Poseł-elekt Rafał Bochenek odchodzi z PGNiG

W piątek podpisałem rozwiązanie umowy o pracę, tym samym kończąc współpracę z PGNiG. To była moja osobista decyzja - powiedział PAP b. rzecznik rządu Rafał Bochenek, poseł-elekt PiS. Dodał jednak, że zgodnie z przepisami mógłby jako poseł być dalej dyrektorem ds. marketingu w PGNiG.

(fot. P. Tracz / Kancelaria Premiera RP)

W sobotę portal Onet poinformował, że Bochenek zrezygnował z funkcji dyrektora ds. marketingu w spółce PGNiG.

Zapytany o tę kwestię przez PAP Rafał Bochenek potwierdził w sobotę: "Wczoraj podpisałem rozwiązanie umowy o pracę, tym samym kończąc współpracę z PGNiG. To była moja osobista decyzja. Pomimo efektywnej współpracy z zespołem oraz przełożonymi zdecydowałem, że na tę chwilę zakończę moje zatrudnienie".

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami będąc posłem mógłbym kontynuować zatrudnienie w spółce PGNiG jako dyrektor ds. marketingu. To byłoby więc w świetle prawa dopuszczalne. Już jakiś czas temu postanowiłem jednak w tym miejscu zakończyć współpracę z PGNiG" - powiedział.

Onet ustalił nieoficjalnie, że Bochenek miał wcześniej inne plany i rozważał, czy nie być posłem społecznym. To zaś oznaczałoby, że zrezygnuje z uposażenia poselskiego, a pozostanie w PGNiG i stamtąd pobierać będzie wynagrodzenie.

Pytany przez PAP o tę kwestię Rafał Bochenek odpowiedział: "Każdy poseł może zdecydować, czy chce być posłem zawodowym czy nie". "W każdej kadencji jest co najmniej kilkudziesięciu posłów niezawodowych, a z tego, co wiem, były kadencje, w których było ich ponad stu. Ja będę na tę chwilę posłem zawodowym" - dodał.

Rafał Bochenek od stycznia 2016 do grudnia 2017 roku był rzecznikiem rządu. Następnie pełnił funkcję podsekretarza stanu w KPRM, a także był pełnomocnikiem ministra środowiska ds. organizacji COP24 w Katowicach. Dyrektorem ds. marketingu w spółce PGNiG Bochenek był od marca 2019 r.(PAP)

Autorka: Ludwika Tomala

lt/ mkr/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 jes

Bochenkowi bochenek w gazie nie wystarczył więc idzie w górę. Lista jego zasług nie mieści się nawet w internecie więc dlatego nie wymieniono.

! Odpowiedz
2 4 ekwador15

w ogóle tacy ludzie ze stołkami w spółce Skarbu Państwa mieli nie być na listach, co zapowiadał sam Prezes. jedno mówią, drugie robią. niedostalby sie do Sejmu to miałby ciepla posadkę zagwarantowana.

! Odpowiedz
1 9 rammos

A dostanie odprawę czy nie ? Bo on zrezygnuje, weźmie kilku krotność swoich wypłat na do widzenia , a na jego miejsce przyjdzie kolejny kolega. A wszystko zgodnie z prawem.

! Odpowiedz
1 11 carlito1

Czyli mogę startować? Nie mam żadnych kompetencji w tym kierunku ale jestem lojalny i umiem się dzielić.....

! Odpowiedz
1 6 jkl777

Najpierw musi cie Antoni przetestowac... doglebnie.

! Odpowiedz
3 19 karbinadel

Nomenklatura (łac. nomenclatura - mianowanie) – system obsadzania stanowisk kierowniczych w ZSRR i krajach bloku wschodniego oparty na rekomendacji partii komunistycznej.
O objęciu najwyższych lub szczególnie ważnych stanowisk państwowych, społecznych lub gospodarczych (spis zawierał około 300 tysięcy takich stanowisk) decydowały Wydziały Komitetu Centralnego lub nawet Sekretariat KC albo Biuro Polityczne /.../

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 silvio_gesell

To jest starsze. Na tym polega korporacjonizm, który był już w Cesarstwie Rzymskim, i do którego wrócono po I wojnie światowej - m.in. we Włoszech faszystowskich - i przyjęło się to na całym świecie po II wojnie światowej, bo pozwala na podejmowaniu zbiorowych decyzji bez ponoszenia osobistej odpowiedzialności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 silvio_gesell

Taki długi artykuł, a ani słowa czy coś zrobił, czy nie.

! Odpowiedz
6 29 nostsherlock

To jest partyjniak, który w życiu nie przepracował uczciwie nawet 1 godziny. Jak sobie poczytamy jego życiorys, to obraca się on w całości wokół partii politycznych i zabawy w obsadzanie stołków. Od razu widać, że posadę dostał z nadania partyjnego. To taki typowy nieudacznik, co nic nie potrafi, tylko w politykę się bawi.

! Odpowiedz
6 41 trybuch

Pewnie nic nie robił nie znał sie na tym a następny z pisiej rodziny czeka na kasę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
PGNIG -1,98% 4,66
2019-11-20 17:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil