REKLAMA

Poseł-elekt Rafał Bochenek odchodzi z PGNiG

2019-11-09 21:31
publikacja
2019-11-09 21:31

W piątek podpisałem rozwiązanie umowy o pracę, tym samym kończąc współpracę z PGNiG. To była moja osobista decyzja - powiedział PAP b. rzecznik rządu Rafał Bochenek, poseł-elekt PiS. Dodał jednak, że zgodnie z przepisami mógłby jako poseł być dalej dyrektorem ds. marketingu w PGNiG.

/ fot. P. Tracz / Kancelaria Premiera RP

W sobotę portal Onet poinformował, że Bochenek zrezygnował z funkcji dyrektora ds. marketingu w spółce PGNiG.

Zapytany o tę kwestię przez PAP Rafał Bochenek potwierdził w sobotę: "Wczoraj podpisałem rozwiązanie umowy o pracę, tym samym kończąc współpracę z PGNiG. To była moja osobista decyzja. Pomimo efektywnej współpracy z zespołem oraz przełożonymi zdecydowałem, że na tę chwilę zakończę moje zatrudnienie".

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami będąc posłem mógłbym kontynuować zatrudnienie w spółce PGNiG jako dyrektor ds. marketingu. To byłoby więc w świetle prawa dopuszczalne. Już jakiś czas temu postanowiłem jednak w tym miejscu zakończyć współpracę z PGNiG" - powiedział.

Onet ustalił nieoficjalnie, że Bochenek miał wcześniej inne plany i rozważał, czy nie być posłem społecznym. To zaś oznaczałoby, że zrezygnuje z uposażenia poselskiego, a pozostanie w PGNiG i stamtąd pobierać będzie wynagrodzenie.

Pytany przez PAP o tę kwestię Rafał Bochenek odpowiedział: "Każdy poseł może zdecydować, czy chce być posłem zawodowym czy nie". "W każdej kadencji jest co najmniej kilkudziesięciu posłów niezawodowych, a z tego, co wiem, były kadencje, w których było ich ponad stu. Ja będę na tę chwilę posłem zawodowym" - dodał.

Rafał Bochenek od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku był rzecznikiem rządu. Następnie pełnił funkcję podsekretarza stanu w KPRM, a także był pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji COP24 w Katowicach. Dyrektorem ds. marketingu w spółce PGNiG Bochenek był od marca 2019 r.(PAP)

Autorka: Ludwika Tomala

lt/ mkr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
jes
Bochenkowi bochenek w gazie nie wystarczył więc idzie w górę. Lista jego zasług nie mieści się nawet w internecie więc dlatego nie wymieniono.
ekwador15
w ogóle tacy ludzie ze stołkami w spółce Skarbu Państwa mieli nie być na listach, co zapowiadał sam Prezes. jedno mówią, drugie robią. niedostalby sie do Sejmu to miałby ciepla posadkę zagwarantowana.
rammos
A dostanie odprawę czy nie ? Bo on zrezygnuje, weźmie kilku krotność swoich wypłat na do widzenia , a na jego miejsce przyjdzie kolejny kolega. A wszystko zgodnie z prawem.
carlito1
Czyli mogę startować? Nie mam żadnych kompetencji w tym kierunku ale jestem lojalny i umiem się dzielić.....
jkl777
Najpierw musi cie Antoni przetestowac... doglebnie.
karbinadel
Nomenklatura (łac. nomenclatura - mianowanie) – system obsadzania stanowisk kierowniczych w ZSRR i krajach bloku wschodniego oparty na rekomendacji partii komunistycznej.
O objęciu najwyższych lub szczególnie ważnych stanowisk państwowych, społecznych lub gospodarczych (spis zawierał około 300 tysięcy takich stanowisk)
Nomenklatura (łac. nomenclatura - mianowanie) – system obsadzania stanowisk kierowniczych w ZSRR i krajach bloku wschodniego oparty na rekomendacji partii komunistycznej.
O objęciu najwyższych lub szczególnie ważnych stanowisk państwowych, społecznych lub gospodarczych (spis zawierał około 300 tysięcy takich stanowisk) decydowały Wydziały Komitetu Centralnego lub nawet Sekretariat KC albo Biuro Polityczne /.../
silvio_gesell
To jest starsze. Na tym polega korporacjonizm, który był już w Cesarstwie Rzymskim, i do którego wrócono po I wojnie światowej - m.in. we Włoszech faszystowskich - i przyjęło się to na całym świecie po II wojnie światowej, bo pozwala na podejmowaniu zbiorowych decyzji bez ponoszenia osobistej To jest starsze. Na tym polega korporacjonizm, który był już w Cesarstwie Rzymskim, i do którego wrócono po I wojnie światowej - m.in. we Włoszech faszystowskich - i przyjęło się to na całym świecie po II wojnie światowej, bo pozwala na podejmowaniu zbiorowych decyzji bez ponoszenia osobistej odpowiedzialności.
silvio_gesell
Taki długi artykuł, a ani słowa czy coś zrobił, czy nie.
nostsherlock
To jest partyjniak, który w życiu nie przepracował uczciwie nawet 1 godziny. Jak sobie poczytamy jego życiorys, to obraca się on w całości wokół partii politycznych i zabawy w obsadzanie stołków. Od razu widać, że posadę dostał z nadania partyjnego. To taki typowy nieudacznik, co nic nie potrafi, tylko w politykę się bawi.
trybuch
Pewnie nic nie robił nie znał sie na tym a następny z pisiej rodziny czeka na kasę.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki