REKLAMA

Romowie protestują, zablokowali autostradę

2015-08-29 09:10
publikacja
2015-08-29 09:10

Autostrada A1 we Francji, jedna z najbardziej ruchliwych dróg Europy, jest zablokowana przez grupę kilkudziesięciu Romów. Blokada jest związana z niedawną tragiczną strzelaniną w ich pobliskim obozowisku. Zginęły w niej cztery osoby, w tym 6-miesięczne niemowlę.

fot. / / EastNews
Ruch na autostradzie A1 jest całkowicie przerwany w obie strony w pobliżu miasta Roye (czyt. Rua) w północnej Francji. W blokadzie uczestniczy około sześćdziesięciu osób. Na miejscu płoną opony i drewniane palety. Żandarmeria przyznaje, że sytuacja jest trudna do opanowania.

Protest Romów jest pośrednio związany z tragicznymi wydarzeniami w ich obozowisku na przedmieściu Roye. We wtorek pijany mężczyzna zastrzelił tam troje mieszkańców obozowiska, w tym 6-miesięczne niemowlę. Zginął również jeden z interweniujących żandarmów.

Romowie domagają się teraz, by syn jednej z ofiar strzelaniny, przebywający obecnie w tymczasowym areszcie w Amiens (czyt. Amię), mógł uczestniczyć - pod eskortą policji - w pogrzebie swego ojca. Aresztowanie syna nie miało żadnego związku z wtorkową strzelaniną. Uczestnicy protestu mówią, że blokada zostanie zniesiona, gdy sędzia zezwoli na dowiezienie syna na pogrzeb ojca.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Siemieński, Francja/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~apacz
przyszedł cygan do pracy dostał ubranie buty reczniki mydlo na drugi dzien juz cygana nie bylo w pracy te hołote wyslac na syberie tam bedzie wolnosc i nierobstwo
~StanRS
A wiesz, dlaczego Cyganie nie chcą mieć własnego państwa? Bo by nie mieli na kim pasożytować.
~sprawiedliwy
Polak we wlasnym kraju jest scigany przez aparat panstwa a nielegalny emigrant nie.

Nadal tej patologii nie rozumieja rzadzacy ?
~prawnik
Dlaczego toleruje sie obozowiska i getta bezprawia ?

Czy to ze lewacka europa ma to ppzwala ma znaczyc ze my w Polsce musimy te patologiczne zwyczaje i zachowania wdrazac w zycie ?

W polsce nielegalny emigrant ma wiecej praw niz obywatel polski. Nikt mu mandatu nje wysawi, bankowego nakazu zaplaty, wyroku nakazowego,
Dlaczego toleruje sie obozowiska i getta bezprawia ?

Czy to ze lewacka europa ma to ppzwala ma znaczyc ze my w Polsce musimy te patologiczne zwyczaje i zachowania wdrazac w zycie ?

W polsce nielegalny emigrant ma wiecej praw niz obywatel polski. Nikt mu mandatu nje wysawi, bankowego nakazu zaplaty, wyroku nakazowego, komornik go nie sciga...

Do tego doprowadzily rzady tuska i palilota czyli PO i SLD z palikotem na czele.

~praca
Wie ktoś czym się różni Rom od Cygana ?
~Black24
cygan kradnie od razu a rom najpierw powie hokus pokus i dopiero ukradnie - zasadniczo tym się różnią
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Adam
może trzeba im przypomnieć, że mamy 2016 rok prawie? http://dajdrobne.com/announcements/show/18062/kalendarze-firmowe-fotokalendarze-prywatne?preview=true
~adam
Pamiętam kiedyś w języku polskim było słowo "ocyganić" kogoś. Jak myślicie, jakie było pochodzenie tego czasownika ?
~oszwabić
takie samo znaczenie ma tez "oszwabić" ;)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki