Tesco podniesie płace o 6 proc.

Związkowcy z Tesco poinformowali, że pracowników od marca 2020 roku czekają podwyżki. Nie są to jednak kwoty, o jakie wnioskowała Solidarność

(fot. Sławomir Olzacki / FORUM)

Pracownicy Tesco dostaną od 1 marca 2020 roku podwyżkę wynoszącą około 6 proc. brutto w przeliczeniu na pełny etat. Wyższe wynagrodzenia czekają zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucji, jak informuje NSZZ Solidarność Tesco, podwyżką zostanie objętych 94 proc. pracowników. 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku NSZZ Solidarność wnioskowała o podwyżki dla zatrudnionych w sklepach o 350 zł brutto. W ubiegłym roku minimalne wynagrodzenie dla pracownika z co najmniej trzymiesięcznym stażem wynosiło 2600 zł brutto na etat, to oznacza, że teraz wynagrodzenie wzrośnie o około 150 zł brutto. 

Ostatnie doniesienia o zarobkach w marketach stawiają Tesco daleko w tyle. Dla przykładu sprzedawca-kasjer w Biedronce na "dzień dobry" otrzyma 3050 zł brutto, w Lidlu na początek otrzymuje się 3400 zł brutto. Płace podniósł również Kaufland - tam zatrudnieni dostaną 3200 zł, wliczając dodatek motywacyjny. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 bha

Podwyżki zbyt wielkie słowo ...

! Odpowiedz
5 7 lukasz_spekulant

Ty zaplacisz ten podatek obrorowy a nie markety

! Odpowiedz
9 9 anty12

Ale ceny w markecie beda wyzsze :) A zwiazkawcy beda sie cieszyc ze maja wiecej nominalnie na koncie. Chcieli zaltawic Freda to Fred ich zalatwi :D

! Odpowiedz
10 9 tomitomi

dlatego ''markety'' winny płacić podatek obrotowy ! ! ! ...od lipca , będą mieli pojechane :-))
zasady uczciwej gry :pracy - płacy - czas zacząć !

! Odpowiedz
0 0 jes odpowiada tomitomi

Naiwny dzieciak ...
Twoi rodzice go zapłacą. Podatek to koszt i jest w cenie towaru plus zysk marketu, który się nie zmieni. Ale % musi się zgadzać więc market jeszcze zyska.
Prościej się nie da, chyba.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.