REKLAMA

Radziwiłł: Szpital tymczasowy w Radomiu ma być gotowy do 12 grudnia

2020-11-26 14:56
publikacja
2020-11-26 14:56
Radziwiłł: Szpital tymczasowy w Radomiu ma być gotowy do 12 grudnia
Radziwiłł: Szpital tymczasowy w Radomiu ma być gotowy do 12 grudnia
fot. Marek Kuwak / / FORUM

Szpital tymczasowy w Radomiu ma być gotowy do 12 grudnia; nie ma zagrożenia niedotrzymania tego terminu – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Szpital tymczasowy w Radomiu powstaje w nowym budynku Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana. W tym przypadku – jak zaznaczył wojewoda - chodzi po prostu o "przyspieszenie oddania do użytku jednego z pawilonów, który jest już prawie skończony".

"Szpital ma być gotowy 12 grudnia i z tego, co wiem, nie ma zagrożenia tego terminu" – stwierdził Radziwiłł.

Wojewoda pytany o rekrutację pracowników do szpitala tymczasowego w Radomiu odpowiedział, że jest ona prowadzona zarówno przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, za pośrednictwem jego strony, jak i przez Radomski Szpital Specjalistyczny. "Jest w tej chwili kilkanaście osób, które deklarują możliwość zatrudnienia właśnie w Radomiu; niektóre z tych osób nie wskazują miejsca, w którym chciałyby pracować" – powiedział Radziwiłł.

Organizacji szpitala tymczasowego w Radomiu podjął się Totalizator Sportowy. Do spółki należy strona organizacyjna oraz inwestycyjna. Strona medyczna oraz administracyjna, a więc zapewnienie m.in. zgód administracyjnych, odpowiedniej kadry i sprzętu, leżą w kompetencji wojewody oraz szpitala.

W radomskim szpitalu tymczasowym ma być 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Centrum Rehabilitacji, w którym ma powstać szpital tymczasowy, to zupełnie nowy obiekt, którego budowa właśnie dobiega końca. Gdyby nie pandemia, to w najbliższym czasie zostałby tutaj przeniesiony zakład rehabilitacji z ul. Giserskiej oraz specjalistyczne poradnie i pracownie badań diagnostycznych. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki