REKLAMA

Bank BPH rezygnuje z kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych

2016-08-29 09:08
publikacja
2016-08-29 09:08

Bank BPH poinformował 26 sierpnia na swojej stronie internetowej o zaprzestaniu przyjmowania wniosków o udzielenie kredytu hipotecznego od klientów indywidualnych. Jest to efekt planowanego podziału banku. 

fot. REUTERS/Kacper Pempel / / FORUM

Od 1 września klienci indywidualni nie będą mogli ubiegać się o kredyt mieszkaniowy w Banku BPH, o czym bank poinformował na swojej stronie internetowej. Jest to związane z planowanym podziałem banku i niedawnym zakupem większości akcji przez Alior Bank. Mimo że transakcja nie obejmuje m.in. portfela kredytów hipotecznych w CHF, innych walutach obcych i w złotych, Bank BPH już teraz przygotowuje się do zmian, które nastąpią po połączeniu podstawowej działalności obu banków. Jak ocenia prezes Alior Banku, Wojciech Sobieraj, fuzja operacyjna ma nastąpić do końca I kwartału 2017 roku, z kolei fuzja prawna planowana jest na koniec października lub listopada tego roku. 

Jednocześnie bank podkreśla, że decyzja nie ma wpływu na dotychczas zawarte umowy kredytowe. Wnioski o udzielenie kredytu hipotecznego na dotychczasowych zasadach można złożyć do końca sierpnia br. Nic nie zmienia się natomiast w kwestii kredytów kontraktowych kasy mieszkaniowej, o których przyznanie można wnioskować tak jak do tej pory.

Tym samym znika z rynku jedna z najkorzystniejszych ofert kredytu hipotecznego z 20-procentowym wkładem własnym. Produkt Banku BPH od dłuższego czasu znajdował się w czołówce kredytów mieszkaniowych w rankingach przygotowanych przez redakcję Bankier.pl. W jego ostatniej odsłonie zajął pierwsze miejsce dla wskazanego profilu kredytobiorcy.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~klicoplico
Za chwilę będzie łańcuszek maili od cwaniaków co chcieli być cwansi od innych i brali kredyty frankowe. I teraz bluzgają sami na siebie i na innych też.
~MAr
"kredyty frankowe"... NIE BYŁO CHF... ile razy można to w kółko powtarzać. Bankowcy wykupili opcje i dokonali gigantycznego oszustwa.
~Kasia
Na szczęście jest jeszcze Getin Bank.
~hipek
Chcę tylko przypomnieć że kredyt mieszkaniowy a kredyt hipoteczny to są dwie różne rzeczy. Kredyt hipoteczny jest udzielany pod hipotekę kupowanego domu/mieszkania i w przypadku gdy kredytobiorca nie spłaca rat bank przejmuje nieruchomość i sprawa jest zamknięta. W Polsce takich kredytów się nie udziela. W Polsce udziela się kredytów Chcę tylko przypomnieć że kredyt mieszkaniowy a kredyt hipoteczny to są dwie różne rzeczy. Kredyt hipoteczny jest udzielany pod hipotekę kupowanego domu/mieszkania i w przypadku gdy kredytobiorca nie spłaca rat bank przejmuje nieruchomość i sprawa jest zamknięta. W Polsce takich kredytów się nie udziela. W Polsce udziela się kredytów mieszkaniowych, które jeśli nie są w terminie spłacane to bank dobiera się do całego majątku właściciela i może go ścigać przez komorników aż spłaci ostatni grosz + karne odsetki. Polska to dziki kraj jak powiedział pewien pan, tu się tubylców strzyże, tu się pisze prawo w interesie banków i korporacji (zagranicznych).
~AntyLichwiarz
Banki okradają całe społeczeństwa od lat.. Czy ktoś z Was słyszał o konfiskacie złota w US z 1933 roku.

https://goldbits.com/news/first-u-s-bank-bail-in-was-1933s-gold-confiscation.html

FED - poprzez dekret prezydencki zarekwirował 6tys ton złota
~dcdc
"Jak zrobić by się nie narobić"
~KlientBPH
ok ale co z obecnymi Klientami ?
zwłaszcza z tymi co mają kredyt hipoteczny w PLN z crossselling ? jak to oni sobie wyobrażają ?
~asd
"Jednocześnie bank podkreśla, że decyzja nie ma wpływu na dotychczas zawarte umowy kredytowe."

Czyli nic się nie zmienia dla obecnych klientów. Będą spłacać kredyt tak jak do tej pory, tyle że nie BPH, a Aliorowi.
~KlientBPH odpowiada ~asd
no nie do końca bo nowe mini BPH nie będzie już prowadziło działalności depozytowej ,
nie będzie też obsługiwało kart kredytowych ,
wszystko to wyląduje w Aliorze a od używania tych produktów zależy wysokość marży kredytu hipotecznego która zostaje w BPH
~tot odpowiada ~asd
Dalej będą spłacać BPH, Alior kredytów hipotecznych się nie dotyka.
Sam właśnie szukam informacji co z osobami które mają obniżoną marżę kredytu z powodu posiadania konta w BPH. Zdaniem doradcy w banku obniżona marża zapewnie zostanie utrzymana nawet w momencie gdy nie bedzie już kont osobistych w BPH, ponieważ konto takie nie
Dalej będą spłacać BPH, Alior kredytów hipotecznych się nie dotyka.
Sam właśnie szukam informacji co z osobami które mają obniżoną marżę kredytu z powodu posiadania konta w BPH. Zdaniem doradcy w banku obniżona marża zapewnie zostanie utrzymana nawet w momencie gdy nie bedzie już kont osobistych w BPH, ponieważ konto takie nie będzie istnieć nie z winy klienta. Ale jak będzie naprawdę dopiero się okaże.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki