Rząd pomoże Poczcie Polskiej

Operator dostanie potężny zastrzyk gotówki na rozwój sieci logistycznej. Zyska też status agenta celnego i wesprze fiskusa - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Dziennik informuje, że do firm pocztowych w Wielkiej Brytanii, Francji czy Włoszech od dawna płynie "szeroki strumień" państwowych pieniędzy. "Teraz kurek odkręci też nasz rząd" - czytamy.

Jak ustaliła "Rz", trwają prace nad szczegółowym modelem wsparcia Poczty Polskiej. Zakłada on, że rząd dokapitaluzuje podległą mu spółkę kwotą 200 mln zł. Poczta ma również zyskać status agenta celnego odpowiedzialnego za wejście towarów na obszar celny UE przez polskie granice.

"Plan przewiduje też, że spółka przejmie od Ruchu dystrybucję prasy" - czytamy dalej.

kub/ mark/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 sublt2

A pamiętacie listy InPostu z przyklejoną ciężką blachą?

Żeby czasem nikt nie wszedł na rentowny rynek małych przesyłek, stworzyli takie idiotyczne przepisy, że InPost z rachunkiem doklejał blachę na kopercie, żeby być zgodnie z przepisami.
Ciekawe czy ktoś policzył jaki to był bezsens ile dodatkowych materialów było marnowane, ile paliwa więcej spalone, byle tylko monopol poczty pozostał nienaruszony.

Tak będzie nadal. Jeżeli Poczta-Polska będzie miała wspierany i chroniony monopol będziemy musieli słono za to zapłacić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 karbinadel

Większość patrzy na pocztę przez pryzmat obsługi w urzędach, która jest faktycznie marna. Jednak Poczta Polska działaj znacznie lepiej, niż się powszechnie uważa, szczególnie w porównaniu z pocztą w USA, Kanadzie i licznych krajach UE. Natomiast konkurencja jest chętna jedynie dostarczać paczki, i to głównie w dużych miastach. Listu za 3 zł na każde zadupie nikt nie zawiezie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 35 --__hubert__---__--__--__--__-

Od kilku lat korzystam z usług Poczty Polskiej - przesyłki paletowe, pocztowe i paczkowe - wiem jedno dostawa na drugi dzień to skuteczność ok 86% ale przesyłki przynajmniej docierają całe do klientów nie tak jak to robi konkurencja typ zachodnie gnioty jak DHL , DPD itp gdzie miałem odrzucone reklamacje tylko dlatego że klient przyjął paczkę bez zastrzeżeń . Cudowny INPOST co jakiś czas gubi przesyłki , a szczyt głupoty wypadł przed świętami gdzie klienci na mrozie przed busami stali i odbierali paczki. W takich firmach jak np. DPD kierowcy pracują bardzo krótko bo każą im tyrać po wprowadzeniu usługi " kurier wieczór " , pomijam fakt tych zdezelowanych aut. A gdzie czas dla rodziny ?
Jak ktoś narzeka na Pocztę Polską to niech się tam zatrudni i popracuje za te pieniądze.
Po za tym Poczta Polska obsługuje każdą małą miejscowość w Polsce oraz zdecydowaną większość przesyłek z Chin. Polecam zwolennikom " wszelkiej prywatyzacji " pracę w zachodnich sieciach marketów od budowlanki po spożywkę - tam się rozwiniecie.
Balcerek wielki orędownik prywatyzacji , po przejęciu Hut w Polsce cena stali poszła w górę i nagle wszystko stało się rentowne . Sprzedajcie wszystko co jest państwowe i wtedy będziecie za wszystko stosownie płacić - również służbę zdrowia tak jak chciała to zrobić poprzednia polityczna watażka.
Pracowałem w dużej prywatnej firmie i wiem jedno on też nie funkcjonuje idealnie .
Francuzi kupują francuskie auta , Niemiec niemieckie, w Austrii zachodnich sieci jest bardzo mało itp. a Polacy zachwycają się tym co nie Polskie kupują w zachodnich sieciach , tylko nieliczne walczą jeszcze jak np. DINO, PSB , Media Expert .
W Szwajcarii możecie usłyszeć " myśl globalnie , kupuj lokalnie " ale większość społeczeństwa tego jeszcze nie rozumie , komuna zrobiła swoje a współczesny system nauczania przez ZNP dalej to utwierdza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 47 maryjanek

Nie rząd pomoże TYLKO PODATNICY pomogą.... rząd sam to nic nie ma , musi komus zabrać

! Odpowiedz
32 26 glos_rozsadku

Jeśli poczta polska nie przynosi dochodu to powinna zostać zlikwidowana.

! Odpowiedz
21 26 misafi

26 listopada 2018 roku kupiłem dziecku prezent na Mikołajki z dostawą Pocztą Polską. Paczka nie dotarła do dzisiaj. Cały czas ma status WER Warszawa i PP nie ma pojęcia co się z nią stało. Po półtora miesiąca boksowania uznano mi reklamację ale dziecko prezentu na Mikołajki nie dostało i tego co to oznacza PP nie mogła mi zrekompensować. Podsumowując, ta instytucja to trup i czym szybciej przykryje ją ziemia tym lepiej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 karbinadel

I co w zamian?

! Odpowiedz
6 8 and00

Masz rację, ja nigdy jeszcze nie słyszałem żeby jakiemuś prywatnemu kurierowi zaginęła przesyłka.
Albo uległa uszkodzeniu.
Ten skandal nadaje się do TS, dla odpowiedzialnego ministra.

! Odpowiedz
21 60 kimdzongtusk

Socjalizm sie odradza, nie tylko w Polsce. Widocznie za długo wojny nie bylo i decydentami zostało pokolenie nie pamietjące czasy z przed kilkudziesięciu lat. Kapitalizm i wolny rynek to fikcja, i w UE i w USA.

! Odpowiedz
14 63 bwoczon

Niech pomoże ludziom, którzy stoją 40 min. żeby odebrać głupi list...

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil