REKLAMA

Relacja Polaka z Nicei po zamachu: "Mieszkam 100 m od tamtego miejsca"

2016-07-15 09:23
publikacja
2016-07-15 09:23

Jak przebiegały wydarzenia w Nicei w nocy z czwartku na piątek opowiada w relacji dla Bankier.pl mieszkający nieopodal miejsca zdarzenia Polak - Tomasz Bobrowski.

– Mieszkam 100 m od miejsca, w którym ciężarówka wjechała w tłum ludzi – mówi mieszkający w Nicei Tomasz Bobrowski. – Chciałem iść na koncert na Promenadzie Anglików, ale z lenistwa zostałem w domu i obejrzałem sztuczne ognie, stojąc na tarasie. Gdy tylko się zakończył pokaz, zaczęły jeździć karetki na sygnale. Po chwili na niebie pojawiły się helikoptery i wtedy już nie miałem wątpliwości, że wydarzyło się coś gorszego niż zwykły wypadek.

fot. Tomasz Bobrowski /

– Rozsądek i lokalne władze podpowiadały, by zostać w domu, więc dopiero dzisiaj rano wyszedłem na Promenadę. Praktycznie cały obszar jest jednak zamknięty. Nie można robić zdjęć i przebywać w pobliżu. Cały ruch kołowy jest kierowany autostradą i północnymi częściami miasta, więc jest tu w okolicy wyjątkowo cicho. Mamy pełnię sezonu, świeci piękne słońce, a niebo jest niesamowicie błękitne, ale ten wszechobecny smutek i cisza powodują duży kontrast.

– Ludzie przyjeżdżają do Nicei bawić się i wypocząć, tymczasem na ulicach nie ma praktycznie nikogo poza mnóstwem policji i służb porządkowych. Odwołano właśnie koncerty, m.in. dziś wieczorem w Nicei miała wystąpić Rihanna. Także słynny Nice Jazz Festival został anulowany – relacjonuje Tomasz Bobrowski.

Zaledwie kilka miesięcy temu w ramach projektu #TamMieszkam Bobrowski opowiadał na łamach Bankier.pl o tym, jak żyje się na emigracji w Nicei, na Lazurowym Wybrzeżu. Jego pełna relacja w materiale "W Polsce był PR-owcem, dziś pokazuje turystom Lazurowe Wybrzeże".

mwc

Źródło:
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Aron
Moim zdaniem dużym minusem jest fakt, że w mediach dominuje temat samego zamachu, ofiar, a brakuje głębszego spojrzenia na ataki terrorystyczne. Nie mielibyśmy tak tragicznych wydarzeń gdyby nie wsparcie dla terrorystów ze strony dużych grup interesu http://independenttrader.pl/drugie-dno-atakow-terrorystycznych.html
~Dżejms
Bez działań które są zrozumiałe dla tych średniowiecznych patoli nic się nie zmieni. A zrozumieją topienie w świńskim g. bez względu żywy czy martwy to powinien być standard postępowania. Jest to sekta absolutnie patologiczna założona przez pedofila.
~Matt
Katolicy święci, hehe...IRA, ETA, różne organizacje o coś walczą, czasem tacy prawilni radykałowie wysadzą jakiś budynek jak w 1995r w Oklahoma City, sekta nie z Medyny puściła sarin w Tokyo, sam się utop w świńskiej krwi ustaszu.
~pa
"Nie można robić zdjęć", "teren jest zamknięty" i "władze podpowiadają, żeby siedzieć w domu" to najważniejsze i najdalej idące konsekwencje. I o to tu właśnie chodzi. Motłoch przytaknie, bo to przecież "rozsądne". A architekci tych wydarzeń wciąż u władzy, bez sądów i bez "Nie można robić zdjęć", "teren jest zamknięty" i "władze podpowiadają, żeby siedzieć w domu" to najważniejsze i najdalej idące konsekwencje. I o to tu właśnie chodzi. Motłoch przytaknie, bo to przecież "rozsądne". A architekci tych wydarzeń wciąż u władzy, bez sądów i bez odpowiedzialności.
~asia
,,Fajnych sąsiadów" ma ten Polak. Jaki to kontrast z rzeczywistością w Polsce. Na szczęście u nas nie mamy takich sąsiadów i ,, bombowych wrażeń "
~Z_En_e_N
Czy dobrze kojarzę - to jest jeden z "bohaterów" serii tam mieszkam ?
~Z_En_e_N
Ok, na końcu jest napisane :-)
~antymoderator
Czym Cię uraziłem O Wielki Moderatorze?! Czy wpis tego pajaca ~SK nie jest bardzie obraźliwy? Dlaczego O Wielki usunąłeś mój post? Pisowska cenzura już dotarła do Bankiera?
~xyz
Bankier jest akurat w rekach Niemieckich czyli PO/Nowoczesna
~aaaaaa
to może koncert rihanny w Polsce??

Powiązane: Tam mieszkam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki