REKLAMA

Frankowcy wygrywają z bankami w sądach

2020-07-28 12:44
publikacja
2020-07-28 12:44

W pierwszej połowie 2020 roku ok. 90 proc. sądowych wyroków w sprawach kredytów indeksowanych czy denominowanych do franka szwajcarskiego było korzystnych dla konsumentów - wynika z przygotowanego dla PAP Biznes zestawienia kancelarii Votum.

Frankowcy wygrywają z bankami w sądach
Frankowcy wygrywają z bankami w sądach
/ Shutterstock

Votum dotarło w sumie do 225 wyroków w tym okresie, z czego 201 było wygranych przez konsumentów.

fot. / / Bankier.pl

W samym II kwartale zapadły w sumie 74 wyroki, w tym w kwietniu ze względu na ograniczenia pandemiczne było ich 5, w maju 6, natomiast w czerwcu już 63. W I kwartale zapadło w sumie 151 wyroków.

Z tych danych wynika, że wśród wyroków korzystnych dla frankowiczów w I połowie 2020 roku w 66 proc. przypadków doszło do unieważnienia umowy, a do tzw. odfrankowienia (konstrukcja PLN+Libor) doprowadzono w 24 proc. takich sprawach.

Na 51 wyroków prawomocnych 43 było korzystnych dla konsumentów.

Votum podało, że źródłem pozyskania informacji o wyrokach były informacje pozyskane z portali internetowych, mediów i nie jest to pełna baza wyroków, które zapadły w tym okresie. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
elzbieta_s
Ballada jest mojego autorstwa i powstała na podstawie osobistych przemyśleń, a jej przekaz powinien uświadomić że nie wszyscy Frankowcy to pokrzywdzeni przez los nieszczęśnicy ,są wśród nich tacy jak ja czyli w pełni świadomi swoich decyzji.Osobiście brałam kredyt gdy 1CHf kosztował 2,5 czyli bochenek chleba,a tzw Najniższa Krajowa Ballada jest mojego autorstwa i powstała na podstawie osobistych przemyśleń, a jej przekaz powinien uświadomić że nie wszyscy Frankowcy to pokrzywdzeni przez los nieszczęśnicy ,są wśród nich tacy jak ja czyli w pełni świadomi swoich decyzji.Osobiście brałam kredyt gdy 1CHf kosztował 2,5 czyli bochenek chleba,a tzw Najniższa Krajowa była chyba 1500 zł ,dziś za chleb również trzeba zapłacić 1 CHf ,a tzw Najniższa Krajowa to 2600 zł więc....?nie czuje się skrzywdzona,a jeśli ktokolwiek myślał że pożyczy 1000 a za 20-30 lat odda 1000 to nie powinien pożyczać w banku tylko u Cioci i liczyć że Ciocia zapomni że w ogóle coś tam pożyczyła :)

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki