Spadki na rynku kryptowalut – bitcoin najniżej od maja

Kurs bitcoina zaliczył w środę kolejny „ząbek” – w ciągu kilkunastu minut najpopularniejsza kryptowaluta potaniała o ok. 8 proc. Notowania BTC znalazły się na poziomie po raz ostatni odnotowanym pod koniec maja 2019 r. Podobnie zachowały się inne cyfrowe aktywa.

Po miesiącu stabilizacji kursów na rynku kryptowalut znowu zrobiło się interesująco. Około godziny 15 w środę 23 października cena bitcoina osunęła się o 500 dolarów w ciągu zaledwie 15 minut. Od tego momentu jednostka najpopularniejszej kryptowaluty wyceniana jest na około 7500 dolarów i znajduje się na poziomie zbliżonym do odnotowanego po raz ostatni pod koniec maja 2019 r.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Podobne ruchy można było zaobserwować w przypadku pozostałych najważniejszych kryptowalut. Potaniały zarówno ethereum, bitcoin cash i litecoin, jak również tokeny XRP. Skala przeceny była zróżnicowana, ale mieściła się w przedziale od 6 do 9 procent.

Przecena zbiegła się w czasie z datą przesłuchania Marka Zuckerberga przed komisją ds. usług finansowych w amerykańskiej Izbie Reprezentantów. Parlamentarzyści byli zainteresowani planami Facebooka dotyczącymi projektu Libra – globalnej stabilnej kryptowaluty powiązanej z oficjalnym pieniądzem.

Kurs BTC na platformie Coinbase
Kurs BTC na platformie Coinbase (Coinbase)

Zuckerberg podkreślał, że przedsięwzięcie nie jest wyłącznie inicjatywą Facebooka i zarządza nim specjalnie zawiązane stowarzyszenie. Wskazał również, że projekt powinien ruszyć dopiero po uzyskaniu niezbędnych zgód regulatorów i wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości. Nie wykluczył opóźnienia uruchomienia usługi.

Chociaż w komentarzach obserwatorów rynku kryptowalut zdarzały się odniesienia do sprawy projektu zainicjowanego przez Facebooka, to ostatnia przecena nie miała z nią zapewne związku. Libra wzbudza szczególne zainteresowanie polityków i regulatorów ze względu na rozmach projektu, historię jego uczestników oraz założenia dotyczące łatwej konwersji pieniądza oficjalnego na cyfrowy. Nie musi to wcale zapowiadać „uderzenia” w zdecentralizowane kryptowaluty, które funkcjonują obok systemu finansowego i podlegają już w części (np. na styku z regulowanymi usługami płatniczymi) regulacjom prawnym zapobiegającym praniu pieniędzy.

MK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 piotrde

Tu raczej chodzi o informację o komputerze kwantowym. BTC zejdzie do "0" i to prędko.

! Odpowiedz
0 5 lightning_network


https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-s17-pro-53th

prognozowane ROI - kilka lat
- to są poziomy z dna poprzedniej bessy

i tylko 200 dni do halvingu...

! Odpowiedz
19 18 pkc

Wydrukuj sobie kod, i na ściane na tapetę później wnukom pokażesz jaki dziadek był głupi

! Odpowiedz
8 34 cowabunga

Spokojnie, wczoraj pół dnia trzepali Zuckerberga za Librę, była transmisja na Bloombergu - idealny klimat do obniżenia ceny Bitcoina zwłaszcza że obroty na nim były mega niskie. Teraz wszystkie leszcze ze strachu posprzedają BTC a wieloryby odkupią je taniej poniżej 6000 USD. W przyszłym roku w maju jest halving i do tego czasu wypompują cenę BTC na kilkanaście tysiaków USD aby zrealizować zyski z teraz zakupionych BTC.
Tak się bawi szlachta!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,33% 3,8638
2019-12-06 22:59:00
EUR/PLN -0,20% 4,2677
2019-12-06 22:59:00
EUR/USD -0,38% 1,1062
2019-12-06 22:59:00
CHF/PLN -0,05% 3,8972
2019-12-06 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil