REKLAMA

Rosja chce aresztować Chodorkowskiego

2016-04-25 10:09
publikacja
2016-04-25 10:09

Rosyjski Komitet Śledczy od wielu miesięcy próbuje aresztować Michaiła Chodorkowskiego. Były więzień polityczny i właściciel upadłego koncernu JUKOS jest oskarżany o zlecenie zabójstwa mera miasteczka Nieftiejuganska, który miał przeszkadzać biznesmenowi w nielegalnych transakcjach.

fot. Krystian Maj/FORUM / / FORUM

Michaił Chodorkowski odsiedział w rosyjskich łagrach prawie 10 lat. Dwukrotnie został skazany za malwersacje finansowe. Na wolność wyszedł w grudniu 2013 roku, zwolniony na polecenie prezydenta Władimira Putina. Jeszcze tego samego dnia opuścił Rosję.

Kilka miesięcy później organy ścigania wszczęły śledztwo, w sprawie zabójstwa na zlecenie mera Nieftiejuganska, do którego miało dojść na początku lat 90. XX wieku. W ubiegłym roku moskiewski sąd zaocznie aresztował Chodorkowskiego i pozwolił na rozesłanie za nim listów gończych.

Na listę poszukiwanych wpisało biznesmena moskiewskie biuro Interpolu, ale europejska centrala cofnęła tę decyzję. Jak informuje agencja Interfax, rosyjska policja porozumiała się z kolegami z Francji i jeśli dostarczy odpowiednie dokumenty, to wtedy Interpol wyśle za Chodorkowskim międzynarodowe listy gończe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wk

Źródło:IAR
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Zlotowa
Polokokta z odrobiną plonu juz czeka na chodorkowsiego. W Rosji nadal obowiązuje zasada " dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf"
~kopiejka
Jak Putin po raz drugi posadzi Chodorkowskiego do łagru, to podniesie się wrzask pod niebiosa od góry Syjon do góry Synaj, a nagłośniej będzie wrzeszczeć niejaki plutarch.
~CHODORKOWSKI
,,putin,, nie ROSJA chce nie ,,aresztować,, tylko teraz ,,ZABIĆ,, CHODORKOWSKIEGO a tych z rosyjskich słuźb specjalnych pozdrawiam środkowym palcem z GRU ,KGB ITP ,,nie namieźycie mnie ,,PALANTY CZERWONE,, choć byście się zesr.li! ;)
~rtttt
to wyjątkowy palant ,chodorkovsky powinien dostać Nobla za .....................glupote i brak wyobraźni ,najpierw bez wachania wziol lewa kase od Jelcyna b o przecież było to gole i wesole ,a później taki palant zaczyna pouczać Putina ,farsa czy cyrk
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~werwer
To nie Rosja go szuka tylko Putin, ot takie prywatne porachunki "no fair play" Putinka.
~totylkoja
ta.... dlatego go ułaskawił :D
~zaraz
Dziwne po 15 latach przypomnieli sobie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki