REKLAMA

Shoper przejął spółkę Shoplo za 17,49 mln zł

2021-08-17 07:48
publikacja
2021-08-17 07:48
Shoper przejął spółkę Shoplo za 17,49 mln zł
Shoper przejął spółkę Shoplo za 17,49 mln zł
/ Shoper

Shoper przejął 100 proc. udziałów w spółce Shoplo, właściciela platformy e-commerce, za 17,49 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Shoper przejął klientów, umowy i partnerstwa biznesowe oraz zyskał prawa do marki Shoplo i jej domen internetowych. Shoper nie przejął technologii oraz pracowników.

"Dzięki tej inwestycji znacząco zwiększamy udział w rynku sklepów internetowych i powiększamy grono klientów o blisko 5 tysięcy firm prowadzących handel internetowy" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Shoper Marcin Kuśmierz.

Shoplo to trzeci pod względem popularności dostawca sklepów internetowych w modelu SaaS dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw działający na polskim rynku.

Na platformie Shoplo działa około 4.700 sklepów, a szczególnie silnie reprezentowane kategorie to ubrania, dzieci i hobby.

Szacunkowe przychody Shoplo w roku 2020 wyniosły 6,7 mln zł, a w pierwszym półroczu 2021 roku 4 mln zł, natomiast szacunkowa wartość sprzedanych produktów (GMV) wyniosła odpowiednio 537 mln zł i 364 mln zł.

"Spodziewamy się licznych synergii wynikających z tej transakcji, ponieważ Shoper i Shoplo adresowały swoimi rozwiązaniami ten sam fragment rynku i prowadziły względem siebie działalność konkurencyjną" - powiedział Kuśmierz. (PAP Biznes)

seb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki