REKLAMA

Premier: W razie groźby dla Polski kontrola granic

2015-09-14 12:54
publikacja
2015-09-14 12:54
fot. Jacek Dominski/REPORTER / EastNews

Niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu o jakiejkolwiek groźbie dla Polski granice zostaną objęte kontrolą - oświadczyła w poniedziałek premier Ewa Kopacz. Obiecuję, że nie okażemy się czarną owcą Europy, ale też nie pozwolimy, by nasze interesy były lekceważone - dodała.

Premier Ewa Kopacz / fot. Stanislaw Kowalczuk / EastNews
Szefowa rządu zaznaczyła, że po rozmowach z ministrami i służbami wie, że "niezwłocznie po tym, gdy otrzyma komunikat o jakiejkolwiek groźbie dla Polski, polskie granice zostaną objęte kontrolą". "Przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej. Obiecuję Polakom, że nie okażemy się ani czarną owcą Europy, ale też nie pozwolimy na to, by nasze interesy były w jakikolwiek sposób lekceważone" - podkreśliła.

Powiedziała, że poleciła w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Teresie Piotrowskiej, aby dokonała inspekcji polskich granic na wschodzie, południu i zachodzie. "We wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów minister zda bardzo szczegółowy raport" - zapowiedziała premier.

Kopacz w rozmowie z szefem KE postawiła warunki ws. przyjęcia uchodźców

Polska nie zgodzi się na automatyzm ws. kwot uchodźców, żąda bardzo mocnej kontroli zewnętrznych granic UE, uważa, że trzeba wyraźnie oddzielić uchodźców o imigrantów ekonomicznych - takie warunki postawiła premier Ewa Kopacz w rozmowie z szefem KE Jean-Claude Junckerem.

Premier oświadczyła w poniedziałek, że Polska jest zbyt ważnym krajem UE, by dzisiaj ulegać jakiejkolwiek presji. Zaznaczyła, że w rozmowie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem zadeklarowała polską solidarność ws. uchodźców, ale też postawiła twarde i jednoznaczne warunki.

"Powiedziałam mu, że będziemy uczestniczyć w rozwiazywaniu tego problemu (kryzysu imigracyjnego), ale jednocześnie postawiłam bardzo twarde warunki. Te warunki są nie tylko twarde, ale też jednoznaczne" - powiedziała w poniedziałek szefowa rządu.

"Polska nie zgodzi się na automatyzm, Polska również żąda w tej chwili bardzo mocnej kontroli zewnętrznych granic UE i daje za przykład, jak Polska skutecznie broni swojej wschodniej granicy; tu Polska może być wzorem dla pozostałych krajów UE" - oceniła Kopacz.

Jak podkreśliła, Polska stoi też na stanowisku, że trzeba wyraźnie rozdzielić uchodźców od imigrantów ekonomicznych.

kno/ eaw/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (92)

dodaj komentarz
~ciężkoChora
Znowu bredzi! Dokładna kontrola polskiej granicy południowej nie jest możliwa. Można co najwyżej kontrolować część byłych przejść drogowych. Granica zielona i tak będzie stała otworem. Zlikwidowano przecież wszystkie placówki Straży Granicznej. Nie ma wystarczających sił ludzkich i sprzętu aby to zrobić!
~nikt
Zamiast gadać już powinna to wprowadzić, co za bezmózgie yeti sterowane z nadania, nie wiem, Niemców czy innych darmozjadów UE.
Kurde od razu powinni kontrole na granicy przywrócić jak tylko było podejrzenie takich rzeczy. Co robi kontrwywiad i wywiad?
~Ops
Kotrwywiad i wywiad sa w polskim radiu - szukaja talentów...:)
~Ops
Wiecie co robiono podczas II wojny za zdradę narodu? Dziwne że nikt Tuska czy Kopaczowej jeszcze nie ustrzelił... ale to może być kwestia czasu...
~klon
Ewa zamknij ryja.Doradcy twoi też.Łysa pała Kamiński ręcznik mokry na kask tępy i odlej się chamie,a żyło ci się będzie lepiej,gnoju.
~Jan
Dzisiaj na Panią Premierę zstąpiło olśnienie. Zresztą cały oficjalny establishment dzisiaj zmienił front w sprawie polityki imigracyjnej o 180 stopni. Nawet nasz wielki eurokołchoźny czop i wazeliniarz Zioberny naszczekuje żeby odwołać towarzysza Schulza. Co się nagle stało? Co sprawiło tak radykalną zmianę poglądów?Dzisiaj na Panią Premierę zstąpiło olśnienie. Zresztą cały oficjalny establishment dzisiaj zmienił front w sprawie polityki imigracyjnej o 180 stopni. Nawet nasz wielki eurokołchoźny czop i wazeliniarz Zioberny naszczekuje żeby odwołać towarzysza Schulza. Co się nagle stało? Co sprawiło tak radykalną zmianę poglądów? Nie wiecie? Ja Wam powiem. Wasze tu komentarze, 3 tyś demonstrantów w Gdańsku i 10 tyś demonstrantów w Warszawie. I nieubłaganie zbliżająca się data wyborów. To sprawiło że te karykatury przypomniały sobie że mają do odegrania rolę Polaka Patrioty. No i grają. Mam nadzieje że w dnu wyborów będziecie wiedzieli kto tu udaje.
~kopaczek
"Przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej."

a w innym serwisie czytam:

"Jest wstępna zgoda unijnych krajów na przyjęcie 160. tysięcy uchodźców. Szczegóły zostaną uzgodnione na początku października."

Z tego wynika, że tak się szczęśliwie
"Przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej."

a w innym serwisie czytam:

"Jest wstępna zgoda unijnych krajów na przyjęcie 160. tysięcy uchodźców. Szczegóły zostaną uzgodnione na początku października."

Z tego wynika, że tak się szczęśliwie złożyło, że te 6% od 160 tys. to dokładnie tyle, ile Polska może przyjąć. "Ani jednego więcej, ani jednego mniej". Przynajmniej raz szczęście nam dopisało
~ara
Ciekawe czy Niemcy odpowiedzą na apel Kopaczki i wesprą nas przy uszczelnianiu granicy wschodniej? Stawiam na to, że tym razem nie okażą się solidarni, tak jak nie okazali solidarności Włochom i Grecji rok temu. Niemcy są solidarni tylko wtedy, kiedy problem dotyka ich bezpośrednio w innych sprawach ignorują apele
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Dariusz_B
Nikogo nie namawiam do zainteresowania się moim blogiem www.dariuszbartlomiejczak.pl Jedyne o co mi chodzi to o wzięcie udziału w sondzie na temat najbliższych wyborów parlamentarnych. Jesteśmy ciągle informowani o sondażach które w końcowym rozrachunku okazują się porażką tego rodzaju badań. Moja sonda przed wyborami Nikogo nie namawiam do zainteresowania się moim blogiem www.dariuszbartlomiejczak.pl Jedyne o co mi chodzi to o wzięcie udziału w sondzie na temat najbliższych wyborów parlamentarnych. Jesteśmy ciągle informowani o sondażach które w końcowym rozrachunku okazują się porażką tego rodzaju badań. Moja sonda przed wyborami prezydenckimi, w żaden sposób nie sterowana, okazała się wyrocznia prawdziwą w 100%. Chcę aby teraz też stworzyć taką możliwość i to wśród jeszcze większej ilości osób biorących udział w sondzie, która w ostatnim przypadku liczyła sobie ponad 500 osób.
Zatem nie zwlekaj czytelniku i weź udział w sondzie na http://dariuszbartlomiejczak.pl (prawy górny róg).

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki