REKLAMA

Zmiana na stanowisku prezesa PERN. Nowym szefem spółki Paweł Stańczyk

2022-10-07 10:57, akt.2022-10-07 12:20
publikacja
2022-10-07 10:57
aktualizacja
2022-10-07 12:20

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN odwołało z funkcji prezesa spółki Igora Wasilewskiego i jednocześnie powołało na to stanowisko Pawła Stańczyka, który ostatnio był prezesem zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

Zmiana na stanowisku prezesa PERN. Nowym szefem spółki Paweł Stańczyk
Zmiana na stanowisku prezesa PERN. Nowym szefem spółki Paweł Stańczyk
fot. Piotr Guzik / / FORUM

„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN 6 października 2022 r. odwołało Pana Igora Wasilewskiego z funkcji Prezesa Zarządu. Jednocześnie powołało Pana Pawła Stańczyka na członka zarządu z dniem 7 października 2022 r. i powierzyło mu funkcję prezesa zarządu PERN” - poinformował w piątek PERN.

Prezentując sylwetkę nowego prezesa spółka podkreśliła, że „Paweł Stańczyk to doświadczony menedżer związany już wcześniej z przemysłem naftowym, także z samą Grupą PERN”.

Jak przypomniano w informacji, w latach 2016 - 2018 Stańczyk był prezesem zarządu spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych, należącej do Grupy PERN, przy czym w tym samym okresie pełnił funkcję członka rady dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Następnie, jak podał PERN, Stańczyk w latach 2018 - 2020 był związany z Grupą Orlen, gdzie sprawował funkcję wiceprezesa zarządu ds. rozwoju w spółce Orlen Serwis oraz president of board of directors w Orlen Service Lietuva.

W latach 2020-2021 Stańczyk był z kolei prezesem zarządu spółki PGNiG TERMIKA oraz wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, a ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn - 31 sierpnia 2022 r. złożył rezygnację z tego stanowiska ze skutkiem na dzień 11 września 2022 r.

Według danych publikowanych przez PERN, po zmianie na stanowisku szefa spółki skład zarządu jest tam nadal 6-osobowy, w tym prezes - Paweł Stańczyk, wiceprezesi - Rafał Miland, Mateusz Radecki, Krzysztof Rogala i Damian Wieczorek oraz Zdzisław Koper - jako członek zarządu.

Ostatnia zmiana w składzie zarządu PERN miała miejsce na początku września. Wtedy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powołało Damiana Wieczorka na członka zarządu spółki i powierzyło mu funkcję wiceprezesa.

Wieczorek od sierpnia 2020 r. pełnił funkcję członka zarządu WUZETEM S.A. z grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie odpowiadał za obszar sprzedaży, finansów, IT oraz zakupów, a wcześniej, przez ponad 10 lat, związany był z Grupą Orlen, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora wykonawczego ds. rozwoju i technologii, dyrektora biura kontrolingu energetyki i rozwoju, jak również członka zarządu spółki Orlen Eko.

Dotychczasowy prezes PERN Igor Wasilewski zajmował to stanowisko od stycznia 2016 r. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze w GPEC w latach 2010-2015 oraz w spółce Gaz System w latach 2006-2009, a także funkcje menedżerskie w PGNiG w okresie od 1998 r. do 2004 r., w Gaz System między 2004 r. a 2006 r. i PSE w 2010 r.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, zarządzający m.in. rurociągami tłoczącymi ropę naftową do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, oraz posiadający na terenie kraju bazy magazynowe surowca i paliw.

W ostatnich latach PERN wdrożył Program Megainwestycji, mający zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski poprzez rozbudowę infrastruktury, w tym baz magazynowych ropy naftowej i paliw, a także rurociągów. W czerwcu spółka informowała m.in., że na Program Megainwestycji PERN przeznaczył dotychczas ponad 1,4 mld zł.

W efekcie realizowanych przedsięwzięć np. pojemności na ropę naftową w spółce wzrosły z 3,1 mln metrów sześc. do 4,1 mln metrów sześc., a w przypadku baz paliw z 1,85 mln do 2,4 mln metrów sześc.(PAP)

mb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki