DM BOŚ dodał Inter Cars, Alior, KGHM, Play, Playway i Eurotel do 'top picks'

2017-09-11 09:49
publikacja
2017-09-11 09:49

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Inter Cars, Alior Bank, KGHM, Play, Playway i Eurotela. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Unimot, Budimex, Azoty, LiveChat, Agorę i Medicalgorithmics.

/ fot. Bartłomiej Kudrowicz / FORUM

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Alior, Asbis, Asseco SEE, CD Projekt, Ergis, Eurotel, Famur, GTC, Inter Cars, JSW, Idea Bank, KGHM, Lotos, LSI Software, Marvipol, OEX, PKN Orlen, Play, Playway, Robyg, Sanok, Vindexus.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Arctic Paper, Ciech, CI Games, Comarch, Comp, Cyfrowy Polsat, Eurocash, Getin Noble, PGE, Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były niższe (-1,1 pkt proc.) – w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 4,8% (indeks WIG w tym okresie wzrósł o 5,9%)" - czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 29% (wobec 26% wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 3 pkt proc. względem poziomu referencyjnego.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu portfela wyniosła 8 019,7% (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 35,8%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 113 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 7 983,9 pkt proc., podał broker.

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jrkp
taaaa, szczegolnie jak sie rypneli na CIGAMES z rekomendacjami to słuchanie rekomencacji towarzyszy z PiS zatrudnionych na cieplych posadkach anali w/g klucza 'Misiewicz' to pewnosc ze latem w kożuchu a zimą w trampkach
random_hero
DM BOŚ.... buahaha. Wszystko jasne.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki