REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Trzy nowe stacje metra w Warszawie otwarte

2020-04-06 08:05
publikacja
2020-04-06 08:05

W sobotę w Warszawie otwarto trzy nowe stacji metra na Woli. Podziemna kolejka będzie zabierała pasażerów ze stacji: Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

fot. / / Metro Warszawskie

Prezydent Warszawy  Rafał Trzaskowski przed weekendem zapowiadał, że od soboty metro będzie jeździć nowo zbudowanym odcinkiem II linii. Zostaną otwarte trzy stacje: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę.

Prezydent zapewnił, że do zakończenia stanu epidemii nie zostaną wprowadzone przewidywane wcześniej zmiany w komunikacji naziemnej. ZTM planował zmiany tras 26 linii autobusowych, co spotkało się protestami mieszkańców.

fot. / / Metro Warszawskie

Otwarcie nowych stacji metra nie miało uroczystego charakteru. Prezydent Trzaskowski zaapelował do mieszkańców, aby nie przychodzili oglądać stacji. "Apeluję jednak do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć – zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas" - powiedział. Na facebookowym profilu metra pojawił się film umożliwiające wirtualne zwiedzanie otwarych stacji.

Wyjaśnił, że podjął decyzję o jak najszybszym otwarciu nowego odcinka metra, aby usprawnić komunikacje w mieście. Według ostatnich danych, co dzień II linia metra przewozi niewiele ponad 20 tys. pasażerów.

fot. / / Metro Warszawskie

Wolski odcinek podziemnej kolei składa się z trzech stacji, trzech wentylatorni, a także łączących je tuneli, co wydłuża drugą linię metra o 3,4 kilometra. Pierwszą z nowo otwieranych stacji jest Płocka, po południowej stronie skrzyżowania ulicy Płockiej z Wolską. W jej wnętrzu dominują kolory miedzi i brązu, które nawiązują do fabrycznej historii Woli. Kolejną nową stacją jest Młynów, przystanek wybudowany pod ul. Górczewską, między Płocką a wiaduktem linii kolejowej. Na niej dominuje kolor niebieski, który jest odniesieniem do pobliskiego basenu na Moczydle. Ostatnią stacją tego odcinka jest Księcia Janusza, pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zieleń w jej wystroju nawiązuje do pobliskich parków Moczydło i Szymańskiego. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
doji
Chyba coś się pomyliło im w tych nazwach. Powinno być króla Janusza ;)

Powiązane: Budowa drugiej linii metra w Warszawie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki