REKLAMA

Zarmen nie dokapitalizuje Elektrobudowy. Kurs w dół

2019-09-20 13:25
publikacja
2019-09-20 13:25

Zarmen jednak nie dokapitalizuje Elektrobudowy, a spółce pozostał już tylko jeden potencjalny inwestor. Akcje mocno tracą na wartości.

fot. / / materiały dla mediów

Jak podano, oferta Zarmenu z 13 września dotycząca objęcia emisji akcji serii F Elektrobudowy przestaje tym samym być aktualna. „Zarmen wskazał, aby nie traktować go jako potencjalnego inwestora zainteresowanego objęciem emisji akcji serii F spółki” - napisano w komunikacie.

13 września Zarmen złożył wiążącą ofertę i był gotów objąć 10,5 mln akcji Elektrobudowy po 3 zł za sztukę. Po przeprowadzeniu nowej emisji udział Zarmenu w kapitale Elektrobudowy miał zawierać się w przedziale 64,83-65,50 proc. Ponadto Zarmen zobowiązywał się do udzielenia Elektrobudowie kredytu kupieckiego w wysokości 30 mln zł na okres 90 dni, udzielenia poręczenia lub innej formy zabezpieczenia finansowego na okres restrukturyzacji finansowej oraz ew. udzielenia pożyczki na okres wrzesień-listopad 2019.

Wcześniej Elektrobudowa opublikowała wyniki za II kwartał 2019 roku. Spółka wykazała 103,7 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 61,8 mln zł straty przed rokiem. Przychody w tym okresie spadły do 121,2 mln zł z 152,2 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna grupy wyniosła w drugim kwartale 50 mln zł wobec 75,1 mln zł rok wcześniej.

Pomimo porannych wzrostów, po informacji od Zarmenu, kurs Elektrobudowy spadał już nawet o ponad 8 proc. Tym samym w ciągu tylko ostatniego półrocza akcje tej spółki potaniały o prawie 80 proc.

fot. / / Bankier.pl

Ruch Zarmenu jest już kolejnym ciosem dla Elektorbudowy w ostatnich dniach. W środę spółka poinformowała, że nie porozumiała się instytucjami finansowymi na temat długoterminowego finansowania. Na razie Elektrobudowie udało się jednak wydłużyć termin zawarcia umowy do 30 września.

Tymczasem w poniedziałek 16 września giełdowa spółka Starhedge złożyła warunkową ofertę objęcia nie mniej niż 2.312.392 akcji Elektrobudowy po cenie 4,50 zł za sztukę. Starhedge zadeklarował tym samym gotowość objęcia blisko 33 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Elektrobudowy.

Jak podano, ewentualne prowadzenie dalszych działań związanych z procesem dokapitalizowania spółki uzależnione jest m.in. od złożenia przez Starhedge wiążącej oferty oraz od decyzji akcjonariuszy spółki, podjętych w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Adam Hajdamowicz

Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki