REKLAMA
Tour de spółki

Tesco podniesie płace o 6 proc.

2020-02-17 09:00
publikacja
2020-02-17 09:00

Związkowcy z Tesco poinformowali, że pracowników od marca 2020 roku czekają podwyżki. Nie są to jednak kwoty, o jakie wnioskowała Solidarność

/ fot. Sławomir Olzacki / FORUM

Pracownicy Tesco dostaną od 1 marca 2020 roku podwyżkę wynoszącą około 6 proc. brutto w przeliczeniu na pełny etat. Wyższe wynagrodzenia czekają zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucji, jak informuje NSZZ Solidarność Tesco, podwyżką zostanie objętych 94 proc. pracowników. 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku NSZZ Solidarność wnioskowała o podwyżki dla zatrudnionych w sklepach o 350 zł brutto. W ubiegłym roku minimalne wynagrodzenie dla pracownika z co najmniej trzymiesięcznym stażem wynosiło 2600 zł brutto na etat, to oznacza, że teraz wynagrodzenie wzrośnie o około 150 zł brutto. 

Ostatnie doniesienia o zarobkach w marketach stawiają Tesco daleko w tyle. Dla przykładu sprzedawca-kasjer w Biedronce na "dzień dobry" otrzyma 3050 zł brutto, w Lidlu na początek otrzymuje się 3400 zł brutto. Płace podniósł również Kaufland - tam zatrudnieni dostaną 3200 zł, wliczając dodatek motywacyjny. 

WS

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bha
Podwyżki zbyt wielkie słowo ...
lukasz_spekulant
Ty zaplacisz ten podatek obrorowy a nie markety
anty12
Ale ceny w markecie beda wyzsze :) A zwiazkawcy beda sie cieszyc ze maja wiecej nominalnie na koncie. Chcieli zaltawic Freda to Fred ich zalatwi :D
tomitomi
dlatego ''markety'' winny płacić podatek obrotowy ! ! ! ...od lipca , będą mieli pojechane :-))
zasady uczciwej gry :pracy - płacy - czas zacząć !
jes odpowiada tomitomi
Naiwny dzieciak ...
Twoi rodzice go zapłacą. Podatek to koszt i jest w cenie towaru plus zysk marketu, który się nie zmieni. Ale % musi się zgadzać więc market jeszcze zyska.
Prościej się nie da, chyba.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki