Trzy nowe stacje metra w Warszawie otwarte

W sobotę w Warszawie otwarto trzy nowe stacji metra na Woli. Podziemna kolejka będzie zabierała pasażerów ze stacji: Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

(Metro Warszawskie)

Prezydent Warszawy  Rafał Trzaskowski przed weekendem zapowiadał, że od soboty metro będzie jeździć nowo zbudowanym odcinkiem II linii. Zostaną otwarte trzy stacje: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę.

Prezydent zapewnił, że do zakończenia stanu epidemii nie zostaną wprowadzone przewidywane wcześniej zmiany w komunikacji naziemnej. ZTM planował zmiany tras 26 linii autobusowych, co spotkało się protestami mieszkańców.

(Metro Warszawskie)

Otwarcie nowych stacji metra nie miało uroczystego charakteru. Prezydent Trzaskowski zaapelował do mieszkańców, aby nie przychodzili oglądać stacji. "Apeluję jednak do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć – zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas" - powiedział. Na facebookowym profilu metra pojawił się film umożliwiające wirtualne zwiedzanie otwarych stacji.

Wyjaśnił, że podjął decyzję o jak najszybszym otwarciu nowego odcinka metra, aby usprawnić komunikacje w mieście. Według ostatnich danych, co dzień II linia metra przewozi niewiele ponad 20 tys. pasażerów.

(Metro Warszawskie)

Wolski odcinek podziemnej kolei składa się z trzech stacji, trzech wentylatorni, a także łączących je tuneli, co wydłuża drugą linię metra o 3,4 kilometra. Pierwszą z nowo otwieranych stacji jest Płocka, po południowej stronie skrzyżowania ulicy Płockiej z Wolską. W jej wnętrzu dominują kolory miedzi i brązu, które nawiązują do fabrycznej historii Woli. Kolejną nową stacją jest Młynów, przystanek wybudowany pod ul. Górczewską, między Płocką a wiaduktem linii kolejowej. Na niej dominuje kolor niebieski, który jest odniesieniem do pobliskiego basenu na Moczydle. Ostatnią stacją tego odcinka jest Księcia Janusza, pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zieleń w jej wystroju nawiązuje do pobliskich parków Moczydło i Szymańskiego. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ robs/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 doji

Chyba coś się pomyliło im w tych nazwach. Powinno być króla Janusza ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne