Relacja Polaka z Nicei po zamachu: "Mieszkam 100 m od tamtego miejsca"

Jak przebiegały wydarzenia w Nicei w nocy z czwartku na piątek opowiada w relacji dla Bankier.pl mieszkający nieopodal miejsca zdarzenia Polak - Tomasz Bobrowski.

– Mieszkam 100 m od miejsca, w którym ciężarówka wjechała w tłum ludzi – mówi mieszkający w Nicei Tomasz Bobrowski. – Chciałem iść na koncert na Promenadzie Anglików, ale z lenistwa zostałem w domu i obejrzałem sztuczne ognie, stojąc na tarasie. Gdy tylko się zakończył pokaz, zaczęły jeździć karetki na sygnale. Po chwili na niebie pojawiły się helikoptery i wtedy już nie miałem wątpliwości, że wydarzyło się coś gorszego niż zwykły wypadek.

Promenada Anglików w Nicei w piątkowy poranek po zamachu
Promenada Anglików w Nicei w piątkowy poranek po zamachu (fot. Tomasz Bobrowski / )

– Rozsądek i lokalne władze podpowiadały, by zostać w domu, więc dopiero dzisiaj rano wyszedłem na Promenadę. Praktycznie cały obszar jest jednak zamknięty. Nie można robić zdjęć i przebywać w pobliżu. Cały ruch kołowy jest kierowany autostradą i północnymi częściami miasta, więc jest tu w okolicy wyjątkowo cicho. Mamy pełnię sezonu, świeci piękne słońce, a niebo jest niesamowicie błękitne, ale ten wszechobecny smutek i cisza powodują duży kontrast.

– Ludzie przyjeżdżają do Nicei bawić się i wypocząć, tymczasem na ulicach nie ma praktycznie nikogo poza mnóstwem policji i służb porządkowych. Odwołano właśnie koncerty, m.in. dziś wieczorem w Nicei miała wystąpić Rihanna. Także słynny Nice Jazz Festival został anulowany – relacjonuje Tomasz Bobrowski.

Zaledwie kilka miesięcy temu w ramach projektu #TamMieszkam Bobrowski opowiadał na łamach Bankier.pl o tym, jak żyje się na emigracji w Nicei, na Lazurowym Wybrzeżu. Jego pełna relacja w materiale "W Polsce był PR-owcem, dziś pokazuje turystom Lazurowe Wybrzeże".

mwc

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~Aron

Moim zdaniem dużym minusem jest fakt, że w mediach dominuje temat samego zamachu, ofiar, a brakuje głębszego spojrzenia na ataki terrorystyczne. Nie mielibyśmy tak tragicznych wydarzeń gdyby nie wsparcie dla terrorystów ze strony dużych grup interesu http://independenttrader.pl/drugie-dno-atakow-terrorystycznych.html

! Odpowiedz
0 6 ~Dżejms

Bez działań które są zrozumiałe dla tych średniowiecznych patoli nic się nie zmieni. A zrozumieją topienie w świńskim g. bez względu żywy czy martwy to powinien być standard postępowania. Jest to sekta absolutnie patologiczna założona przez pedofila.

! Odpowiedz
0 1 ~Matt

Katolicy święci, hehe...IRA, ETA, różne organizacje o coś walczą, czasem tacy prawilni radykałowie wysadzą jakiś budynek jak w 1995r w Oklahoma City, sekta nie z Medyny puściła sarin w Tokyo, sam się utop w świńskiej krwi ustaszu.

! Odpowiedz
0 2 ~pa

"Nie można robić zdjęć", "teren jest zamknięty" i "władze podpowiadają, żeby siedzieć w domu" to najważniejsze i najdalej idące konsekwencje. I o to tu właśnie chodzi. Motłoch przytaknie, bo to przecież "rozsądne". A architekci tych wydarzeń wciąż u władzy, bez sądów i bez odpowiedzialności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 ~asia

,,Fajnych sąsiadów" ma ten Polak. Jaki to kontrast z rzeczywistością w Polsce. Na szczęście u nas nie mamy takich sąsiadów i ,, bombowych wrażeń "

! Odpowiedz
0 13 ~Z_En_e_N

Czy dobrze kojarzę - to jest jeden z "bohaterów" serii tam mieszkam ?

! Odpowiedz
0 9 ~Z_En_e_N

Ok, na końcu jest napisane :-)

! Odpowiedz
7 2 ~antymoderator

Czym Cię uraziłem O Wielki Moderatorze?! Czy wpis tego pajaca ~SK nie jest bardzie obraźliwy? Dlaczego O Wielki usunąłeś mój post? Pisowska cenzura już dotarła do Bankiera?

! Odpowiedz
2 15 ~xyz

Bankier jest akurat w rekach Niemieckich czyli PO/Nowoczesna

! Odpowiedz
1 4 ~aaaaaa

to może koncert rihanny w Polsce??

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne