Polska bankowość w liczbach – II kw. 2018 [Raport]

analityk Bankier.pl

Pierwsze półrocze 2018 r. banki zaliczają do udanych. Zysk netto sektora wyniósł 7,8 mld zł, a sprzedaż hipotek przekroczyła 400 mld zł. W nowym raporcie „Polska bankowość w liczbach” omawiamy zarówno segment hipotek, jak i 16 innych obszarów tematycznych. To unikatowe dane, niedostępne w innych branżowych opracowaniach.

W raportach PRNews.pl i Bankier.pl publikujemy szczegółowe dane m.in. na temat liczby kont, kart, użytkowników bankowości elektronicznej czy zatrudnienia w bankach. Podobne informacje można znaleźć w raportach NBP, ZPB czy KNF, ale tam podawane są zbiorczo – dla całego sektora. W naszej publikacji pokazujemy konkretne wzrosty i spadki w poszczególnych bankach. W najnowszej edycji raportu „Polska bankowość w liczbach – II kw. 2018” omawiamy łącznie 16 obszarów tematycznych. To łącznie 29 szczegółowych tabel wraz z ich syntetycznym omówieniem.

Pierwsze półrocze było rekordowe nie tylko pod względem wyników finansowych. Bankom przybyło klientów, kont i kart płatniczych. Na szczególną uwagę zasługuje bankowość mobilna – na koniec II kwartału 2018 r. liczba użytkowników bankowości mobilnej wyniosła 10 mln. Na naszych oczach dokonuje się prawdziwa mobilna rewolucja.

Raport „Polska bankowość w liczbach – II kw. 2018” [Pobierz]

 

Najważniejsze liczby z raportu:

Wojciech Boczoń

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 23 niepelnosprawny_org

a mowili biedne banki beda upadac i ten podatek bankowy zniszczy mnostwo i sztuczna inteligecja (tak na marginesie to bardziej "kreatywne" banki maja problem, ten "zielony")... i co? jest lepiej, małe banki może mają troszke gorzej, ale jest ogolnie lepiej niż "OK"...

! Odpowiedz
2 17 kimdzongtusk

Może upaść stocznia, fabryka butów czy mebli, może zbankrutować człowiek, ale w NEOLIBERALIŻMIE banki są na uprzywilejowanej pozycji, czyli są równiejsze. Tak piszę, ogólnie, po upadku LB i prywatyzacji zysków i upublicznianiu start.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne