REKLAMA

Ceny OC w Polsce w 2015 roku. Gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu?

2015-01-28 11:22
publikacja
2015-01-28 11:22
fot. thinkstock/istock / Thinkstock

W najnowszym raporcie zespół porównywarki mfind sprawdził ceny ubezpieczeń OC u 22 ubezpieczycieli w 18 miastach wojewódzkich. Okazuje się, że pechowiec, który nie porówna ofert, może przepłacić nawet ponad 500 zł!

Badanie cen OC przeprowadzono na przykładzie 35-letniego mężczyzny jeżdżącego Volkswagenem Golfem. Okazuje się, że dokładnie ten sam kierowca uzyska zupełnie inne wyliczenie zależnie od tego w jakim mieście i towarzystwie kupuje polisę.

Najtaniej w Rzeszowie i Kielcach, Warszawa znowu najdroższa

Przykładowy kierowca zdecydowanie najtaniej kupi OC w Rzeszowie i Kielcach - średnio za 467 i 487 zł. To znacznie mniej niż wyniosła średnia dla całej Polski - 572 zł. Na drugim końcu zestawienia znalazły się duże miasta, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków. W Gdańsku cena za OC wyniosła 665 zł, we Wrocławiu 675 zł, a w Warszawie 676 zł. W stolicy można również najwięcej przepłacić. Pechowy kierowca, który nie porówna ofert i trafi do najdroższego ubezpieczyciela, straci aż 517 zł. To różnica między najtańszym (482 zł) i najdroższym (999 zł) OC w Warszawie.

Benefia, Proama i Liberty Ubezpieczenia najtańsze

W zestawieniu średnich cen ubezpieczycieli w 18 miastach wojewódzkich najlepiej wypada Benefia. Towarzystwo to jest najtańsze w 11 miejscowościach i może pochwalić się najniższą średnią ceną za OC wynoszącą 432 zł. W czołówce jest również Proama - 456 zł i najtańsza polisa w jednym mieście, oraz Liberty Ubezpieczenia - średnia 466 zł i najtańsze ubezpieczenie w trzech miastach. Bardzo dobrze wypadła również AXA Direct, która oferuje najlepsze warunki w Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Nad swoją ofertą muszą z kolei popracować zamykające ranking Compensa, InterRisk oraz TUW TUZ. W tym ostatnim towarzystwie średnia cena OC wyniosła aż 747 zł.

- W naszym najnowszym raporcie udowodniliśmy, że porównywanie ofert ubezpieczenia OC się opłaca. Klient przywiązany do jednego towarzystwa, może stracić nawet pół tysiąca złotych! Na dodatek po ostatnich zmianach wprowadzonych przez KNF, w drugiej połowie 2015 r. ubezpieczenie OC może podrożeć nawet o 50 procent. Dlatego chcemy zachęcać kierowców do świadomych, a co za tym idzie najkorzystniejszych zakupów - podkreśla twórca porównywarki ubezpieczeń mfind Bartłomiej Roszkowski.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (36)

dodaj komentarz
~kamilee
Mi się pofarciło z OC na stronie najtaniejuagenta.pl. Fachowo prowadzona porównywarka z około pół setki różnych polis. Ja to się w ogóle kontaktowałem z panią agent ubezpieczeniową i ona mi dobrała ofertę pod moją sytuację. Ale w zasadzie takie zestawie to można sobie też tutaj zrobić online, ja po prostu wolę Mi się pofarciło z OC na stronie najtaniejuagenta.pl. Fachowo prowadzona porównywarka z około pół setki różnych polis. Ja to się w ogóle kontaktowałem z panią agent ubezpieczeniową i ona mi dobrała ofertę pod moją sytuację. Ale w zasadzie takie zestawie to można sobie też tutaj zrobić online, ja po prostu wolę jednak porozmawiać, skonsultować się z żywym człowiekiem niż wszystko załatwiać elektronicznie.
~gość
Ja sprawdzam na https://monikamaciaszek.pl/UKFA
Następnego dnia dostaję kilka ofert z różnych Towarzystw i zawsze coś wybiorę.
~zxcx
Dobry agent, a w zasadzie agentka jest na stronie najtaniejuagenta.pl. Można zadzwonić do pani Doroty, albo internetowo przejść przez porównywarkę – co kto woli. Plusem tego kalkulatora jest prosta, intuicyjna obsługa i też fakt, że bierze pod uwagę rzeczywiście dużo, aktualnych ofert, jeśli dobrze pamiętam to ponad Dobry agent, a w zasadzie agentka jest na stronie najtaniejuagenta.pl. Można zadzwonić do pani Doroty, albo internetowo przejść przez porównywarkę – co kto woli. Plusem tego kalkulatora jest prosta, intuicyjna obsługa i też fakt, że bierze pod uwagę rzeczywiście dużo, aktualnych ofert, jeśli dobrze pamiętam to ponad pięćdziesiąt, także ma klient ogląd na całą ofertę rynku, a nie tylko na jej wycinek.
~edo
o a Benefia wchodzi w skład Compensa i ma najniższą ofertę OC a to miła niespodzianka.
~Igor
No właśnie byłem zdziwiony jak przeglądałem jakiś ranking cenowy, a tam Compensa była na końcu. Płacę mniej niż podawali na stronie. Jak widać nie ma co kierować się tylko zestawieniami, zresztą teraz ceny ciągle się wahają, do tego dochodzą różne rabaty, promocje. Najlepiej sprawdzać na własną rękę.
~xczss
Jasne warunki jeśli chodzi o porównywarki ma Rankomat. Warto sobie tutaj wyszukać polisy – OC, czy AC. Szybki kontakt ze strony ubezpieczyciela, można było dopytać o szczegóły, porównać sobie z tym ile biorą inne firmy, także krótko mówiąc, porównywarka pomaga, żeby podjąć decyzję w pełni świadomie, a nie Jasne warunki jeśli chodzi o porównywarki ma Rankomat. Warto sobie tutaj wyszukać polisy – OC, czy AC. Szybki kontakt ze strony ubezpieczyciela, można było dopytać o szczegóły, porównać sobie z tym ile biorą inne firmy, także krótko mówiąc, porównywarka pomaga, żeby podjąć decyzję w pełni świadomie, a nie na zasadzie – kupuję kota w worku.
~nasza
najlepiej się udać do agenta wtedy mamy wiele towarzystw do wyboru
~radek
OC zależy od wielu czynników min miejsca zamieszkania zniżek itp moim zdaniem najniższą ofertę mają firmy które maja w swojej ofercie inne usługi jak i doświadczenie.
~Klient
Mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim i zawsze w wyborze najlepszego wariantu ubezpieczenia korzystałem z pomocy biura na Sikorskiego 100. Od jakiegoś czasu mają swoją stronę www i można kupić polisę online. Potrafią wytłumaczyć różnicę między najlepszym i najtańszym ubezpieczeniem, a przy okazji dopasować normalną Mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim i zawsze w wyborze najlepszego wariantu ubezpieczenia korzystałem z pomocy biura na Sikorskiego 100. Od jakiegoś czasu mają swoją stronę www i można kupić polisę online. Potrafią wytłumaczyć różnicę między najlepszym i najtańszym ubezpieczeniem, a przy okazji dopasować normalną składkę :D Polecam poubezpieczenia.pl Zadowolony Klient
~joshi
Na pewno w wyborze najtańszego wariantu ubezpieczenia zarówno OC jak I AC pomoże ci fachowiec z firmy Market Ubezpieczeń. Łódzki adres siedziby firmy znajdziesz odwiedzając strony jej serwisu marketubezpieczen.eu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki