REKLAMA

Wkrótce nowa e-bankowość dla firm w ING

Wojciech Boczoń2016-02-08 08:44analityk Bankier.pl
publikacja
2016-02-08 08:44
Wkrótce nowa e-bankowość dla firm w ING
Wkrótce nowa e-bankowość dla firm w ING

ING Bank Śląski kończy prace nad nowym systemem bankowości internetowej dla korporacji. System ING Business napisany w technice RWD będzie stanowił uzupełnienie dla zaprezentowanych już wcześniej aplikacji na telefony i smartwatche. Pierwsza publiczna prezentacja systemu odbędzie się w tym tygodniu na konferencji FinovateEurope.

Prezentację poprowadzi Adam Walendziewski, zastępca dyrektora departamentu ‎zdalnych kanałów dystrybucji w ING Banku Śląskim, z którym miałem okazję porozmawiać na temat nowego rozwiązania.  Bankowość internetowa jest ostatnim elementem układanki, z której ma się składać kompletny system ING Business. Pracom nad nowym systemem przyświecało hasło „multikanałowość”. Użytkownik będzie miał dostęp do rachunku ING przez kilka kanałów dostępu. Obok bankowości internetowej i mobilnej, system dostępny jest też na smartwatche. Nowa bankowość internetowa po raz pierwszy zostanie pokazana w środę, na konferencji Finovate.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Jest to największa na świecie konferencja technologiczna, na której prezentowane są nowoczesne rozwiązania bankowości elektronicznej. Można tam zgłaszać projekty, które są dopiero wprowadzane do oferty. Prezentacje trwają 7 minut, a zwycięzcami zostają te firmy, które otrzymują najwięcej głosów uczestników konferencji. W tym roku swoje prezentacje pokażą 72 firmy. Podczas konkursu ING pokaże pilotażową wersję systemu RWD, ale prace są już na finiszu i system zostanie udostępniony wszystkim klientom jeszcze w tym roku.

W ubiegłym roku bank udostępnił klientom korporacyjnym nową aplikację mobilną na smartfony oraz oprogramowanie na smartwatche, działające pod kontrolą systemów Apple i Android. Co ciekawe w przypadku wersji na Androida, użytkownicy zamiast typowej aplikacji dostali dedykowaną tarczę zegarka (tzw. watchface) z funkcjami bankowymi. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do części informacji finansowych od razu na tarczy zegarka i nie musi za każdym razem uruchamiać aplikacji.

Pomimo tego że nowy system bankowości internetowej napisany został w technice responsywnej, to ING nie zamierza zrezygnować z aplikacji na smartfony. Przedstawiciele banku uważają, że z poziomu smartfona wygodniej „bankuje” się przez aplikację. Natomiast system RWD ma się dobrze sprawdzać na komputerach i tabletach. Warto w tym kontekście przypomnieć, że podobna filozofia obowiązuje w systemach usług elektronicznych dla klientów detalicznych – także i tu obok bankowości RWD funkcjonuje aplikacja mobilna.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~XXx
czy ta nowa bankowość będzie w końcu dostępna także dla małych (jednoosobowych) firm?

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki