REKLAMA

Youtuber Kamerzysta oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością

2021-07-13 12:32, akt.2021-07-14 13:46
publikacja
2021-07-13 12:32
aktualizacja
2021-07-14 13:46
Youtuber Kamerzysta oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością
Youtuber Kamerzysta oskarżony o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością
/ Pexels

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko youtuberowi występującymi pod pseudonimem Kamerzysta i dwóm kolejnym osobom, którzy wspólnie i w porozumieniu znęcali się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny – poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Z ustaleń śledztwa wynika, że do znęcania się nad osobą z niepełnosprawnością przez kobietę i dwóch mężczyzn doszło 26 marca 2021 r. w Szczecinie. Przestępstwo polegało na nakłonieniu pokrzywdzonego do wykonania poniżających i upokarzających go czynności, co zarejestrowane zostało w formie materiału filmowego i udostępnione 9 kwietnia 2021 r. na kanale prowadzonym przez jednego z mężczyzn na jednym z portali internetowych.

O przesłanym do sądu przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Zachód akcie oskarżenia przeciwko youtuberowi i dwóm kolejnym osobom poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek.

Dwóch mężczyzn i kobieta mają przedstawiony zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak podała prok. Obarek, przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Podejrzana kobieta była już karana sądownie.

Wobec jednego z mężczyzn stosowany jest tymczasowy areszt. Z kolei podejrzana kobieta jest pod dozorem policji połączonym z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ma zakaz opuszczania kraju.

Sąd przedłużył areszt dla patoyoutubera

Szczeciński sąd przedłużył w środę areszt dla mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, sąd przedłużył areszt do 13 września br. Postanowienie jest nieprawomocne.

emb/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Problemy osób z niepełnosprawnościami

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki