Soros potępił Orbana i politykę jego rządu

Amerykański finansista węgierskiego pochodzenia George Soros potępił w trzech opublikowanych w piątek nagraniach wideo premiera Węgier Viktora Orbana oraz politykę jego rządu. Orban ostro krytykuje działalność Sorosa.

(fot. Andrew Kelly / Reuters)

W jednym z nagrań, opublikowanych przez założoną przez niego Fundację Społeczeństwa Otwartego, Soros oznajmił po węgiersku, że ludzie są obecnie na Węgrzech bardziej uciskani niż podczas sowieckiej dominacji, kiedy to skuteczniej mogliśmy pomagać społeczeństwu w otrzymywaniu informacji i pomocy.

87-letni Soros powiedział też, że przez długi czas utrzymywał kontakt z Orbanem, który dzięki stypendium Fundacji George'a Sorosa studiował na Oksfordzie pod koniec lat 80., ale teraz stosunki między nimi się zepsuły, bo on (tj. Orban) się zepsuł.

Według Sorosa Orban przeobraził demokrację w system antydemokratyczny i stworzył system mafijny, w którym kierownictwo kraju wykorzystuje stanowiska do utrzymywania się u władzy i bogacenia się.

Orban oznajmił w piątek rano w Radiu Kossuth, że organizacje pozarządowe wspierane przez Sorosa zachowują się jak partie polityczne przed wiosennymi wyborami parlamentarnymi na Węgrzech. Działalność ta przypomina partyjną w takim sensie, że każda partia koncentruje się na wyborach. () Chcą usunąć i osłabić rządy, które występują przeciwko ich polityce imigracyjnej i osiedlaniu (imigrantów - PAP) oświadczył Orban.

Powiedział, że Soros zbudował w ostatnich 20-30 latach ogromną maszynerię, która realizuje jego plan sprowadzania imigrantów do Europy, i od tego czasu jest to dla Węgier kwestia życia lub śmierci.

Premier Węgier zarzucił Sorosowi m.in., że pragnie zburzyć ogrodzenie graniczne na Węgrzech, nie chce, by narody były oddzielane przez granice, a chce, by zmienił się nasz sposób myślenia i byśmy się cieszyli, że przybywają tu ludzie z innej niż nasza kultury, byśmy dawali im pieniądze.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

mw/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 1960

Tacy jak Soros niszcza nasza cywilizacje , a zwlaszcza to co najpiekniejszego w niej .

! Odpowiedz
1 5 hairy_portier

Soros już ma chyba demencję, skoro porównuje czasy komuny do współczesności.

! Odpowiedz
2 31 silvio_gesell

Problem w tym, że złodziej nie może krytykować.

! Odpowiedz
77 10 jkendy

Orban to jest bledszy odcień pislamizacji. Dział jak Kłamczyński jak ktos nie jest z nami to go zgnoić.

! Odpowiedz
69 11 eltorro

Kazdy ma troche racji. Soros z pewnoscia prowadzi polityke finansjery. A Orban faktycznie stworzyl system antydemokratyczny troche na podobe Rosji Putina. Orban podobnie szuka wrogow zewnetrznych - czlowiek ktory wychowal sie za komuny I probuje miksowac komune z demokracja. Wychodzi demokracja komunistyczna. Jak I w pl powoli. A Soros... Coz... dąży do objecia wladzy za pomoca finansow. Efekt i tak bedzie taki sam. Wszyscy bedziemy podporzadkowani jednemu wielkiemu bratu. A przy okazji wzbogaci sie Soros, Orban, Kaczyński itp. Wszystko w imie ludzkosci I szerko pojetego szczescia I dobtobytu. Ale czy napewno? ???

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 84 ajwaj

Dlaczego Soros-jego fundacje nie sa w PL zabronione jak m.in. w Ros. Fed. i na Wegrzech ?
Wnioski nasuwaja sie same :)

! Odpowiedz
12 57 stonoga_---_---_---_---_---_

cały artykuł jest poprawny, ale znaczenie o 180 stopni na opak
ps. pamietajcie że dla narodu wybranego jesteście tylko gojami, czyli bydło robocze

! Odpowiedz
3 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil