REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Ryvu Therapeutics chce być mniej zależne od finansowania z rynku. W 2023 start fazy II badań w RVU120

2023-03-24 14:58
publikacja
2023-03-24 14:58

Ryvu Therapeutics, z uwagi na wymagające otoczenie, chce być mniej zależne od finansowania z rynku kapitałowego, a środki na działalność pozyskiwać raczej z grantów, czy partneringu - poinformował zarząd podczas piątkowej konferencji. W 2023 r. spółka planuje rozpoczęcie fazy II badań klinicznych w RVU120.

Ryvu Therapeutics chce być mniej zależne od finansowania z rynku. W 2023 start fazy II badań w RVU120
Ryvu Therapeutics chce być mniej zależne od finansowania z rynku. W 2023 start fazy II badań w RVU120
/ Materiały dla mediów

Jak poinformował zarząd, spółka ma zapewnione finansowanie do 2025 r.

"Mamy środki na najbliższy rok, dwa lata, więc obecnie możemy się skoncentrować na długoterminowej optymalizacji. (...) Spółka jest dobrze dofinansowana (...), nie musimy pozyskiwać środków, by zrealizować plany, ale jeśli pozyskamy więcej pieniędzy z grantów, partnerstw, czy kolejnych milestone’ów możemy wydłużyć +cash runway+" - powiedział prezes Paweł Przewięźlikowski.

"Zakładamy, z uwagi na raczej wymagające otoczenie rynkowe, że chcielibyśmy być mniej zależni od finansowania z rynku kapitałowego (...). Jeśli wycena akcji nie pójdzie w górę, to wolelibyśmy raczej pozyskać partnera" - dodał.

Jak poinformował dyrektor ds. operacyjnych Kamil Sitarz, większość kosztów przewidzianych na lata 2023-24 obejmuje zwłaszcza fazę kliniczną projektów, w tym zakończenie fazy I w programie RVU120 oraz rozpoczęcie fazy II.

RVU120 jest najbardziej zaawansowanym projektem spółki, do którego posiada ona pełnię praw. Jest to pierwszy w swojej klasie, małocząsteczkowy inhibitor CDK8/CDK19.

Jeszcze w 2023 r. Ryvu planuje rozpocząć fazę II badań klinicznych w programie RVU120, zarówno w leczeniu guzów litych, jak również ostrej białaczki szpikowej i zespołu mielodysplastycznego wysokiego ryzyka (AML/HR-MDS). Rozpoczęcie fazy II badań klinicznych planowane jest odpowiednio w drugim kwartale 2023 r. i drugim półroczu 2023 r.

W przypadku prowadzonego badania fazy I w terapii guzów litych, na 3 marca 2023 r. prowadzona była rekrutacja pacjentów do kohorty w dawce 375 mg, a w przypadku AML/HR-MDS rekrutacja w dawce 135 mg.

Zarząd pytany był także o plany związane z rozwijaniem projektu SEL24 we współpracy z Menarini.

SEL24 (MEN1703), dualny inhibitor kinaz PIM/FLT3, obecnie jest w fazie II badań klinicznych u pacjentów z oporną postacią ostrej białaczki szpikowej (AML). Na mocy zawartej umowy licencyjnej projekt jest obecnie rozwijany przez włoską Grupę Menarini.

"Nie widzimy znaczącego ryzyka zakończenia współpracy z Menarini w krótkim okresie. Prowadzimy rozmowy i oczywiście mamy obawy, że ten projekt nie posuwa się naprzód (...), ale pracujemy z założeniem, że Menarini będzie kontynuowało rozwijanie SEL24" - powiedział prezes.

Zarząd poinformował, że celem spółki pozostaje zawieranie jednej umowy partneringowej rocznie.

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki