REKLAMA

BTC STUDIOS S.A.: Nowa strategia BTC STUDIOS S.A.

2023-08-04 11:11
publikacja
2023-08-04 11:11
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2023
Data sporządzenia: 2023-08-04
Skrócona nazwa emitenta
BTC STUDIOS S.A.
Temat
Nowa strategia BTC STUDIOS S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
BTC Studios S.A. ("Emitent" lub "Spółka") informuje o wdrożeniu i realizacji nowej strategii głównej działalności Spółki.

Biorąc po uwagę stałe zmiany na rynku Mobile Gamingu Emitent optymalizuje kierunki potencjalnego wzrostu przychodów oraz biorąc pod uwagę podpisane w ostatnich miesiącach 2023 roku kontrakty modyfikuje główny kierunek swojej działalności.

Spółka aktualnie skupia się na działalności developerskij na rynku Mobile Gaming, rozwoju i produkcji własnych i posiadanych tytułów oraz technologii.

Główną przestrzenią rozwoju zespołu produkcyjnego jest bieżąca i planowana współpraca z wiodącym wydawcą gier mobilnych na rynku polskim. Główny tytuł Spółki „House Secrets The Beginning” jak i nowy tytuł „Hidden Objects -Puzzles” zostały wydane przez wydawcę w ramach umowy wydawniczej o której Emitent informował w ESPI NR 15/23 z dnia 20.07.2023. W ramach dalszej współpracy BTC STUDIOS wyprodukuje i dostarczy do wydawcy kolejne tytuły. Najnowsza premiera planowana jest w Q3 2023. Wszystkie tytuły w ramach podjętej współpracy będą stale rozwijane zarówno pod względem długości gameplay jak i metod monetyzacji. W sposób ciągły będą dostosowywane do zmieniającego się rynku co powinno docelowo przynieść stały wzrost przychodów dla obu partnerów.

Drugim segmentem działalności jest rozwój technologii i produktów Social Mataversum dla partnerów zewnętrznych. Przychody w tym sektorze planowane są poprzez kreację nowych produktów skierowanych do szeroko pojętego B2B. BTC Studios wraz z partnerem zewnętrznym planuje rozpoczęcie wdrożeń nowych produktów w Q4 2023. Na aktualnym etapie trwają prace developerskie nad kreacja pierwszych wytypowanych rynkowo produktów. BTC STUDIOS będzie informować rynek o rozwoju sprzedaży w tym zakresie.

Kontynuacja współpracy z chińskim wydawca Martian Games. „House Secrets The Beginning” został wydany w wersji iOS na rynku chińskim w czerwcu 2023. Planujemy rozwój zarówno wydanego tytułu jak i oferowanie partnerowi chińskiemu nowych produktów w kategorii Hyper Casual.

W Q3 2023 BTC STUDIOS zamierza wznowić produkcje własnego tytułu „Cooking Travelers” którego premiera i pierwsze testy rynkowe planowane są na Q1 2024. Na tym etapie prac rozważamy własne wydanie tego dużego i rozwojowego IP, w tym celu prowadzone są rozmowy z partnerami w wyniku których ma powstać odpowiedni budżet dla kampanii User Acquisition.

Rozważamy również wprowadzenie na rynek zmodyfikowanych - poprawionych wydanych już wcześniej tytułów tj: „TAFFY - Feed The Kitty”.

Zmodyfikowana strategia to skupienie się na developmencie własnych gier i współpracy z solidnymi i dużymi partnerami w zakresie wydania i rozwoju wypracowanej technologii. Spółka zakłada, że działania te przyniosą stały, regularny wzrost przychodów na przestrzeni najbliższych i kolejnych kwartałów.

Zarząd BTC STUDIOS S.A .

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-08-04 Jarosław Modrzejewski Prezes Zarządu Jarosław Modrzejewski
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki