REKLAMA

Restauratorzy konkurują z Glovo, UberEats i Woltem

2020-11-16 12:30
publikacja
2020-11-16 12:30
Restauratorzy konkurują z Glovo, UberEats i Woltem
Restauratorzy konkurują z Glovo, UberEats i Woltem
fot. David Tadevosian / / Shutterstock

Rośnie konkurencja dla znanych sieciówek dostarczających jedzenie do domu. Niektóre pobierają nawet ponad 30 proc. prowizji od dostawy, więc restauratorzy wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali alternatywę.

Ponowne zamknięcie gastronomii z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 spowodowało przeniesienie sprzedaży posiłków na wynos lub z dowozem do domu. Restauratorzy korzystają z sieciówek, tj. UberEats, Glovo czy Wolt, do dostarczania jedzenia oraz rozwożą je własnymi samochodami. Minusem pierwszego rozwiązania są wysokie prowizje sięgające nawet 30 proc. Alternatywą jest stworzenie własnej platformy - jedna z nich postała w Warszawie.

"Kooperatywa restauratorów" - dostawa z lokalnej gastronomii

Klienci podczas zamawiania posiłków mogą skorzystać z Knajp.pl. Platforma powstała podczas pierwszego, wiosennego lockdownu pod nazwą "Wspieram GastroWarszawa, czyli kooperatywa restauratorów", która następnie została przekształcona w Knajp.pl. Początkowo serwis był formą wsparcia dla osób prowadzących gastronomię, które po raz pierwszy zmuszone zostały do sprzedaży posiłków na wynos tylko na terenie Warszawy. Obecnie z Knajp.pl mogą korzystać klienci z całej Polski.

Rząd znów zamyka gastronomię - od soboty wszystkie restauracje będą mogły serwować wyłącznie na wynos lub z dowozem. W...

Posted by Knajp.pl on Friday, October 23, 2020

Restauratorzy zawierający umowę z Knajp.pl płacą miesięczny abonament uzależniony od ilości dostaw, a dostawcy mogą go zmniejszać lub zwiększać w dowolnym momencie. Cennik zawiera trzy przedziały:

  • do 90 zamówień - 119,20 zł netto miesięcznie,
  • do 250 zamówień - 199,20 zł netto miesięcznie,
  • bez limitu - 359,20 zł netto miesięcznie.

Rośnie konkurencja dla UberEats, Glovo i Wolta

Właściciele lokali gastronomicznych mogą skorzystać z usług polskich firm, które są alternatywą znanych marek - Glovo, UberEats czy Wolt. Jednym z polskich przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem posiłków jest Stava. Działa w modelu franczyzy i obecnie posiada 31 oddziałów w kraju. Stava nie pobiera prowizji, tylko opłatę za dowóz, a każdy lokal otrzymuje indywidualną ofertę. Cena dostawy posiłku do klienta waha się w granicach od 8 do 14 zł.

Porównujemy UberEats, Wolt, Glovo i Pyszne.pl

Restauracje, kawiarnie oraz puby zamknęły drzwi na co najmniej dwa tygodnie z powodu nowych obostrzeń. Klienci mogą odebrać posiłek na wynos lub zamówić go do domu. Jak to zrobić? Prześwietliliśmy oferty m.in. UberEats, Wolt, Pyszne.pl oraz Glovo.

Kolejną polską firmą oferującą dowóz jedzenia do domu klienta jest DeliGoo. Spółka działa w 20 miastach w całej Polsce. Firma pobiera od właścicieli lokali gastronomicznych zryczałtowaną kwotę za świadczenie usługi dostawy - wynoszącą od kilku do kilkunastu złotych i uzależnioną m.in. od odległości lokalu od odbiorcy zamówienia. Restauratorzy sami decydują, jaką stawkę pobiorą od klienta za dowóz.

Pomoc dla gastronomii

Na kreatywny pomysł wpadli przedstawiciele katowickiej galerii handlowej. Postanowili pomóc najemcom, serwując ich posiłki w specjalnym samochodzie rozwożącym dania do różnych dzielnic; dopłacają też 80 proc. ich ceny. Część posiłków będzie bezpłatnie przekazywana organizacjom charytatywnym.

Urzędy miasta również wspierają restauracje, bary, puby oraz kawiarnie – m.in. we Wrocławiu oraz Łodzi powstały bazy lokali gastronomicznych. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zainteresowani zamówieniem jedzenia znajdą ofertę lokalu, informację o możliwości zamówienia posiłków do domu lub odbioru na miejscu oraz godziny otwarcia. Klienci mogą również za pośrednictwem bazy przejść na stronę internetową lub profil lokalu na Facebooku.

DF

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jacekkalimowski4
Każdy ma swój ulubiony portal, ja jedzenie zamawiam przez roomservice, mają dużo restauracji, z których dowożą jedzenie. Dostawa jest szybka i bezdotykowa.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki