REKLAMA

Przerwy techniczne w kilkunastu bankach. Tylko nieliczni nie zaplanowali prac

2021-11-19 14:30
publikacja
2021-11-19 14:30
Przerwy techniczne w kilkunastu bankach. Tylko nieliczni nie zaplanowali prac
Przerwy techniczne w kilkunastu bankach. Tylko nieliczni nie zaplanowali prac
fot. lucadp / / Shutterstock

Bez cienia przesady można powiedzieć, że najbliższy weekend minie klientom banków pod znakiem przerw. Zdecydowana większość instytucji zaplanowała na najbliższych kilka dni prace informatyczne. Na liście niedostępnych usług m.in. płatności kartą czy wypłaty z bankomatów.

Do tej poty prace zapowiedziały następujące marki bankowe: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, BOŚ Bank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank i Toyota Bank.

Przerwa techniczna w Banku Millennium

Przerwa w Banku Millennium to kontynuacja zapoczątkowanych pod koniec tygodnia prac. Obejmie ona płatności zbliżeniowe Blik, które będą niedostępne w sobotę (20 listopada 2021 r.) od północy do godz. 6.00.

Dłuższa przerwa w Banku Pekao

Bank Pekao poinformował swoich klientów na stronie internetowej o pracach, które będą miały miejsce w ciągu kilku najbliższych dni. Są one efektem dokonywanej migracji produktów z systemów Idea Banku do systemów Banku Pekao. Grafik wygląda następująco:

 • piątek (19 listopada) godz. 22.00 – start prac, które spowodują niedostępność serwisu internetowego PekaoBiznes24, aplikacji mobilnej i usługi Pekao Connect,
 • sobota (20 listopada) godz. 15.00 – początek prac, które wymuszą niedostępność serwisu internetowego Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao,
 • niedziela (21 listopada) godz. 12.00 – koniec prac dotyczących serwisu internetowego Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao,
 • poniedziałek (22 listopada) godz. 6.00 – koniec prac dotyczących serwisu internetowego PekaoBiznes24, aplikacji mobilnej i usługi Pekao Connect.

Bank podkreśla, że w czasie przerwy technicznej klienci nie będą mieli możliwości korzystania z transakcji Blik, płatności internetowych Pay-by-link ani płatności internetowej kartą z potwierdzeniem autoryzacji w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Infolinia będzie dostępna tylko w przypadku zastrzeżenia karty.

Dodatkowa informacja dotyczy wyłączenia serwisów Idea Banku, co będzie miało miejsce w piątek (19 listopada) po godz. 16.00. Klienci uzyskają dostęp do serwisów Banku Pekao w poniedziałek (22 listopada) o godz. 8.00.

Prace modernizacyjne w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy uprzedza, że w niedzielę (21 listopada) od godz. 4.00 do godz. 8.00 mogą pojawić się problemy z dokonaniem transakcji kartą z wykorzystaniem uwierzytelnienia 3D Secure poprzez wiadomości SMS. Klienci mogą również napotkać na trudności z przyłączaniem kart do portfeli cyfrowych Google Pay / Apple Pay / GaminPay / XIAOMI PAY. Wspomniane niedogodności wynikają z zaplanowanych prac administracyjnych przez dostawcę.

Prace serwisowe w BNP Paribas Banku Polska

Kolejnym bankiem na liście z przerwami jest BNP Paribas Bank Polska, który prace rozpocznie w piątek (19 listopada) o godz. 21.00. Do 23.59 nie będzie możliwe korzystanie z systemów GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).

Przerwa w BOŚ Banku

Z niedostępnymi systemami będą się również borykali klienci BOŚ Banku. Instytucja zaplanowała prace w piątek (19 listopada) o godz. 22.00. Zakończenie przerwy zostało wyznaczone na godz. 18.00 dnia kolejnego (sobota, 20 listopada). W tym czasie nie zadziałają system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ.

Nocna przerwa w Getin Noble Banku

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej w ten weekend – o tym uprzedza klientów Getin Noble Bank. Prace techniczne, które wywołają utrudnienia, odbędą się w nocy z piątku na sobotę (19/20 listopada) w godz. 23.30 – 8.30.

ING Bank Śląski – prace serwisowe

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 listopada) od północy do godz. 5.30 ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe, które nie pozostaną bez wpływu na dostępność niektórych usług. W podanym czasie nie będzie możliwe:

 • realizowanie płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure),
 • aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN,
 • zamówienie kart płatniczych,
 • przypisanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile,
 • dodanie kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
 • wykonanie przelewu z rachunku karty kredytowej,
 • realizacja operacji na kartach w bankowości elektronicznej,
 • wzięcie pożyczki i założenie konta osobistego i oszczędnościowego.

Ponadto klienci mogą napotkać na problemy z zakupem nowych produktów przez stronę internetową lub w Moim ING (np. wniosek o konto, kartę, pożyczkę) czy obsługą funkcji kartowych oraz procesów ecustody w ING Business.

Nie zadziałają również wpłatomaty. W ich przypadku przerwa będzie miała miejsce dwukrotnie w ten weekend – z soboty na niedzielę (20/21 listopada) od północy do godz. 3.00 oraz z niedzieli na poniedziałek (21/22 listopada) od godz. 1.30 do godz. 4.00. Bank podkreśla, że mogą się w tym czasie pojawić problemy z korzystaniem z bankomatów banku oraz maszyn PlanetCash.

Przerwa techniczna w mBanku

Zajęty grafik będą mieli również informatycy mBanku. Klienci banku mogą spodziewać się przerw w banku w następującym układzie:

 • sobota (20 listopada) godz. 7.30 – start prac skutkujących niedostępnością systemu eMakler,
 • niedziela (21 listopada) godz. 1.30 – start prac skutkujących brakiem możliwości złożenia wniosku,
 • niedziela, godz. 2.00 – początek przerwy dotyczącej płatności kartą, wypłat z bankomatów, płatności internetowych i systemu transakcyjnego (bankowość internetowa i mobilna),
 • niedziela godz. 8.30 – koniec prac obejmujących płatności kartą (stacjonarnie) i wypłaty z bankomatów,
 • niedziela godz. 10.10 – koniec prac dotyczących płatności kartą w internecie i obejmujących dostęp do systemu transakcyjnego,
 • niedziela godz. 11.00 – koniec prac wpływających na działanie wniosków,
 • niedziela godz. 20.00 – zakończenie prac nad eMaklerem.

Prace serwisowe w Nest Banku

W niedzielę (21 listopada) między godz. 0.30 a godz. 5.00 klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej i mobilnej Nest Banku. Przerwa jest spowodowana pracami serwisowymi.

Przerwa w PKO BP i Inteligo

Przerwa w PKO Banku Polskim obejmie również usługi jego internetowej marki Inteligo. Zgodnie z „rozkładem jazdy” prac modernizacyjnych klienci:

 • w sobotę (20 listopada) nie będą mogli skorzystać z usług maklerskich,
 • w niedzielę (21 listopada) od godz. 0.00 do godz. 12.00 nie będą mogli korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO” czy "Płacę z Inteligo". Bank dodaje, że w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

Ważna informacja jest również taka, że w czasie przerwy aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, a działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK.

Prace w Santander Banku Polska

Santander Bank Polska zaczyna prace w piątek (19 listopada) o godz. 22.00. Od tego czasu nie będzie możliwe skorzystanie z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander. Klienci nie zapłacą również za zakupy w internecie Przelewem24. Od godz. 23.00 do wyżej wymienionych ograniczeń dołącza działanie bankowości internetowej i mobilnej. Zakończenie przerwy zostało zaplanowane na sobotę (20 listopada) na godz. 9.00.

Santander Consumer Bank – przerwa techniczna

Santander Consumer Bank zaplanował prace nad systemem kart kredytowych w sobotę (20 listopada) w godz. 13.00 – 17.00. Prace nie wpływają na płatności kartami a dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, z których w podanych godzinach nie będzie można skorzystać.

Prace serwisowe w Toyota Banku

Na możliwość wystąpienia chwilowych problemów w dostępie do systemu bankowości internetowej automatycznego serwisu telefonicznego i szybkich płatności zwraca uwagę Toyota Bank. Prace, które mogą wpłynąć na ich działanie mają mieć miejsce w niedzielę (21 listopada) w godz. 10.00 - 14.00.

MDe

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki