W Alior Banku powstał NSZZ „Solidarność”

W oddziałach Alior Banku w Łodzi pracownicy powołali do życia NSZZ „Solidarność”. 

W Alior Banku powstał związek zawodowy
W Alior Banku powstał związek zawodowy (fot. Wojtek Kaminski/REPORTER / EastNews)

- Wspólnie z koleżankami i kolegami zdecydowaliśmy się zorganizować w NSZZ „Solidarność”, bo uważamy, że „S” to prężny, skuteczny i reprezentatywny związek zawodowy w Polsce – akcentuje Szymon Mituta, inicjator powstania organizacji. Jak mówi dzięki związkowi zawodowemu interesy pracowników są reprezentowane w sposób niezależny. – Poprzez organizację związkową będziemy mogli dbać o dobre zasady współpracy w firmie i budować partnerskie relacje z pracodawcą. Wierzymy, że władze banku docenią reprezentatywny i niezależny charakter naszej organizacji i razem uda się stworzyć „wyższą kulturę” współpracy między pracodawcą a NSZZ „Solidarność” – dodaje lider organizacji.

27 marca przeprowadzono wybory w organizacji do komisji zakładowej. Przewodniczącym „S” w Alior Banku został Szymon Mituta, który pracuje w firmie od kiedy bank rozpoczął swoją działalność, czyli już 7 lat.

Alior Bank to ogólnopolski bank z 836 placówkami. Obecnie zatrudnia ponad 3500 osób. Po połączeniu z Meritum Bank, gdzie również działa NSZZ „Solidarność”, liczba placówek w sieci przekroczy 1 000. A jednak bank po fuzji zapowiada zwolnienia grupowe.

- Niestety pracownicy często decydują się na założenie związku zawodowego wtedy, gdy w firmie dzieje się już bardzo źle – mówi Dariusz Gojowczyk. – Praca w branży bankowej jest w czołówce najbardziej stresogennych. Presja wyniku, sprzedaży za wszelką cenę, to codzienność bankowca. A przecież to też odbija się negatywnie na kliencie – zauważa Gojowczyk. – Obserwowane na rynku bankowym fuzje często wiążą się ze zwolnieniami grupowymi. Warto, więc wcześniej pomyśleć o zorganizowaniu się w związek zawodowy – zachęca koordynator ds. rozwoju.

jk/solidarnosc.org.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Lopez

Tak Alior Bank łupi frajerów (klientów): https://www.bankier.pl/wiadomosc/Oplata-przygotowawcza-rowna-1-3-wartosci-kredytu-Tak-banki-obchodza-ustawe-antylichwiarska-7231572.html

! Odpowiedz
6 3 ~Kolega_Szymona

Czyżby Pan Szymon nie został doceniony przez 7 lat i w związku z tym znalazł sobie pozycję ;-)
a taki fajny bank kiedyś był... no i Pan Szymon ma już zapewnioną posadę i nie można go pewnie zwolnić i nie musi już pracowac będzie zajmował się sprawami pracowników ;)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~cezary-baryka

Ludzie organizujcie sie by utemperowac samowolke i zadze coraz wyzszych zyskow tego chorego neo liberalnego systemu bankowego.

! Odpowiedz
2 0 ~antyalior

to jeden z najgorszyvh banków w polsce zobaczcie co zoronili klientom meritum dno a n nie bank

! Odpowiedz
4 4 ~BOB

Jak mi było źle w robocie to ją zmieniłem na inną i nie zakładałem związków zawodowych by mieć lepiej !

! Odpowiedz
0 0 ~linklink

bankowość sobie zapracowała na negatywne komentarze, ale czy można generalizować. czy każdy związek chce wyciągać kasę (sam się finansując)...znam związki które działają na rzecz pracowników i klientów. obniżona presja wyniku działa in plus na rachunek klienta jak w każdej sprzedaży. Pewnie 3/4 osób nie pracowała w sprzedaży. nie bronię ich, ale znam z natury że w ubezpieczeniach i finansach nie jest lekko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 ~FK_

chca, to niech sobie istnieja... ale nie rozumiem, dlaczego to pracodawca ma finansowac tego typu twory... i co znaczy stanowisko zwiazkowe? niczym oficer polityczny za dawnych czasow...
Chory wymysl... ale dziwic sie dlaczego pozniej sa patalogie jak w kopalniach...

! Odpowiedz
4 1 ~Ciocia

Jak się bez opamiętania drukuje pustą mamonę i ma gdzieś zdowe myślenie o finansach, to i związki zawodowe w banku nie są niczym dziwnym. We Francji damy lekkich obyczajów też mają swój związek zawodowy i co, komuś się dzieje krzywda z tego powodu?

! Odpowiedz
25 16 ~qwerty

Jak by w mojej firmie ktoś się zapisał do Związku lub cokolwiek takiego planował wywalił bym go na z bity pysk pod byle pretekstem te związkowe gnidy należy tępic ogniem bo wszystko wykończa polityczne darmozjady

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.