REKLAMA

Zrób prawo jazdy w Czechach

2010-07-19 06:11
publikacja
2010-07-19 06:11
"Dziennik Gazeta Prawna" sprawdził, co kryje się za publikowanymi w internecie ogłoszeniami o bezstresowych, ekspresowych kursach na prawo jazdy w Czechach.

Gazeta skontaktowała się z jednym z pośredników i ustaliła, że całkowity koszt wyjazdu oraz pobytu, kursu i egzaminu wynosi 2100 złotych. Cena obejmuje także badania lekarskie, usługi czeskiego tłumacza, tłumaczenie prawa jazdy na język polski i przesłanie go przesyłką kurierską do Polski.

Pośrednicy załatwiają też niezbędne formalności. Obcokrajowcy mogą bowiem podchodzić do egzaminu w Czechach, tylko jeśli mają potwierdzony przez policję tymczasowy meldunek na co najmniej 185 dni lub zaświadczenie o pracy w Czechach. Firmy organizujące takie wyjazdy zapewniają, że wszystko jest legalne, a prawnicy pytani przez gazetę twierdzą, że jeśli Polak dostanie już prawo jazdy, nikt nie będzie mu go już mógł odebrać. Co więcej - pośrednicy gwarantują stuprocentową zdawalność.

Więcej o wyjazdach do Czech po prawo jazdy - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dziennik Gazeta Prawna/jm/dj
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Edward
Wiem że ten artykuł był dość dawno temu ale jeśli ktoś organizuje wyjazdy do Czech po prawo jazdy ewentualnie do innego kraju Unii Europejskiej proszę o kontakt na email edek7278@gmail.com
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Marty
Proszę o kontakt do sprawdzonego pośrednika do zrobienia prawa jazdy w Czechach. Kontakt mailowy: martyna273@poczta.onet.pl.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~maswaldek
Bardzo proszę o szybki kontakt.
~renault
Bardzo proszę o jakieś namiary lub kontakt z kimś kto może lub ma możliwości załatwienie prawka w czechach
~melberg
Czechy? Nie polecam. Podobno to tylko podpucha i pełno tam naciągaczy, którzy ostatecznie wcale ci nie pomogą. Poza tym, wystarczy zamówić sobie z fastidcard.com tak zwane prawko kolekcjonerskie, opcja jest, jak się okazuje, w pełni legalna.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki