REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Boeing przeprowadzi zwolnienia grupowe. Ale jest też pozytyw

Jacek Misztal2023-02-07 09:15redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-02-07 09:15

Boeing dołącza do grona firm, które przeprowadzą zwolnienia grupowe. Z koncernem pożegna się 2000 osób, ale przedsiębiorstwo zapowiada też... nowe rekrutacje. 

Boeing przeprowadzi zwolnienia grupowe. Ale jest też pozytyw
Boeing przeprowadzi zwolnienia grupowe. Ale jest też pozytyw
fot. KAREN DUCEY / / FORUM

Od miesięcy trwa fala zwolnień w największych światowych firmach. Tym razem o zwolnieniach grupowych poinformował Boeing. Pracę straci 2000 osób zatrudnionych głównie w działach: finansowym i HR. Firma chce się skupić na inżynierii i produkcji. Boeing zapowiedział ostatnio większe nakłady na "rozwój produktów, usług i technologii" - informuje BBC.

Część zadań z obszarów, które dotknie redukcja zatrudnienia, przejmie Tata Consulting Services, należąca do jednego z największych indyjskich konglomeratów przemysłowych.

"Mamy i nadal będziemy w przejrzysty sposób komunikować się z naszymi zespołami, że spodziewamy się niższego zatrudnienia w niektórych działach wsparcia korporacyjnego” – powiedzieli przedstawiciele Boeinga, cytowani przez BBC. Tradycyjnie zapewniono o wsparciu zwalnianych pracowników.

To zupełnie inne podejście do zwolnień niż np. w Google'u, gdzie pracownicy dowiadywali się o zwolnieniu szokowo.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Mimo redukcji zatrudnienia Boeing zapowiada też nowe rekrutacje. Poza 15 tys. nowo zatrudnionych w ubiegłym roku w 2023 chce zatrudnić 10 tys. nowych pracowników. Firma zmagała się z problemami w wyniku serii katastrof lotniczych z udziałem 737 Max, który do służby ponownie został dopuszczony dopiero po modyfikacjach konstrukcji.

Masowa redukcja etatów w firmach technologicznych

W branży technologicznej trwa wyścig na zwolnienia. Niedawno zwolnienie 2000 pracowników zapowiedział PayPalO planach redukcji zatrudnienia o 6000 miejsc poinformował Philips, choć wcześniej planował zwolnić tylko 4000 pracowników. Natomiast kilkanaście tysięcy osób pożegna się z pracą w Microsofcie.

W styczniu Amazon poinformował o redukcji aż 18 tys. etatów, choć wcześniej zapowiadał cięcie 10 tys. miejsc pracy — co i tak byłoby największą falą zwolnień w historii firmy. Nie ociąga się również właściciel Facebooka. Z końcem ubiegłego roku Meta poinformowała o planowanym zwolnieniu 13 proc. pracowników z powodu spadających dochodów firmy i szerszych problemów w branży technologicznej. Duże zwolnienia przeprowadzono także w Twitterze.

Źródło:
Jacek Misztal
Jacek Misztal
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu newsroom, absolwent ekonomii oraz przedsiębiorczości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Wśród zainteresowań można wymienić geopolitykę, rynki finansowe oraz kino. Telefon: 502 924 237

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (4)

dodaj komentarz
zoomek
"Natomiast kilkanaście tysięcy osób pożegna się z pracą w Microsofcie."
Sprawdźcie frazę "czat GPT" to będziecie wiedzieli dlaczego.
To dotknie wielu tzw umysłowych.
Zaczynam rozumieć skąd testy dochodu podstawowego.
Niema żartów - sprawdźcie.
sterl
Jednym słowem padaczka w USA już się zaczęła ...
pogromca_kacapow
A jak tam u ciebie w rosji? Wszystko haraszo, nie?
piotr76
Zaraz tam padaczka.. Likwidacja zbędnych stanowisk robotników biurowych i menedżerów do spraw niepotrzebnych, za to przyjmowanie tych co rzeczywiście coś użytecznego robią.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki