Miasta Gdyni - siedlisko bezmózgowców ?Ale może nie,może to świadome działanie korupcjogenne?
innowierca
he he rower napedzany miesniem to doplat nie wymaga bo nie mozna(jeszcze) miesnia pracy opadatkowac, albo cene energii wyprodukowana przez miesien oplata oblozyc. Rower napedzany noga najekologiczniejszy jest i tu jest problem::))
bgiem
haha,
sprzedawcy elektrykow podniosą pod tą akcję ceny,
a miasto przez 3 lata podniesie opłaty za wywóz śmieci, podatek nieruchomości i wodę i wszyscy będą ekoszczęśliwi.

Na koniec miasto wprowadzi opłatę od utylizacji zużytych akumulatorów z tych rowerów
humanres
inicjatywa ok, ale dlaczego nie ma dopłat do normalnych rowerów? swoja droga skoro można wziąć dotacje na każdego mieszkańca Gdyni to czy również mogę wziąć dotacje na rower dla mojego 6cio miesięcznego dziecka i potem z zyskiem (po odliczeniu dotacji) sprzedać doi na rynku? co jeśli ktoś nie rozlicza PITu w Gdyni? zaraz się tam inicjatywa ok, ale dlaczego nie ma dopłat do normalnych rowerów? swoja droga skoro można wziąć dotacje na każdego mieszkańca Gdyni to czy również mogę wziąć dotacje na rower dla mojego 6cio miesięcznego dziecka i potem z zyskiem (po odliczeniu dotacji) sprzedać doi na rynku? co jeśli ktoś nie rozlicza PITu w Gdyni? zaraz się tam zamelduje na 2 tygodnie, wezmę dotacje i się zawinę.
inwestor.pl
Przestańcie dopłacać z naszych pieniędzy! To jest paserstwo podatkowe!
wibor3m10procent
Niech zgadnę, rower musi spełniać określone standardy i 'dziwnym trafem' dobry kumpel prezydenta ma pełen magazyn takowych.
donkojot
To nie miasto Gdynia dopłaci tylko podatnicy to po pierwsze. Kolejną rzeczą jest dlaczego akurat dopłaty mają być do rowerów elktrycznych? Przecież te klasyczne są o wiele bardziej ekologiczne, nie generują zużytych ogniw, do ich produkcji nie trzeba uywać tylu materiałów oraz są zdrowsze bo trzeba się trochę namęczyć by dojechać To nie miasto Gdynia dopłaci tylko podatnicy to po pierwsze. Kolejną rzeczą jest dlaczego akurat dopłaty mają być do rowerów elktrycznych? Przecież te klasyczne są o wiele bardziej ekologiczne, nie generują zużytych ogniw, do ich produkcji nie trzeba uywać tylu materiałów oraz są zdrowsze bo trzeba się trochę namęczyć by dojechać do celu. Pytanie którzy przyjaciele króliczka się na tym obłowią?

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki