REKLAMA

Alior oczekuje, że fuzja prawna z BPH nastąpi pod koniec 2016 r.

2016-08-11 11:54
publikacja
2016-08-11 11:54

Alior Bank spodziewa się, że fuzja prawna z wydzieloną działalnością Banku BPH nastąpi w październiku lub listopadzie 2016 roku, a do fuzji operacyjnej dojdzie do końca I kwartału 2017 roku - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku. Prezes ocenił, że polski rynek bankowy będzie się nadal konsolidował, będą na niego wchodzić także nowi gracze.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

"Fuzja operacyjna z BPH nastąpić ma do końca I kwartału 2017 roku. Obecnie 50 proc. uwagi kierujemy na biznes, 25 proc. na innowacje i 25 proc. na fuzję z BPH" - powiedział Sobieraj.

Dodał, że liczy, że do fuzji prawnej dojdzie do końca października lub końca listopada 2016 r.

Prezes powiedział, że spodziewa się, że na krajowym rynku bankowym dochodzić będzie do dalszych konsolidacji, wchodzić na niego będą także nowi, dotychczas nieobecni gracze.

"Proces konsolidacji w Polsce będzie związany z grupą graczy, która już teraz jest na rynku, będą konsolidacje będące skutkiem konsolidacji międzynarodowych i konsolidacje z wejściem nowych graczy, zainteresowanych tym lukratywnym rynkiem" - powiedział Sobieraj.

"Banki będą się w Polsce sprzedawać, zarówno by ratować sytuację kapitałową banku "matki", ale też będą fuzje europejskie, bo wymogi kapitałowe dotykają tak samo mniejszych banków, jak i największych" - powiedział Sobieraj.

Prezes ocenił, że proces prowadzący do powstania 5-6 grup bankowych w Polsce się rozpoczął i jest "praktycznie nie do zatrzymania".(PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki