REKLAMA
PROMOCJA

SONDAŻBez taryfy ulgowej dla Beniamina Netanjahu

2025-01-14 04:46
publikacja
2025-01-14 04:46

51,9 proc. badanych negatywnie ocenia uchwałę rządu, która gwarantuje wolny i bezpieczny udział najwyższym przedstawicielom państwa Izrael w 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej”.

Bez taryfy ulgowej dla Beniamina Netanjahu
Bez taryfy ulgowej dla Beniamina Netanjahu
fot. Lev Radin / / FORUM

Chodzi - jak przypomina we wtorkowym wydaniu "Rz" - o hipotetyczną wizytę Beniamina Netanjahu, wobec którego nakaz aresztowania wydał Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Premier podejrzewany jest o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne.

IBRiS, na zlecenie "Rzeczpospolitej", zapytał w sondażu o opinie na temat uchwały polskiego rządu. 51,9 proc. badanych zajmuje wobec niej stanowisko krytyczne (w tym 30,7 proc. uczestników badania oceniło ją "zdecydowanie źle", a 21,2 proc. "raczej źle"). Pozytywnie zdanie na temat decyzji rządu ma 22,5 proc. ankietowanych (to suma ocen "zdecydowanie dobrze" i "raczej dobrze": odpowiednio 7,2 i 15,3 proc.). 25,6 proc. badanych nie miało opinii na ten temat.

"Rz" zauważa, że decyzja rządu nie cieszy się poparciem wyborców Koalicji Obywatelskiej. Zdecydowanie i raczej źle ocenia ją 63 proc. uczestników badania w tej grupie, podczas gdy pozytywne zdanie na jej temat ma wśród nich 20 proc. osób.

Badanie przeprowadzono 10 i 11 stycznia br. metodą CATI na próbie 1068 osób.(PAP)

from/ ktl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie
Tanie konto firmowe i wysoki procent na lokacie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Izrael

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki