REKLAMA

Premier lubi latać. To on najczęściej korzysta z państwowych statków powietrznych

2021-10-26 06:38
publikacja
2021-10-26 06:38

Spośród najważniejszych osób w państwie najczęściej z państwowych statków powietrznych korzysta premier Mateusz Morawiecki - informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Od początku lipca odbył ponad 40 lotów.

Premier lubi latać. To on najczęściej korzysta z państwowych statków powietrznych
Premier lubi latać. To on najczęściej korzysta z państwowych statków powietrznych
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

"DGP" pisze, że od początku lipca odbyło się prawie 80 lotów HEAD. Pasażerem ponad połowy był premier Mateusz Morawiecki.

"Kilka razy leciał do Wrocławia, Katowic czy do Gdańska. Udał się również do Karpacza na Forum Ekonomiczne czy na mazurskie lotnisko Szymany, raz wracał z bazy wojskowej w Mirosławcu. Szef rządu latał także za granicę, m.in. do Brukseli i do Budapesztu" - wylicza dziennik.

Wskazano, że spośród najważniejszych osób w państwie, tj. prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu oraz prezesa Rady Ministrów najrzadziej z państwowych samolotów korzysta marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak pisze dziennik, od początku lipca była pasażerem tylko jednego lotu o statusie HEAD.

Dziennik ocenił, że "stosunkowo rzadko" lata marszałek Senatu Tomasz Grodzki. "Od początku wakacji lotem HEAD udał się do Budapesztu, Szczecina (skąd pochodzi), Wiednia, Berlina, Stanów Zjednoczonych (na święto polskich weteranów) oraz do Kijowa" - napisano.

"Z kolei w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy widać powtarzające się loty na weekend do Krakowa, skąd ten polityk pochodzi" - podkreśla "DGP". Dziennik przypomniał, że Donald Tusk jako premier regularnie latał na weekendy do swojego rodzinnego Sopotu.

Dziennik przypomina, że dobiega końca wieloletni program "Zabezpieczenie transportu powietrznego najważniejszych osób w państwie", na który wydano ponad 3 mld zł. Za te środki zakupiono dwa samoloty Gulfstream G550 i trzy boeingi 737-800 NG.(PAP)

szz/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
lorelie
premier powinien mało zarabiać i siedzieć na miejscu żeby łatwo było go przekupić zdaniem TVN i GW :)
zenonn
Oficjalna wypłata ty tylko na waciki
pstrzezek
bełkot PiSowiskiego trolla który do tego sam siedzi na zasiłku w Hiszpanii
3456
kto wie może będzie robił kurs na pilota i już po cichu trenuje.
carlito1
Brzozy tam po drodze gdzieś nie było?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki