Czy Taxify będzie konkurencją dla Ubera?

Rynek ridesharingu w Polsce został zdominowany przez Ubera. Wkrótce do walki o klientów włączy się kolejna firma - estoński Taxify.

Taryfa Taxify w Rydze
Taryfa Taxify w Rydze (fot. INTS KALNINS / FORUM)

Na początku aplikacja będzie działać tylko w Warszawie, choć firma nie wyklucza ekspansji do innych miast. Z okazji debiutu w Polsce firma przygotowała także kody promocyjne o wartości ok. 30 zł na przejazdy po mieście. Aby skorzystać z promocji, należy wpisać w aplikacji hasło: „HIWARSAW”.

Estońska firma zapowiada także, że na konkurencji na rynku skorzystają również kierowcy i zapowiada, że prowizje od przejazdów będą niższe od oferowanych przez Ubera i wyniosą 15%.

Taxify nie zamierza walczyć z taksówkarzami, lecz współpracować. Firma planuje wprowadzenie w swojej aplikacji opcji zamawiania tradycyjnych taksówek, co uczyniła w innych krajach, gdzie oferuje swoje usługi. Jak twierdzi Piotr Boulangé, dyrektor operacyjny Taxify w Polsce, na rynku jest miejsce zarówno dla taksówkarzy, jak i kierowców, którzy chcą sobie dorobić.

"Kierowcy ridesharingowi jeżdżą średnio 5-7 godzin tygodniowo, obsługując przede wszystkim godziny szczytu, z którymi taksówkarze często sobie nie radzą. Wierzymy, że ridesharing i taksówki nie muszą ze sobą bezpośrednio konkurować. W polskich miastach jest miejsce dla obu modeli. Każda z usług ma swoją, nieco inną grupę docelową. (...) Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z prywatnymi kierowcami, jak i licencjonowanymi taksówkarzami – z doświadczeń w innych krajach wiemy, że jest ona możliwa" - powiedział Boulangé.

Póki co w Polsce trwa konflikt pomiędzy Uberem a licencjonowanymi taksówkarzami. Kierowcy zrzeszeni w związkach zawodowych złożyli pozew przeciwko korporacji. W swoim piśmie dowodzą, że działania Ubera noszą znamiona nieuczciwej konkurencji.  

Czy Taxify rzeczywiście będzie w stanie konkurować z Uberem? Uber dłużej istnieje na polskim rynku i posiada dużą bazę kierowców, a także stałych klientów, o których Taxify będzie musiał dopiero zabiegać. Ciekawie brzmi zapowiedź chęci współpracy z taksówkarzami, jednak nie wiadomo, czy druga strona będzie skora do współpracy. Pierwsze sygnały raczej na to nie wskazują.  

SK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~1TRYA

1TRYA Kod na 30 zł dla nowych uzytkownikow. Przejazd za 30 zl darmowy jesli jest wiekszy kwota 30 zl odejmuje sie od rachunku.

! Odpowiedz
0 0 ~Krizz

Można uzyskać 30zł na pierwszy przejazd Taxify wpisując kod: F6V85

! Odpowiedz
1 0 ~niepelnosprawny_org

taxi fix? no nie wiem..., rózne pomysły powstają, globalne gospodarki sie łączą i bedzie coraz wiecej takich w "wysypów" szybkobogackich, ae warto by sie chronic przed tymi co i po trupach chca sie wzbogacić widzac luke w prawach wielu krajów, --- globalne kororacji~~

! Odpowiedz
5 1 ~Prawda

As jak chcesz tanio jeździć to masz komunikację miejską.

! Odpowiedz
1 7 ~LeonZ

Ani tanio, ani szybko, ani wygodnie.

! Odpowiedz
1 3 ~Taxi

Już pierwsi zarobili po 8000 od ITD

! Odpowiedz
0 2 ~Uber-Driver

Oni chyba nie znają mentalności polskich taksówkarzy :D Powodzenia :P

! Odpowiedz
3 20 ~as

Dla mnie ważne jest to, żeby jazda taksówką nie oznaczała drenażu portfela. Im wiecej ofert, tym lepiej dla klienta. Nich to się nazywa nawet WC-taxi, byle się dało tanio jeździć.

! Odpowiedz
1 8 ~fd

Czyli jak w nazwie mają Taxi to jest ok dla polskich taksówkarzy :)

! Odpowiedz
1 6 ~Tanksita

Polscy taksówkarze niedługo zaczną atakować kierowców miejskich autobusów.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia