REKLAMA

Narodowy Spis Powszechny. Pierwsze nagrody w loterii rozdane. Sprawdź daty następnych

2021-05-07 08:10, akt.2021-05-07 12:10
publikacja
2021-05-07 08:10
aktualizacja
2021-05-07 12:10
Narodowy Spis Powszechny. Pierwsze nagrody w loterii rozdane. Sprawdź daty następnych
Narodowy Spis Powszechny. Pierwsze nagrody w loterii rozdane. Sprawdź daty następnych
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

W piątek w południe odbyło się pierwsze losowanie nagród w loterii w ramach spisu powszechnego. Wygrani otrzymają karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. Kolejne - takie same nagrody - będzie można wygrać 21 maja.

"Rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł" - informuje Główny Urząd Statystyczny. Transmisja z losowania zwycięzców rozpoczęła się o godz. 12 na Facebooku i YouTubie GUS-u.

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu, a także do 5 maja prawidłowo zarejestrowały zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej loterii.

Kolejne losowania nagród odbędą się 21 maja, 8 i 18 czerwca, 2 i 9 lipca. Wtedy też będzie można wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu 14 lipca - do wygrania będzie 14 samochodów.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl.

Autorka: Natalia Kamińska

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kitadamian
Na szczęście taki spis nie jest co rok tylko co 10 lat...
iluminata
Bardzo dobrze polaczki tyle są warte ich życia 500 zł i ani grosza więcej!
Niczego innego niż bycie tanimi sługusami nie można się po nich spodziewać.

Polacy nie wezmą udziału w tym spisie!
astavista
Boże, sprzedać dane swoich współlokatorów za 500 zł... Gorzej niż jak współpraca z SB za komuny. Mogę płacić karę 5 tys. w życiu tego nie wypełnię, mam jeszcze trochę honoru.
uczen_manueli_g
Hola,hola!
Najpierw musisz wylosować te 500 zł.
I lepiej od razu do US.
kenn
Scenariusz rodem z filmu "The island". :P
zenonn
Rozwiązanie stosowane w aktualnej plandemii scenarzyści SF opisywali lata temu.
Wyspa też należy do takich filmów. https://www.filmweb.pl/film/Wyspa-2005-127272/descs

Powiązane: Narodowy Spis Powszechny 2021

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki