REKLAMA
ZAGŁOSUJ

"Twój e-PIT" pozostaje ślepy na korekty

2019-04-08 07:25
publikacja
2019-04-08 07:25

Jak potwierdza resort finansów, system "Twój e-PIT" nie wyświetla korekt wykonanych przez pracowników urzędów skarbowych - podaje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

fot. Marian Zubrzycki / / FORUM

"Jeżeli urząd skarbowy sam poprawi PIT, a podatnik nie wniesie sprzeciwu, zmiany nie będą widoczne w systemie +Twój e-PIT+" - potwierdziło dziennikowi Ministerstwo Finansów, zastrzegając, że trwają prace w tym zakresie.

"Niektóre urzędy same składały korekty i przesyłały je podatnikom do akceptacji w wersji papierowej. Resort podkreślił, że błąd dotyczył wyłącznie sytuacji kiedy podatnik miał 50-proc. koszty uzyskania przychodu zarówno z tytułu umowy o pracę, jak i z tytułu działalności wykonywanej osobiście" - czytamy w gazecie.

Według Ministerstwa Finansów, złożenie korekty jest korzystne dla podatnika "bo finalnie obniża podstawę opodatkowania, co skutkuje niższym podatkiem do zapłaty lub wyższą kwotą zwrotu podatku. Zdarza się więc, że urzędy same korygują zeznanie i wysyłają do podatnika w tej sprawie pismo" - podaje dziennik.

Korygowanie deklaracji przez urzędników jest możliwe tylko w przypadku, gdy w wyniku korekty zmiana wysokości zobowiązania nie przekracza 5 tys. złotych. Jednak zmiany wprowadzane przez urzędników nie będą widoczne w systemie "Twój e-PIT". "Aby na koncie podatnika widniały aktualne dane, musi on samodzielnie skorygować zeznanie (w jakikolwiek sposób" - czytamy w "DGP". (PAP)

dma/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bha
Te grosze co 97 % większość musi rozliczać od lat co roku w najniższym progu podatkowym - niech rozliczają w końcu sami w tych urzędach i nie zawracają głowy tymi śmiesznymi niby dochodami możliwymi do osiągnięcia obecnie na rynku coraz bardziej minimalnie minimalnego wynagradzania w tym kraju w coraz większej ilości Te grosze co 97 % większość musi rozliczać od lat co roku w najniższym progu podatkowym - niech rozliczają w końcu sami w tych urzędach i nie zawracają głowy tymi śmiesznymi niby dochodami możliwymi do osiągnięcia obecnie na rynku coraz bardziej minimalnie minimalnego wynagradzania w tym kraju w coraz większej ilości branż i zawodów.
forfun
czyli znowu coś nie wyszło ehh

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki